Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Charlotte Katakuri

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    204
Ben öyle bir şey demedim, Buggynin hakiyle kesilememesini saçmalık olarak görüyorum. Mangaka adeta kendisiyle çelişiyor. Haki için gerçek bedene ulaşmanı sağlar diyor ama ne hikmetse komedi kasacam diye Buggyde işlemiyor bu kaide. :)
Buggy meyvesi sayesinde bölündüğünde veya kesildiğinde yaşayabiliyor, kanı akmıyor ya da ölmüyor. Yani bu bi elmas, çelik özelliği gibi değil. Mihawk hakiye rağmen kesemiyor olsa neyse de kesiyor adam. Tek farkı kesilmek Buggy için sorun değil. Bu Saboyu ateşin içine atmak gibi. Normal insana zarar verir ama Saboya işlemez.

Haklısın kardeşim roger hala hayatta ki sen böyle bir önerme verebilecek kadar ileri gidiyorsun. Roger hayattayken acaba mihawk kaç yaşındaydı. Onu da geçtim mihawkın ünvanı kılıcı en iyi kullanan kişi olarak ün salmış bu demek değil ki elinde kılıcı olan herkesi yenecek. Kılıc yeteneği üstüne bu adamın üstünde biri yok demek bu, kimi gördünüz şu ana kadar sadece kılıc ile dövüşen de roger sadece kılıcı ile dövüşsün de mihawkı yensin ? bu na aklıma gelen bir vista uyuyor. İddia ettiğim şu sadece saf kılıc yeteneği ile mihawkı kimse yenemez.
Roger can verirken Mihawk 21 yaşındaydı.

Buggy meyvesi sayesinde bölündüğünde veya kesildiğinde yaşayabiliyor, kanı akmıyor ya da ölmüyor. Yani bu bi elmas, çelik özelliği gibi değil. Mihawk hakiye rağmen kesemiyor olsa neyse de kesiyor adam. Tek farkı kesilmek Buggy için sorun değil. Bu Saboyu ateşin içine atmak gibi. Normal insana zarar verir ama Saboya işlemez.
O zaman Alvida da kimseye kesilmez haki ile :T Sonuçta kayganlık özelliğini kaybetmiyor haki ile kesmeye vurmaya çalışsan bile. Alvida>Mihawk diyebilir miyiz :S

Ben öyle bir şey demedim, Buggynin hakiyle kesilememesini saçmalık olarak görüyorum. Mangaka adeta kendisiyle çelişiyor. Haki için gerçek bedene ulaşmanı sağlar diyor ama ne hikmetse komedi kasacam diye Buggyde işlemiyor bu kaide. :)
Son bölümle o efsane bitti Mahir Reis, Kata ağzının ortasına gömdüğünde Luffy'nin surat hala lastikti, yani lastik olma özelliğini kaybetmiyor, Buggy'de bölünebilme özelliğini kaybetmediğinden. Bitti yani o hikaye.

Çünkü Korsan Kralı Yeni Dünya'yı fethetmiş, Yonkou'yu geçmiştir. Belli bir güç seviyesinde olması beklenir. Ama En iyi İkinci Kılıç ustasını görünmedikçe ve bu unvanın veriliş şeklini bilinmediği sürece unvan ile güç iddia edilemez.
KKlık için de aksi yönde bir sürü vakıa var ama. Yonkoyu geçme mevzusu sakat, BMyi yenmemiş veya herhangi bir üstünlük kurmamış Roger. Garp Rogerın balla KK olduğunu beyan ediyor. Roger belki yakalanmamış ama Garpa da üstünlük kuramamış, ikimiz de ölümün eşiğine geliyorduk diyor. Velhasil mangakanın beyanını mutlak kabul etmeyeceksek işimiş yaş. Aksi daha makul duruyor.

Diğer yandan OP evreninde tenkaiçi düzenlenmediģi için asla 2. Veya 3. En iyi kılıcustalarının kim olduğunu bilemeyeceğiz. Keza OP evreninde sayılı kılıçustasi olmasina raģmen Vista bile Mihawkla yeni tanışıyor düşünün işte. Güçlü olduğunu iddla eden Mihawka meydan okuyup tokatlanıp dönüyordur en fazla.

Ya şu dediğin mantıklı mı şimdi? Adamı öldürmek için haki yüklenip kesiyorsun ama adamın yeteneği dolayısıyla 1 damla kanı akmıyor! Ula ben zaten yeteneği ekarte etmek için haki yüklemedim mi nereye gitti bu haki buhar olup uçmadı ya :) OP mantıģinda kilıcın değdiği yerden sanki meyvesiz gibi yarılmasi lazim Buggynin. O yüzden bu izah mantıkli gelmiyor. :)

Son bölümle o efsane bitti Mahir Reis, Kata ağzının ortasına gömdüğünde Luffy'nin surat hala lastikti, yani lastik olma özelliğini kaybetmiyor, Buggy'de bölünebilme özelliğini kaybetmediğinden. Bitti yani o hikaye.
O efsane değil, haki gerçek bedene ulaşıyor, meyve gücünü iptal etmiyor. Asıl soru Mihawk orada haki kullandı mı? Haki dediğin tükenen bir şey, herif harcama gereği duymamış bile olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık