Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Katakuri alır.

Kullanılan: 271 80.4%
  • Doflamingo alır.

Kullanılan: 50 14.8%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 16 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    337
Hacı ilkinde Luffy öldü diye bıraktı ve ikincide G4 Luffy kaçtı direkt. Son gelişinde de Luffyyi dövse de Luffy bazı saldırılardan kaçabildi. Dövüşün başında hiçbir şunende en büyük teknikler kullanılmaz biliyorsun Luffy de g4 kullanmadı mesela zira zamanı değildi. Kata çok fazla efor ve haki gerektiren tekniklerinin gerekmediğini düşündü belki de. Dofun uyanışı sonradan açması, Magellanın en imba tekniğini sonradan kullanması, Luccinin Rokuogan tekniğini sona saklaması gibi bu da. Her zamankinden farklı değil.
Şu mızrağı kenara atma işine gıcık kaptım ben bi tek. Tamam Luffy ile eşit olmak için yara açtın hak vermesem bile anladım da mızrağı kenara bırakmak saçmaydı. O konuda da yumruk yumruğa bi dövüş istemesi falan klasik dövüşten zevk almaya bağlanabilir. Sığ evet ama klasik bi durum bu manga aleminde.

O malum bölüme kötü diyen 3-5 kişiden biri bendim şahsen hatırlarsın seninle de konuşmuştuk bu mevzuyu. Ama Kata flampe olayına kadar kendini tutmadı hiç. Luffyyi öldüremediyse son gelişinden beri bunun nedeni denememesi değil Luffynin becerileriyle hayatta kalmasıyla ilgilidir.
Yazdıklarına katılıyorum, Mızrağı atması ise işe yaramamasından kaynaklı. Yalnız olay mantıksız oluyor, Çünkü Kata bitirecem dedikten sonra baya baya uğraşıyor ama yapamıyor, sen ben biz bu duruma bakıp demek ki vurduramıyor diyoruz sonra kalkıp vurduramadığının 10 katı hızlı adamı çevire çevire yere gömüyor.

Yani teknik meselesi değil olay, teknik dediğin başka bir şey biraz önce vuramadığın adam bir kaç kat daha hızlıyken onu yakalamak başka.

Şu mevcut bölüm Op tarihinde adam akıllı işlenen tek vs olabilir ama bu bölümün mantığı ile diğerleri arasında tutarsızlık ancak ve ancak Kata'nın Luffy'i beğenip şunla biraz takılayım demesiyle açıklanabilir.

Yazdıklarına katılıyorum, Mızrağı atması ise işe yaramamasından kaynaklı. Yalnız olay mantıksız oluyor, Çünkü Kata bitirecem dedikten sonra baya baya uğraşıyor ama yapamıyor, sen ben biz bu duruma bakıp demek ki vurduramıyor diyoruz sonra kalkıp vurduramadığının 10 katı hızlı adamı çevire çevire yere gömüyor.

Yani teknik meselesi değil olay, teknik dediğin başka bir şey biraz önce vuramadığın adam bir kaç kat daha hızlıyken onu yakalamak başka.

Şu mevcut bölüm Op tarihinde adam akıllı işlenen tek vs olabilir ama bu bölümün mantığı ile diğerleri arasında tutarsızlık ancak ve ancak Kata'nın Luffy'i beğenip şunla biraz takılayım demesiyle açıklanabilir.
Belki de bu kullandığı ısı gibi bu hıza ayak uydurmak için kendinde bi şeyler değiştirmesi gerekiyordur. Zira şekli şemali de değişti simite döndü falan. Bu şekilde açıklanabilir. Bi yandan da saldırıyı bırakıp k. haki hız kombinasyonuna iyice odaklanınca daha önce kendisine boundman ile bile vuramayan Luffy’nin çok daha hızlı saldırılarından korunabildi. Sonra saldırı moduna geçince yine darbeler aldı falan.

Önceden de Luffyyi yere seriyordu gerçi de bizimki Garptan, Rayleighten dayak yiye yiye dayak arsızı olmuş, Kata da şaşırmıştır bu duruma. :)

Belki de bu kullandığı ısı gibi bu hıza ayak uydurmak için kendinde bi şeyler değiştirmesi gerekiyordur. Zira şekli şemali de değişti simite döndü falan. Bu şekilde açıklanabilir. Bi yandan da saldırıyı bırakıp k. haki hız kombinasyonuna iyice odaklanınca daha önce kendisine boundman ile bile vuramayan Luffy’nin çok daha hızlı saldırılarından korunabildi. Sonra saldırı moduna geçince yine darbeler aldı falan.

Önceden de Luffyyi yere seriyordu gerçi de bizimki Garptan, Rayleighten dayak yiye yiye dayak arsızı olmuş, Kata da şaşırmıştır bu duruma. :)
Kata başka bir şey hacı, Mamba saldırısını bile atlatıp ağzının üzerine tepiği koydu. Luffy'i merak etti bence, ee başına gelenlere de göğüs gerecek artık :oleyo2:

Çok çırpınıyorsun be Mw üzülüyorum bak :(
Çırpınacak bir su yok ortada.Biraz yılan formuna karşılık verdi diye adamı ilah yaptınız.Form hızlı sadece vuruş gücü uçuracak düzeyde değil.Bound man karşısında fiziksel olarak ezilirken aklı neredeymiş üstelik o zaman sağlamdı.Güç diyorsan oradan anlaşılır rakip vuramıyor diye bir yumruk atmakla değil.Bu bölüm yaptıklarını o zaman yapabilseydi g4 dengi diyebilirdik ama olmadığı ortada.Yumruk yönü değiştirmeye çalışan adam nasıl bound man dengi olacak.

Çırpınacak bir su yok ortada.Biraz yılan formuna karşılık verdi diye adamı ilah yaptınız.Form hızlı sadece vuruş gücü uçuracak düzeyde değil.Bound man karşısında fiziksel olarak ezilirken aklı neredeymiş üstelik o zaman sağlamdı.Güç diyorsan oradan anlaşılır rakip vuramıyor diye bir yumruk atmakla değil.Bu bölüm yaptıklarını o zaman yapabilseydi g4 dengi diyebilirdik ama olmadığı ortada.Yumruk yönü değiştirmeye çalışan adam nasıl bound man dengi olacak.
Adam dikkatini toplayınca bounce man'in de ağzını kırdı ki okumadın mı acaba :/

Adam dikkatini toplayınca bounce man'in de ağzını kırdı ki okumadın mı acaba :/
Birinde uyanışla vuruyor diğerinde uyanışsız. Yahu snakemanin boundman dengi olmadığı çok açık değil mi bana mı oyle geliyor. Hem hız konusunda hem güç konusunda zayıf bir teknik. Sadece saldırı yani yumruk hızı fazla ama vuruş gücü zayıf. Beden hareketi de yavaş ki Katakuri normal vücuduyla yerden yere vuruyor. Boundman olsa Luffyi gözle takip edemez Katakuri.

Birinde uyanışla vuruyor diğerinde uyanışsız. Yahu snakemanin boundman dengi olmadığı çok açık değil mi bana mı oyle geliyor. Hem hız konusunda hem güç konusunda zayıf bir teknik. Sadece saldırı yani yumruk hızı fazla ama vuruş gücü zayıf. Beden hareketi de yavaş ki Katakuri normal vücuduyla yerden yere vuruyor. Boundman olsa Luffyi gözle takip edemez Katakuri.
8. sayfada görüyoruz ki saldırıyı savunmasına rağmen uçmuş? Bounce man de hiç savunmamıştı zaten bariz olarak dikkat çektiler dikkati dağınık diye. Adam daha hızlı bu diye teknik çıkarıyor hala bir inkarlar falan? O zaman Bounce man'den devam etseymiş adamdan iyi biliyonuz bakıyorum :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık