Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Devrim Ordusu'nun Gücü

Sizce ?

• En fazla Yonkou Tayfası kadar güçlüdür.

Kullanılan: 39 50.6%
  • Şuan ki denizciler kadar güçlüdür.

Kullanılan: 18 23.4%
  • Hükümet (Denizciler Dahil) kadar güçlüdür.

Kullanılan: 10 13.0%
  • Bir Yonkou Tayfası kadar bile güçlü değildir.

Kullanılan: 10 13.0%

• Kullanılan toplam oy
    77
O cümlenin yanlış yorumlandığı ortada bence. Goruseinin Denizciler hükumetin sadece görünen yüzü, demesinin nedeni sandığınız gibi hükümetin ayri bir askeri kanadı olmasi değil, gizli tarih başta olmak üzere pek çok gizli kapaklı halka açıklayamacakları işler yapmalarıdır. Denizciler hükumeti temiz, güzel gösteriyor, sözde adaleti temsil ediyor, halkın güvenliğini sağlıyorlar. Ama hükumetin gerçek yüzü bu değil. Aokiji bile hükumetin gerçek yüzünü dışardayken gördüm diyor.

Zaten bakarsanız, o sözün söylendiği yer de Dofun shichi ünvanını bırakıp CP0a pardon yanlışlık olmuş diye düzeltmesinden sonraydı. Akainu goruseiyi köpeklikle suçlarken Gorusei denizciler hükumetin sadece görünen yüzü diyor. Yani hoşt köpek bilmediğin şeyler var demek istiyor. Ki gerçekte de Doflamingonun kutsal ejderleri bazı sırları açıklamakla tehdit ettiğini biliyoruz.

Velhasıl hükumetin denizcilerden ayrı bir askeri kanadı yok, olsa 900 bölümde en az 1 kez adı geçerdi. Hükumet = Denizciler + CP + Bağlı krallıklardan oluşuyor. Bağlı krallıklardan, özellikle kutsal ejder soyundan güçlü karakterler takviye olabilir ama boşuna bir extra beklemeyin derim.

bunu merakımdan sormustum.. lufy isho dısında dük icin güclü görunyosun dedi jack tek başına 4gün boyunca neko ve dükle dövüstu,tek basına isho ve sengo ya daldı kaidonun 2komutanıda jackten asagı degldir kaidodan bahsetmıyorum bile,kaıdo yanına shanks veya karasakaldan birinin tayfasını aldımı ne denızci ne dunya hukumetı dayanamaz..

Akainu hopladı zıpladı ikiye bölündü yerlerde süründü resim atmaya gerek yok.kuzan ve kizaru zaten cok dalasmadı.
Sengoku ve garp eskilerden kalma bir adam. Boynuz kulagı herzaman gecer. Akainu wb ye güc yetiremedigi icin milleti peslemeye gitti. Sanki wb yi devirip de oyun oynamaya gitmis havası yaratma. Ordaki hic bir amiralin wb yi indirmeye gücü yetmedi bunu herkez gördü.

Celişkili yazmıyorum wb sengoku ve garpı aynı kefeye koyuyprum. Aynı kefeye koyuyprum cünkü wb hastaa
Nerde hopladı zıpladı ikiye bölündü ? WB Aka'yı yendi ona bir şey demiyorum zatende WB'nin de kafasının bir kısmı gitti yalnız.Ölümcül yaralar alarak yendi.

Ben Aka WB'yi aldı ya da amiraller WB'den güçlü gibi bir şey ima etmedim.WB bir yonko olarak elbette ki o savaştaki tüm amirallerden güçlüydü fakat ne kadar güçlüydü ? Top gibi oynadı demek farklı ölümcül yaralar alarak yendi demek farklı.Sen amirallerle top gibi oynadı diyorsun ama adamın aldığı hasarlar belli.WB böyle top gibi oynuyorsa oynamasın bence.

Ee amiralleride wb top diye oynadı. Sengoku ve garptan da gencligindeki gücü bekleyemezsin ki Wb bunun en büyük kanıtı
Çelişkiden kastım bu mesajındı.WB'de yaşlı Sengoku ve Garp'ta.Fakat WB'ye amirallerle top gibi oynadı derken Sengoku ve Garp yaşlandı eski güçlerini bekleyemezsin diyorsun.Sengoku ve Garp'ın zirve hali yonko eder çok yüksek ihtimalle.E yaşlı hallerinde neden amiral ayarı olamasınlar ? Ki WB hem yaşlılık hem hastalıktan dolayı güç kaybı yaşarken bu adamlar sadece yaşlılıktan dolayı bir güç kaybı yaşıyor.O yüzden yaşlı hallerinde WB'ye oranla daha az güç kaybı yaşamışlardır.

Nerde hopladı zıpladı ikiye bölündü ? WB Aka'yı yendi ona bir şey demiyorum zatende WB'nin de kafasının bir kısmı gitti yalnız.Ölümcül yaralar alarak yendi.

Ben Aka WB'yi aldı ya da amiraller WB'den güçlü gibi bir şey ima etmedim.WB bir yonko olarak elbette ki o savaştaki tüm amirallerden güçlüydü fakat ne kadar güçlüydü ? Top gibi oynadı demek farklı ölümcül yaralar alarak yendi demek farklı.Sen amirallerle top gibi oynadı diyorsun ama adamın aldığı hasarlar belli.WB böyle top gibi oynuyorsa oynamasın bence.

Çelişkiden kastım bu mesajındı.WB'de yaşlı Sengoku ve Garp'ta.Fakat WB'ye amirallerle top gibi oynadı derken Sengoku ve Garp yaşlandı eski güçlerini bekleyemezsin diyorsun.Sengoku ve Garp'ın zirve hali yonko eder çok yüksek ihtimalle.E yaşlı hallerinde neden amiral ayarı olamasınlar ? Ki WB hem yaşlılık hem hastalıktan dolayı güç kaybı yaşarken bu adamlar sadece yaşlılıktan dolayı bir güç kaybı yaşıyor.O yüzden yaşlı hallerinde WB'ye oranla daha az güç kaybı yaşamışlardır.
Neyse senin bakıs acın sayesinde bir cok sey kafamda oturdu tesekkür ederim.

Birde bu BB nin devrimcilerin oraya saldırma olayı eger gercek bir catısma yasandıysa orda kafamdaki sıralama dogru derim. Ama Muhtemelen onlar gelmeden gitmislerdir ve savas olmamıstır. Cok kapalı bir kutu seklinde lanse edildigi icin acıkcası denizcilerle alaklaı bi sıralamaya sokamıyorım devrimcileri. Gerci monkey ailesinin herbiri ayrı bi güclü ve manyak ondan dolayı dragondan en azından bir yonkou gücü ve muhtesem bir haki bekliyorum

Denizciler en temizinde iki yonkou hatta üstü güce sahipler bence.Şiçileri ekleyince 3 yonkouya denk olurlar bana göre.Hükümette 1 yonkouya tekabül etse 4 yonkou=Hükümet+şiçiler doğru oluyor bence.
Bence de WG 4 Yonko rahat eder. :good:
Öyle olmasa Roger, Beyazsakal'a hadi WG'yi devirelim derdi. Yanlarına biraz da müttefik alınca rahatça üstün gelirlerdi. Denizciler-Yonko hesaplarına girmeyeceğim ama durduk yere 2 Amiral çıkartan yapıdan daha azı beklenemez.

Konu içinse, bu sebepler ile Devrimcilerden umutluyum. Yonko tayfası ile mukayese edilemez bir güce sahip olmalılar.

Bence de WG 4 Yonko rahat eder. :good:
Öyle olmasa Roger, Beyazsakal'a hadi WG'yi devirelim derdi. Yanlarına biraz da müttefik alınca rahatça üstün gelirlerdi. Denizciler-Yonko hesaplarına girmeyeceğim ama durduk yere 2 Amiral çıkartan yapıdan daha azı beklenemez.

Konu içinse, bu sebepler ile Devrimcilerden umutluyum. Yonko tayfası ile mukayese edilemez bir güce sahip olmalılar.
Roger WBye hadi wGyi devirelim dese WB bana ne, benim için tek önemli şey aile, başka hiçbir şeyle ilgilenmiyorum derdi. Baksana Roger WBye Raftelin yerini söyleyim mi sana demiş, ilgilenmiyorum demiş WB. Luffyinin farkı burada olacak işte. Herkesi etrafında toplama gücüyle nereye gitse tereddütsüz arkasından gelen bir kitle oluşturuyor. WB bile Luffyden etkilendi bu çocuğu takip edin dedi, Rogerin eksiği buydu, arkasında hep düsman bıraktı, onu şeytan diye bildiler. Squardo vs ortada. Luffyi de 8 metrelik canavar sanıyorlardı ama tanışınca işler değişiyor işte.

Son şık saçma olmuş . Bir yonkou tayfası kadar bile güçlü değildir ne demek ? Yonkou yani koskoca organizasyon ?

Roger WBye hadi wGyi devirelim dese WB bana ne, benim için tek önemli şey aile, başka hiçbir şeyle ilgilenmiyorum derdi. Baksana Roger WBye Raftelin yerini söyleyim mi sana demiş, ilgilenmiyorum demiş WB. Luffyinin farkı burada olacak işte. Herkesi etrafında toplama gücüyle nereye gitse tereddütsüz arkasından gelen bir kitle oluşturuyor. WB bile Luffyden etkilendi bu çocuğu takip edin dedi, Rogerin eksiği buydu, arkasında hep düsman bıraktı, onu şeytan diye bildiler. Squardo vs ortada. Luffyi de 8 metrelik canavar sanıyorlardı ama tanışınca işler değişiyor işte.
Luffy'nin o özelliği hakkında çok duruldu. Öyle bir farkı olabilir.

Son şık saçma olmuş . Bir yonkou tayfası kadar bile güçlü değildir ne demek ? Yonkou yani koskoca organizasyon ?
Yonko ile Denizciler arasında diye bir şık da olmalıydı bence.

Devrimcilerin aynı denizciler gibi bir oluşum olacağını düşünüyorum.

Yani bunlardan 1. Veya 2. Komutan diye bir şey çıkmaz daha çok amiral veya filo amirali gibi bir sistem çıkar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık