Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Çizgi Roman Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Loki çizgiromanlarda Cidden Hulk'un yerden yere çarpabileceği bir karakter mi? Ne bileyim Thor'un en büyük rakibi olan adamı olması gerektiğinden fazla güçsüz göstermişler gibi geliyor bana.

O kadar bilgim yok. Bilen birisi Rune King Thor hakkında bilgi verirse güzel olur.

Sentry hiçbir zaman tam gücünde gösterilmedi. Adam yenilince teşekkür ediyor.

Sağlam bir kişiliği olsa çoğu kişiyi harcar. İlacın sahibi bile dedi. "Senin yapamayacağın hiçbir şey yok." diyordu.
Kısaca şöyle , Ragnarok yani kıyamet döngüsünü Thor durdurmak ister, fakat bunun için güç ve bilgelik kazanması gerekir.Hatta Odin'den bile daha fazla çünkü Ragnarokta Odin kendi kaderini değiştiremiyordu bunun için sürekli Fenrir için hazırlık yapıyor felan.Thor bilgelik kazanmak için tek gözünü çıkarıp sonsuzluk kuyusuna atıyor(babası gibi fedakarlık yapması gerekiyor) , baktı olmuyor diğer gözünü de çıkarıp atıyor.Sonra kendini Yggdrassil( hayat ağacına asıyor)Bu ağaç 3 katmanı birleştiriyor( gökyüzü- yeryüzü-hell)sonra Thor bu ağac 9 gün asılı kaldıktan sonra çilesi bitiyor ve bilgelik ile güç kazanıyor.( burda da Thor'un ölümü görmesi felan isteniyor işte).

Sonra çıkıyor piyasaya kudretiyle Loki'den başlayıp herkese veriyor küsküyü.Hatta Ragnarokun kaderini belirleyen tanrılar felan bunu aralarına bile almak istiyorlar ama Thor reddediyordu.

RK Thor Celestiallara bile kafa tutacak güçte.

Normal Thor'da aslında Sentry klasmanında bence, zaten sürekli karşısına Thor çıkıyor Sentry'nin kalibreleri denk olduğu için.

Son düzenleme:
RK Thor, Odin Force, yani Skyfather oluyor. Zaten Thor'un olması gerekende o. Babasıda antik bir güç olan kendinden önceki Skyfather'ların gücü ile bu kadar güçlü.

Odin'in ne kadar güçlü olduğuna değinirsek Silver Surfer'ı rahatça dövebilecek, Thor'u, Hulk'ı rahatça tokatlayacak, Thanos'u zorlansada yenebilecek, Galactus karşısında onu zorlayıp, tüm gücünü kullanmasına sebep olacak kadar güçlü bir karakter Odin. Hatta zamanı bile durdurmuşluğu vardır.

Rune King Thor'da zaten Odin'in gücünü elde eden bir karakter oluyor.

Robert yenilince teşekkür ediyordu. Kendini kaybetmekten korktuğu için tam gücünü göstermedi. Eğer Sentry kişiliği güçlü birisi olsa, WWH bile baş edemez onunla.
Karakter olarak normal değildi, ama tüm gücünü kullandı yani 1 milyon patlayan güneşi ortaya çıkardı ve WWH olmasaydı muhtemelen New York ile beraber dünyanın bir bölümünüde yok edecekti. Hatta Reed Richards daha önce hiç bu kadar gücü biranda ortaya çıkardığını görmemiştim diyor, daha sonradan tabii Void olarak aynı gücü ortaya çıkarıyor, ve Thor bile tam güç Sentry karşısında yeterli olamıyor.

Ayrıca Hulk, daha sonradan açıkladığı üzere tam gücünü kullanmıyordu, yani WWH kendini saklarken Sentry'yi durduracak kuvvetteydi.

Görüldüğü üzere Sentry yere düşüp bayılırken, Banner halen ayakta.

Loki çizgiromanlarda Cidden Hulk'un yerden yere çarpabileceği bir karakter mi? Ne bileyim Thor'un en büyük rakibi olan adamı olması gerektiğinden fazla güçsüz göstermişler gibi geliyor bana.
Evet yapabilir, Loki'nin süper kuvveti var, ama bu sıradan bir Asgard savaşçısına denk, onun asıl gücü sihir yapabilmekte yatıyor. Haliyle Hulk onu sihir yapmadan önce yakalarsa yerden yere vurabilir. Hulk bırak Loki'yi, sıradan Asgard'lılara kıyasla aşırı derecede fiziksel olarak güçlü olan Thor'u bile döve döve bayıltacak seviyede. Aynı şekilde Thor ile hemen hemen aynı hatta fiziksel olarak daha güçlü olan Hercules'i de döve döve bayıltacak kadar güçlü. WWH'de Ares'e tek atmıştı hatta, ayrıca daha sonradan açıkladığı üzere Hulk, WWH'de yine tam gücünü kullanmıyordu, yani tam gücünü kullansaydı dünyayı yok edebilirdi.

Hulk'ın fiziksel güç sınırı hesap edilemiyor. Hulk kesinlikle küçümsenecek bir karakter değildir. Zaten genelde Avengers'a karşı tek başına dövüşecek şekilde gösteriliyor, hatta Thanos ve Zeus (başka bir Skyfather) gibi kendi seviyesinin üstüne birisine bile kısa süreli kafa tutacak şekilde gösterilebiliyor.

Ayrıca Hulk, fiziksel kuvveti ve cüssesinin yanında, hızlıda. Yani dışarıdan baktığın vakit yavaş gözüküyor, ancak en üst seviye insan atletlerden, Daredevil, Wolverine gibi karakterlerden daha hızlı hareket edebiliyor, Spiderman'i bile zamanında yakalayabilecek kadar çeviktir, tabii bu hız Superman seviyesi bir hız değil, ancak süper reaksiyon hızına sahip olmayan (sadece Mjolnir'in hızı ile süper hızda gidebilir) Thor'dan daha hızlıdır.

Son düzenleme:
Zeus en son Hulk ın enseyi tokatlayıp yere oturtuyordu. Hey yavrum hey. Şu semavi adamları Hulk la kiyaslamayalim :(

@Erkan12

Açıkça söylemek gerekirse Word breaker da olsa Hulk'un sentry'e karşı bir şansı olduğunu düşünmüyorum tabi tam güç savaşmaları halinde. WWH ve Siege hariç Sentry içeren çizgiroman okumadım ama benim oradan anladığım void ortaya çıkmasın diye Sentry'nin hep tam güç kullanmaktan kaçınmasıydı. Hatta Siege'nin sonunda sürekli iki kişiliği arasında gidip geliyordu ve lütfen öldürün beni diyordu. Eğer diğer iyilikçil yanı olmadan tam gücünü açığa çıkarsa onu tutabilecek pek az karakter olduğunu düşünüyorum.

Editto: Birde Hulk Sentry'i dövdü diyenler var onlarda neye dayanarak bunu söylüyorlar anlamıyorum. Dövüşün sonunda Hulk Bruce Banner'a dönüştü ve her ikisi de yere yığıldı. Kaldıki Sentry'nin amacı Hulk'u durdurmaktı. Bunu başardıktan sonra bitkinle kendini yere attı şeklinde de yorumlanabilir o dövüş. Her halükarda orada en fazla bir beraberlik var o kadar.

@NiTian ErXing Bölümlerin hepsi varmış linkte ben başlarındaki sayıyı okumuşum.

WWH, baya efsane olmuş. Herkesi biçti resmen ve kendisini uzun bir uykuya daldırdı, muhtemelen dünya çok zor durumda kaldığı zaman tekrardan uyandırılır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık