Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Devil - D ve Devil Fruit

Teoriyi nasıl buldun?

• Kullanılan toplam oy
    48
Herkese iyi geceler.

İşsizlik seviyemin yükseldiği sıralarda aklıma gelen şeyleri aktarıcam şimdi sizlere, belkide daha önce söyleyenler olmuştur şimdi yazacaklarımı.

D.'nin gizemini ne olduğunu araştırayım dedim tabi bunun için ilk baş bize verilen en net bilgiden başlamam lazımdı.

Rosinantenin Lawa D. Tanrıların doğal düşmanı demesiyle aklımda 1-2 şey gelmişti.
Tanrının doğal düşmanı ne olabilir? diye düşündüm. Hepinizin bildiği üzere Tanrının doğal düşmanı şeytandır.

Ace için sürekli şeytanın kanını taşıyor demeleride D.'nin anlamının Devil olduğunu destekliyor gibi.

Yani D.'nin anlamı devil-demon olabilir ve devil aileleri şeytan meyvesini yaratan kişiler olabilir.

Bu seride ise Tanrı postuna bürünmüş şeytanların yani Kutsal Ejderlerin izlediği politikayı, ideolojiyi tehdit eden insanları Tanrının yolundan sapıtan kişiler ise D.'ler.
Hatta sırf bu yüzden bu kişilere D. yani Devil lakabını takan hükümet olabilir. Yani böyle bir oluşum vardır ama D. kendilerine Tanrı diyenler tarafından takılmış şeytanın kısaltması olabilir.

Peki D.'nin iradesi ne olabilir ve nasıl bir sonraki nesile aktarılıyor bu irade?
Bir çok teori okudum D.'nin iradesi şu ölüyor ona geçiyor, şeytan meyvelerinin ruhları var bu yüzden iki meyve yenilmiyor vb.

Bence D. yani Devil ailesi yarattığı şeytan meyvelerine ruhlarını koydu ve ruhunu koyan kişinin kişiliği , özellikleri , iradesi vb. her şey bu meyveyi tüketen bir sonraki kişiye geçti.

Shanks ve tayfasının bir çok kişi tarafından küçümsenen lastik meyvesini de düşmandan çalmasının sebebi bu olabilir.

Teach Ace'e bu meyve beni seçti Ace! diyor, Shanksın çaldığı meyveyi Luffy'nin yemesi de bu mantık.

Luffy'nin çocukluğunu hatırlayalım, Haydutlar Makinonun barını basıyor kırıp döküyor ve Luffy ciddi bir şekilde takılırken Shanks alaycı bir tavırla tayfasıyla gülüyor ve bunu gören Luffy dahada sinirlenip Shanksa kızıyor.

Haydutlar geri geliyor Luffy bunlara dikleniyor vb. bunları zaten biliyosunuz.

Peki ne oldu da bu kadar ciddi takılan düşünen bir çocuk büyüyünce Shanks gibi her şeyi alttan alan bir gevşeğe dönüştü? Shanksa özeniyor, Shanks sayesinde diyenlerde olacak elbet tıpkı Garp gibi. Fakat ben forumdaki çoğu kişinin düşündüğü gibi meyvenin kullanıcının kişiliğini değiştirdiğini düşünüyorum.

Lastik diyince akla gevşeklik gelmiyor mu? :D Demem o dur ki Luffy meyveyi yedikten sonra beklenilen kişinin iradesini, özelliklerini ve gayesini aldı.

Lastik meyvesi, oyuncak meyvesi, bisküvi meyvesi gibi insan yapımı şeylerle ilgili meyvelerden dolayı bu şeytan meyvelerinin de insan yapımı olduğu bence çok net. Ben de yıllardan beri bu D. isminin Devil'den geldiğini düşünüyorum. Çok tahmin edilebilir olduğu için Oda bunu kullanır mı yoksa ters köşe yapmaya çalışır mı orası meçhul. Meyvelerin kişiliği etkilediği olayı ise aklıma yatmadı. Kizaru ve parıltı meyvesi diyorum :)

Edit: Eline sağlık :)

Bu teori tutar:good:
Anket açsana tutar,tutmaz diye. Fikirleri görelim
Eklerim birazdan.

Lastik meyvesi, oyuncak meyvesi, bisküvi meyvesi gibi insan yapımı şeylerle ilgili meyvelerden dolayı bu şeytan meyvelerinin de insan yapımı olduğu bence çok net. Ben de yıllardan beri bu D. isminin Devil'den geldiğini düşünüyorum. Çok tahmin edilebilir olduğu için Oda bunu kullanır mı yoksa ters köşe yapmaya çalışır mı orası meçhul. Meyvelerin kişiliği etkilediği olayı ise aklıma yatmadı. Kizaru ve parıltı meyvesi diyorum :)

Edit: Eline sağlık :)
Luffy'nin lastikten aldığı özellik gevşeklik lastiğin maddesel özelliklerini ya da serideki gücünün özelliğini almıyor karakterine ona göre baz alırsan daha iyi olur :)
Dedim ya meyve sahibini seçiyor diye çok yavaş konuşan Kizarunun ışık meyvesini yemesi çok çirkin olan Alvidanın pırıltı meyvesini yiyerek çok güzel olması çocukluğunda çok ciddi olan Luffy'nin lastik meyvesi ile birlikte gevşeklik kapması gibi.

Aslında biz beklenileni beklemeyip ters köşe yapar diye düşünüp başka seçenekler arıyoruz fakat bekleneni yapmaz diyip bekleneni yaparakta bizi ters köşe yapabilir.

:rolleyes:

Luffy'nin lastikten aldığı özellik gevşeklik lastiğin maddesel özelliklerini ya da serideki gücünün özelliğini almıyor karakterine ona göre baz alırsan daha iyi olur :)
Dedim ya meyve sahibini seçiyor diye çok yavaş konuşan Kizarunun ışık meyvesini yemesi çok çirkin olan Alvidanın pırıltı meyvesini yiyerek çok güzel olması çocukluğunda çok ciddi olan Luffy'nin lastik meyvesi ile birlikte gevşeklik kapması gibi.

Aslında biz beklenileni beklemeyip ters köşe yapar diye düşünüp başka seçenekler arıyoruz fakat bekleneni yapmaz diyip bekleneni yaparakta bizi ters köşe yapabilir.
Meyve sahibini seçiyor olabilir, buna katılabilirim. Ama karaktere etki etmesine genelleme yapmak yine de zor. Sayısız meyve çıktı.

Ve evet dediğin gibi bu kadar zamandır gözümüzün önündeymiş dedirtmeyi de seviyor Oda. O nedenle de olabilir.

Bence D. yani Devil ailesi yarattığı şeytan meyvelerine ruhlarını koydu ve ruhunu koyan kişinin kişiliği , özellikleri , iradesi vb. her şey bu meyveyi tüketen bir sonraki kişiye geçti.
Bu kısım benim meyve teorimi tamamlıyor gibi. Sengoku konumda ucundan değinmiştim.

Bu konuyla ilgili benim bir teorim var ahali, tuhaf ama olası bir teori. Yenen meyve, yiyene sadece güç değil kişilik de aktarıyor fikrimce. Evet, meyve ruhları, kullanıcıların kişiliklerinde önemli yer tutuyor. Örneğin Luffy lastik gibi gevşektir, Doflamingo bir cambaz misali kıvrak ve neşelidir, Ace alev gibi tez canlı ve öfkelidir, Beyazsakal deprem gibi ciddi ve kudretlidir, Crocodile çöl kumu gibi kuru ve serkeştir, Lucci leopar gibi vahşi ve kararlıdır, Hancock bir tanrıça gibi kibirlidir, Moria gölge gibi sinsidir, Kuzan buz gibi soğuktur, Sakazuki lav gibi inatçıdır vesaire vesaire.

Bu konu Rosinante'nin Devil tanımından sonra çok konuşulmaya başlandı ve tutarlı da geliyor. Smoker'ın meyveler günlük işler için üretildi teorisiyle de tamamlanabilir biraz zorlama da olsa. Üretim için ruh kullanılmalıydı ve iradeli kimselerin ruhları aktarıldı falan desek mesela.

Güzel teori, tutabilir.

@Nekomamushi
Ne lan öyle kendi fotosunu layklayanlar gibi ankete oy atmışsın. :D

Tutma ihtimali var, hatta ben de buna benzer şeyler yazmıştım ama tutmasını istemiyorum pek. Bu teori, kişinin kendi iradesini öldürüyor bir nevi. Ayrıca Roger'da şeytan meyvesi yoksa teori baya bir sekteye uğrar.

Bu kısım benim meyve teorimi tamamlıyor gibi. Sengoku konumda ucundan değinmiştim.

Bu konu Rosinante'nin Devil tanımından sonra çok konuşulmaya başlandı ve tutarlı da geliyor. Smoker'ın meyveler günlük işler için üretildi teorisiyle de tamamlanabilir biraz zorlama da olsa. Üretim için ruh kullanılmalıydı ve iradeli kimselerin ruhları aktarıldı falan desek mesela.

Güzel teori, tutabilir.
Görmedim senin bu yazını linkini atsana bir okuyayım.

@Nekomamushi
Ne lan öyle kendi fotosunu layklayanlar gibi ankete oy atmışsın. :D

Tutma ihtimali var, hatta ben de buna benzer şeyler yazmıştım ama tutmasını istemiyorum pek. Bu teori, kişinin kendi iradesini öldürüyor bir nevi. Ayrıca Roger'da şeytan meyvesi yoksa teori baya bir sekteye uğrar.
Yalnızım lan yalnız anlasana :D

Şeytan meyvesi olayı biraz ortada ama devil-demon=d anlamı biraz olası gibi ona ne diyosun?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık