Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Ailesi vs. Hasır Şapka Korsanları & Büyük Hasır Şapka Korsan Filosu

Sizce Kazanan Kim Olur?

• Luffy ve Ekibi

• Doflamingo Ailesi

• Berabere Biter

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
http://www.mangapanda.com/one-piece/785/14
http://www.mangapanda.com/one-piece/785/13

Yanlış anlamadım bunlardan bahsediyorum ben bunları dokunamamak olarak görmüyorum kusura bakma.20 dakika gösterilmeyen kısım da var.
Attığım sayfalara iyi bakın.20 dakika sürekli dayak yediğini mi sanıyorsunuz öyleyse yanılıyorsunuz.Şu kısımlar bir amaca yönelik çizilmiş değil mi ? O 20 dakikanın nasıl geçtiğini göstermek için.Karşılıklı ataklar olmuş bu şekilde.Luffy kaç kere savunmayı aştı da kaç kere vurdu bu belli değil.Belki de 20 dakikanın büyük bölümü Dof'un sürekli atakta bulunup bastırmasıyla bile geçmiş olabilir.Sürekli Luffy'i seyredecek hali yok luffynin de sürekli saldıracak hali yok enerji harcıyor sonuçta.O yüzden yüklenme sırası ona geçmiş olabilir aynı bir futbol maçı gibi.

G4 güçlü ama sandığınız kadar değil. Mingo Luffy'nin g4 açtığı vakit tavla atmamışsa bu adam o haline yarım saat g4 dayağı yedi. O kadar güçlü olsaydı işi daha önce biterdi. Tabi burada Mingo'nun dayanıklılığını da taktir etmek lazım. G4 bırakın yonkou ile savaşmayı süresiz olsa bile amiral götürebilecek bir vites değil.
Katılmıyorum bence G4 süre handikapını kenara koysak çok rahat amiralle kafa kafaya tokuşturur. Dof, Luffy G4 açtıktan sonra birkaç dayak yiyor sonra bakıyor bu işin sonu yaş, son anda uyanış açıyor hatta tam sağlam bir yumruk yiyecekken. Uyanışın verdiği güçle belki üstünlüğü bile ele geçiriyor Dof, oralar gösterilmiyor ama Luffy pek Dof'a ulaşamamış gibi duruyor. Sonrasında zaten bir ulaşıyor Leo Bazooka ile çiviliyor Dof'u. Herkes öldü işi bitti sanarken bakıyorlar kuş kafesi yerinde, Luffy bi tane daha vurmam lazım derken yumruğun ortasında sönüyor :D Sonra zaten 10 dakika kaçış ve King Kong Gun=done..

Dövüşü özetledim ya la :oleyo: Yani Dof'un yediği darbeler sayılı bile ve her defasında feleği şaşmış, şehir turu atmış. Orada Luffy'nin yorgun ve yaralı olmasından süresi daha bi kısıtlı olmasa ayrıca kuş kafesinden dolayı Luffy acele etmek zorunda kalmasa Dof hiçbir şekilde G4'e dayanamaz. Her ne kadar gerçekten dayanıklı bi pislik olsa da :D G4 Dof'a bir beden büyüktü.

Katılmıyorum bence G4 süre handikapını kenara koysak çok rahat amiralle kafa kafaya tokuşturur. Dof, Luffy G4 açtıktan sonra birkaç dayak yiyor sonra bakıyor bu işin sonu yaş, son anda uyanış açıyor hatta tam sağlam bir yumruk yiyecekken. Uyanışın verdiği güçle belki üstünlüğü bile ele geçiriyor Dof, oralar gösterilmiyor ama Luffy pek Dof'a ulaşamamış gibi duruyor. Sonrasında zaten bir ulaşıyor Leo Bazooka ile çiviliyor Dof'u. Herkes öldü işi bitti sanarken bakıyorlar kuş kafesi yerinde, Luffy bi tane daha vurmam lazım derken yumruğun ortasında sönüyor :D Sonra zaten 10 dakika kaçış ve King Kong Gun=done..

Dövüşü özetledim ya la :oleyo: Yani Dof'un yediği darbeler sayılı bile ve her defasında feleği şaşmış, şehir turu atmış. Orada Luffy'nin yorgun ve yaralı olmasından süresi daha bi kısıtlı olmasa ayrıca kuş kafesinden dolayı Luffy acele etmek zorunda kalmasa Dof hiçbir şekilde G4'e dayanamaz. Her ne kadar gerçekten dayanıklı bi pislik olsa da :D G4 Dof'a bir beden büyüktü.
Amiralle kapışır zaten g4. Orada bir sorun yok. Lakin amiral alacak gücü olmadığı net ortada. Yonkounun gülerek karşıladığı yumruk amiral indiremez :) Bu arada o sahne de amiral-yonkou arasındaki bariz güç farkının bir göstergesiydi. Hiçbir amiral de o yumruğu gülerek karşılayamaz ;)

Neyse.. g4 formunda Luffy'yi ne zaman görsek Mingo'yu pataklıyordu. Mingo'nun bu hıza pek ayak uyduramadığını düşünürsek dayak yediğinin aksini düşünmek doğru olmaz. Nitekim Mingo uyanış açtıktan sonra da dayak yemeye devam ediyor. Bu yüzden Luffy'nin Mingo'ya ulaşamamış olması düşüncesi havada kalıyor.

Halamın bıyığı olsa mevzusuna gelmiş senin mesele :) Mingo o savaşı dayak yiye yiye, dayanıklılığı sayesinde kazandı. Yine olsa yine kazanır. Luffy'nin g4 süresi daha uzun olsa Mingo'nun da dayanıklılık limiti daha fazla olacaktı. Değişen bir şey yok ;)

Nitekim Mingo uyanış açtıktan sonra da dayak yemeye devam ediyor. Bu yüzden Luffy'nin Mingo'ya ulaşamamış olması düşüncesi havada kalıyor.
Burada yanılıyorsun işte. Uyanıştan sonra ulaşamıyor Dof'a. Bir kez ulaşıyor en sonunda ve Leo Bazooka ile vuruyor zaten neredeyse bir tane daha vurmasına gerek kalmıyordu :)

Attığım sayfalara iyi bakın.20 dakika sürekli dayak yediğini mi sanıyorsunuz öyleyse yanılıyorsunuz.Şu kısımlar bir amaca yönelik çizilmiş değil mi ? O 20 dakikanın nasıl geçtiğini göstermek için.Karşılıklı ataklar olmuş bu şekilde.Luffy kaç kere savunmayı aştı da kaç kere vurdu bu belli değil.Belki de 20 dakikanın büyük bölümü Dof'un sürekli atakta bulunup bastırmasıyla bile geçmiş olabilir.Sürekli Luffy'i seyredecek hali yok luffynin de sürekli saldıracak hali yok enerji harcıyor sonuçta.O yüzden yüklenme sırası ona geçmiş olabilir aynı bir futbol maçı gibi.
20 dakika dayak yedi diyen vardı yav :D Bu yoruma tamamen katılıyorum. Fakat Luffy ataklardan kaçmasını saymazsak sürekli saldırıyor gibiydi, zaten G4 açıkken enerji harcıyordur deli gibi. Sürekli saldırması kendi avantajına.

G4 modunda ki Luffy, Dof halasat edip darbe almadan yerden yere vurmuş, fuul.beden kokali Pica'ya tek atmis Zoro varken bi de sanji jimbei ekliyorsun. King Kong Law'a vursa beynini akitir. Ağır ezer Luffy tarafı.

Konuyu yada yorumları okumamışsın sanırım. Law Luffy tarafından Dof ailesine geçiş yapıyor CC,Monet ve Vergo da ekleniyor. Hoş Law'ın geçmesi zaten bitiriyor olayı.
Evet okumadım. Başlık saçma geldi zaten ilk bakış yorumum ama dediğin gibi olsa bile bir şey değişmez bence ondan sıkıntı yok.

luffysam

Ben yanlış hatırlıyormuşum. Luffy g4de 45 dakika kalmamış dof karşısında. Çünkü g4 açtığında dof 1 saat sonra kapanacak diyor. Fakat g4 biter bitmez süre 10 dakkaya inmiş. Çünkü dof telleri hızlandırıyor ve 10 dakika içinde kapanacak hale gelmiş. Luffy son leo bazuka vurduktan sonra kafes daha hızlı kapanıyor. Ben dövüşün tamamını görmedik sanıyordum. Ama görmüşüsüz hiç aralık olmadan mangada göstermiş olanları. Kafesi hızlandırmış dof.

Burada luffy bana 10 dakika lazım diyor g4 sonrası:

http://www.serimanga.com/manga/one-piece/786/13

Normalde 50 küsur dakika kalması lazım. Aşağıda da kalan süreyi gösteriyor. Ve kafes hızlandı diyor.

http://www.serimanga.com/manga/one-piece/787/15

Belliki dof plan değiştirmiş. Dof duvarda asılı kaldıktan sonra arenadaki adamlarla 6 dakika dövüşüyor. Çünkü haki dolmasına 10 dakika var. Kalan süre ise 4 dakika yazmış.

Mangada da telin kapanmasına 3 dakika hakinin dolmasına 4 dakika kaldı demiş. Yani luffy sadece 1 kaç dakika g4de kalmış. haki dolumu ve tel kapanması arasındaki 1 dakikalık farkı da bizimkiler telleri yavaşlatarak sağlıyorlar. Bunu da manga belirtmiş.

Kısacası luffynin g4 süresi bir şey yemez enerji almazsa sadece 1 kaç dakika sürüyor.

Burada yanılıyorsun işte. Uyanıştan sonra ulaşamıyor Dof'a. Bir kez ulaşıyor en sonunda ve Leo Bazooka ile vuruyor zaten neredeyse bir tane daha vurmasına gerek kalmıyordu :)
Sen de amma Dof gömücüsü çıktın ha :) Dediğin gibi Mingo uyanış açtıktan sonra hiç darbe yememiş olsa bile bu Mingo'nun büyük handikaplı zamanında bile Luffy'nin 4-5 saldırısına dayandığını, başka bir deyişle g4'ün aslında o kadar da güçlü olmadığını gösterir. Luffy kucaklarda taşındığı an Mingo o dövüşü kazandı. Şunu göz ardı etme. Mangaka her zaman Luffy'nin tek başına kazanabileceği dövüşleri teke tek çizdi. Ne zaman ki rakibi onu aşıyor o zaman yardım getirdi. Mingo ve Kraker buna örnek. Dolayısıyla Mingo her şekilde Luffy'nin yenemeyeceği bir rakipti :sapkali:

Yani zaten cevabi hem manga da hemanime de var sacma olmus

Law biz de abi doffy takiminda degil

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık