Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Devil - D ve Devil Fruit

Teoriyi nasıl buldun?

• Kullanılan toplam oy
    48
İşte çürüten şeylerde var. Luffy Shanks ile tanışmadan önce gevşek değildi. Haydutların davranışlarını ciddiye alması ve Ace'in suratına tükürmesine ciddi karşılık vermesi örnek verilebilir. Ace'in Luffy'nin suratığına tükürdüğü sahnede Luffy lastik meyvesi yedi peki neden gevşek değildi? sorusunun cevabı ise zamanda. Ağaç bile meyve vermek için belirli bir zamanı atlatıyor. Yediği meyvesinin kişiliğine karakterine etkiside zamanla olacaktır tabi ki de.

Yavaş konuşan Kizaruya ışık meyvesi verilmesi, Kötülüğün nirvanasını yapmış Teach'in kötülük sembolü olan karanlık meyvesini yemesi ve bu meyve beni seçti Ace demesi, önceden her şeyi ciddiye alan Luffy'nin lastiğin esnekliği misali zaman içinde gevşemesi bunlara örnek verilebilir.
One Piece'de kader kavramının altı fazlaca çiziliyor. Roger'ın şapkasının, onun gibi özgürlük delisi, gaipten sesler duyan bir velede gitmesi gibi... Teach'in beni seçti derken kastettiğinin, o evrendeki kaderin ağlarıyla bir ilgisi var bence.

Senin verdiğin örneklerde karanlık ve kötülük benzerken, yavaşlık ve hız zıtlar. Yani meyvelerin iradesi varsa, insan seçimlerinde bir tutarlılık yok demektir.

Luffy'nin gelişiminde ve değişiminde, meyvenin zamanla etki etmesinden ziyade yaşadıklarına paralel değişimi daha fazla göze çarpıyor.

Mantıklı.Amiraller de meyveleri ve kişiliklerine bakılınca mantıklı geliyor.Bir resim vardı bulamadım amiraller ve otoriteleri diye.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık