Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Yalnız şaka gibi ya şimdi yaptığınız :)
Dizi konusunda kitap konuşamanıza söylenenler oldu haklı ya da değil pek takmıyorum da şimdi birisi de burada ben sadece kitap okuyorum derse çok komik olur.
Ben o konuya hiç girmedim fakat eğer o şekil bi' yasak çıkarsa bu konuda da dizi konuşulmasına karşı çıkarım. Güzel bir roman serisinin dandik dizisiyle karşılaştırması beni rahatsız eder buluduğumuz konu altında. İsteyen varsa gitsin başka yerde tartışsın, başka yerde kıyaslasın kitap ile dizisini. Ben buraya kitap ile ilgili yorum okumaya geliyorum, adam gelmiş orada dizi ile kıyas yapıyor, olacak iş mi? Diziyi zaten beğenmeyen birisinin gelip kitap konusunda "ama kitapta böyle değildi, ühühüh" diye ağlaması çok abes.
Bu tarz ifadeler ile burayı savunurdum herhalde sıkılana kadar.

Yalnız Euron ve kral şurası öyle böyle tırt olmamış. Dizi konusunda yazınca laf etmişler buraya yazayım dedim. Euron Kargagöz'e göz eklemişler ne diyelim. Victarion + Euron olmuş bu. Daha az cast yapıp daha çok para vuralım olayına döndü artık. Kurtların da en azından kitapta bir önemi vardı. Neyse kitabı beklemeye devam.

Yalnız Euron ve kral şurası öyle böyle tırt olmamış. Dizi konusunda yazınca laf etmişler buraya yazayım dedim. Euron Kargagöz'e göz eklemişler ne diyelim. Victarion + Euron olmuş bu. Daha az cast yapıp daha çok para vuralım olayına döndü artık. Kurtların da en azından kitapta bir önemi vardı. Neyse kitabı beklemeye devam.
Sorma gitsin. :/
Kitabı geçtim, aynısı olmak zorunda değil de insan biraz özenir en azından. Tamamen oldu bittiye gelmiş her şey. Oyuncu da hiç iyi oynmamış. Belli ki pek araştırmamış Euron karakterini.
Başına geçirdikleri taçımsı tahta parçasını görünce zaten koptum gittim ben. :(

Sorma gitsin. :/
Kitabı geçtim, aynısı olmak zorunda değil de insan biraz özenir en azından. Tamamen oldu bittiye gelmiş her şey. Oyuncu da hiç iyi oynmamış. Belli ki pek araştırmamış Euron karakterini.
Başına geçirdikleri taçımsı tahta parçasını görünce zaten koptum gittim ben. :(
2-3 satır replikle kral oldu gitti adam. Yara sırf kadın diye seçilmedi gibi olmuş. Erkek olsaydı Euron'un diğerlerinin aklını çelecek söyleyeceği hiçbir şey yoktu. En azından o meşhur borazanı çıkarsaydı da bir anlam kazansaydı olaylar. Bitse de gitsek havasında artık her şey. Sıkılmaya başladım iyiden iyiye.

Dizinin son bölümüne göre kitap ve dizi biraz farklı bir tarihçeye sahip.

Kitaba göre İlk İnsanlar Westeros'a Aegon'ın Fethi'nden 12000 yıl önce adım atmıştı ve Ormanın Çocukları'yla 2000 yıllık savaştan sonra antlaşmaya varıp 2000 yıllık barış dönemine geçmişlerdi. Bu son 2000 yılın sonunda Uzun Gece başlamış ve Ak Gezenler ortaya çıkmıştı. Dizideki olay doğruysa bu Ak Gezenler en az 2000 yıl boyunca ne diye beklediler o zaman?

Öte yandan Kan Kuzgunu olayı da dizide yalan oldu. :(

Kral Şurası olayına hiç girmiyorum. O boğulma olayı sadece rahip adaylarına uygulanıyordu hatırladığım kadarıyla. O açıdan sonu bile eksik. Kitapta suni teneffüs de uygulanıyordu çünkü.

Dizinin son bölümüne göre kitap ve dizi biraz farklı bir tarihçeye sahip.

Kitaba göre İlk İnsanlar Westeros'a Aegon'ın Fethi'nden 12000 yıl önce adım atmıştı ve Ormanın Çocukları'yla 2000 yıllık savaştan sonra antlaşmaya varıp 2000 yıllık barış dönemine geçmişlerdi. Bu son 2000 yılın sonunda Uzun Gece başlamış ve Ak Gezenler ortaya çıkmıştı. Dizideki olay doğruysa bu Ak Gezenler en az 2000 yıl boyunca ne diye beklediler o zaman?

Öte yandan Kan Kuzgunu olayı da dizide yalan oldu. :(

Kral Şurası olayına hiç girmiyorum. O boğulma olayı sadece rahip adaylarına uygulanıyordu hatırladığım kadarıyla. O açıdan sonu bile eksik. Kitapta suni teneffüs de uygulanıyordu çünkü.
boğulma benim bildiğim isteğe bağlı yapılıyor.

Hem kitabı okuyup hem de diziyi izleyen, üstüne dizi çok iyi kitap çok kötü diye atlayan biri olsa cidden komik olurdu.

Dizi beni kaç sezondur rahatsız ediyor. İlk sezonun o kadar güzel olmasının sebebi, kitaba neredeyse %100 sadık kalmış olmalarıydı. Şimdi bakıyorsun her şey bir yerde, sayısı tutarsızlıklar vs... Diziyi eleştirmek demek g.te g.t demek oluyor. Her yerde her şeyi beğenmemiz lazım sanki. Dün de dizi bölümüne yazacaktım yorumları görünce soğudum resmen.

son bölümü düşünüp düşünüp moralim bozuluyor ya :( bu sezon dizideki en iyi oyuncu seçimi genç hodor olmuş. mahvettiler beni iki gündür. durup durup hold the door diyorum içimden :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık