Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Büyük Hasır Şapka Korsan Filosu vs. Germa 66

Hangi Taraf Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    146
Sanjiyle luffy’i karşılaştırsak sanji zaten dressrosa luffy’e kıyasla muhtemelen daha hızlı ya da eşit hızdalar. Kenbunshokusu da iyiydi. Hasar desen diable saldırıları gear 2 seviyesinden aşağı değil muhtemelen.

Bu luffy’nin jet pistolu:

Bu sanji’nin dj’siz tekmesi:

Sanjinin saldırdığı wadatsumi haplıydı. Ona rağmen iyi hasar veriyordu. Hell memories zaten tek attı. Normal dj’ler de muhtemelen ciddi hasar verirdi çünkü dj baya hasar arttırıyor sanji için.

Pacifista’ya da ikisi de tek atmıştı. Dj ile gear 2 hasarı arasında fark yok pek.

Peki luffy’yle neden karşılaştırdım? Buyrun gear 2 bile kullanmayan luffy vs anketteki isimler:

Çeyrek atma budur. Luffy gomu gomu no mi saldırıları kullanmaya bile gerek duymadı. Sanji’nin diable jumbe’sı bu saldrılardan %100 daha güçlü ve hızı gear 2’den aşağı değil. Niji de sanji’den hızlı ve güçlü bi karakter (kıyafet sayesinde).

Tek başına niji’nin bile şansı var burda. Aynı ligin karakterleri değiller. Luffy’nin gomu gomu no mi’siz tek attığı bellamy bile barrier meyvesini geçmenin yolunu bulmuştu. Sabo zaten elini kolunu sallayarak girdi. Çöplerle dövüşünce ayarsız göründü adam.

Cavendish ise hızlı da ligi için hızlı. Göze görünmeden rüzgar gibi milleti kesiyor diye övülen biri. Ama sanji de zaten sıradan insanlara görünmeden bi ypnklu komutanını uçurup ordan masum birini alıp taşıyarak gitmiş biri. Niji ondan da hızlı. Yani hız avantajı bile olmayabilir burda.

kesme gücü desen bi miğfer eğer rebecca’yı kesmesine engel olabildiyse germaya bişey yapamaz. Adamların derisi çelik zaten ve onun üstüne kıyafetleri var.
Zoro zaman atlaması öncesinde kağıt gibi kesiyordu çeliği. Cavendish o konuda geride görünüyor.

G2 saldırılarının çok çeşitlileri var. Bu kıyaslamalar pek olmamış.

Bunlar Dof ile Sanji arasında geçenler. Doflamingo, Sanji'nin Diable Jambe'ına koka bile basmıyor. Karnına yediği saldırıya ise fufufufu diye gülme efekti koymuşlar.

Bu da Doflamingo'nun Luffy'nin g2'siz Red Hawk'ına verdiği tepki.

Bu Dof'un g2'Li Hawk Gatling saldırısından nasıl kaçındığı....

Bunlar düz atak saldırılarına karşı Dof'un nasıl koka bastığı.

Şimdi oradan bir yerden biri Dof , Gamma knife yemişti diye bir laf ile gelecek. Bu da Dof'un Luffy'nin ahvalinin de kötü olduğunu belirttiği Manga onaylı ,resmi çeviri.

Doflamingo: ''İt seems to me like you have already taken heavy damage!!'' Your attack might be fast... But there is no weight behind them!!!

Son düzenleme:
@Starrk

Luffy Hajrudinin çenesine vuruyor, Saiye ise Sai Ideo ile vs atarken arkadan saldırıyor, Luffynin Gsiz halini öveyim derken hikayeyi atlamamak lazım.

Hakubanın hız gösterisi gibi bir gösteri seride şu ana kadar yok. Zayıf rakip olmasının bir önemi yok. Göz kırpma anında 20 kişiyi indiriyor. Kimse ne olduğunu görmüyor. Sanji Ovene vurup kızı kaçırıyor ama aynı şey değil. Diger yandan Hakuba rakip etkisiz hale gelene kadar saldırıyor, adamın amacı çeliği kesmek değil. Vurdu bayıltti uyudu, bu kadar basit.

Bellamy ve Sabo Bartonun bariyerini aşmak için haki kullanmış olabilirler. Sanjinin kardeşlerinde haki yok. Barto bariyerden duvar yapıp kardeşleri yerden yere vurabilir.

Sanjinin kardeşlerinin Dwarflarla bile başa çıkamama ihtimali var. Zoro çıplak gözle göremiyor, zar zor takip ediyordu. Lao G ve Sugar tepki hızları yüksek olduğu için kazandılar.

G2 saldırılarının çok çeşitlileri var. Bu kıyaslamalar pek olmamış.

Bunlar Dof ile Sanji arasında geçenler. Doflamingo, Sanji'nin Diable Jambe'ına koka bile basmıyor. Karnına yediği saldırıya ise fufufufu diye gülme efekti koymuşlar.

Bu da Doflamingo'nun Luffy'nin g2'siz Red Hawk'ına verdiği tepki.

Bu Dof'un g2'Li Hawk Gatling saldırısından nasıl kaçındığı....

Bunlar düz atak saldırılarına karşı Dof'un nasıl koka bastığı.

Şimdi oradan bir yerden biri Dof , Gamma knife yemişti diye bir laf ile gelecek. Bu da Dof'un Luffy'nin ahvalinin de kötü olduğunu belirttiği Manga onaylı ,resmi çeviri.

Doflamingo: ''İt seems to me like you have already taken heavy damage!!'' Your attack might be fast... But there is no weight behind them!!!

Ben sıradan g2 saldırılarıyla dj’yi karşılaştırdım orda. Luffy’nin ankettekilere tek attığı saldırılar jet pistol bile değil çünkü. Gear 2’yi hız için kullanıyor ama saldırısı sıradan saldırı jet falan değil.

Bunların bazıları armament+g2 birleşimiyle yapılmış hawk saldırıları. Direk yumruk yumruğa dövüşte de bassın bi zahmet. Koka basmaması için bi sebep yok. Adamın suratından, halinden belli pek güçlü bi halde değil burda. Sanjideki gibi rahat değil.

Herşeyi dahil edersen şu da var:

Sanji’nin tekme yağmurunu pelerinle durdururken koka yok. Jet gattling’i durdururken ise o pelerine koka basıyor.
Yani luffy’nin gear 2’deki hasarı daha yüksek bunu biliyorum. Senin atmadığın yerlerde de gösterildi bu. Ancak luffy’nin ankettekilere tek atarken kullandığı saldırılar o attığın saldırılar gibi değil.

Aralarında çok fark görünmüyor. Mesele bu. Ve eğer sıradan jet pistolle falan karşılaştırırsan daha güçsüz görünmüyor. Luffy hawk pistolle falan tek atsa o adamlara anlarım. Ama luffy jet pistolle pacifistaya tek atarken dj boynunu kırdıysa, jet pistol’ün diş kırdığı wadatsumiye ağır hasar verebiliyorsa, luffy’nin anca elephant gun’la tek attığı kraken’i döven wadatsumiye hell memories’le tek attıysa hasarları arasında bu ankette fark yaratacak kadar fark yoktur.

Bu arada o “saldırının arkasında ağırlık yok” lafı luffy’nin yaralarıyla ilgili değil gear 2’yle alakalı görünüyor orda. Önce gear 2’ye “hızlısın da saldırılarında ağırlık yok” diyor. Bu sahneden sonra da luffy gear 3 açınca bu sefer “you are full of openings” diyor.

@Reiper

Arkadan markadan tek attı işte. Arkadan vuruldu diye bu derece niye fark olsun?
Bi de çenesine vurduysa ne olmuş neresine vursun? Zaten çeneye de değil yanağı yamulmuş gibi gorünüyor adamın. Ama Luffy çeneye vurduysa niji de gider çeneye vurur.

Cavendish daha hızlı olacaksa olsun. Rebecca’nın tepki verebildiği bi hızdan bahsediyoruz ve luffy bu kızı yemek yerken kitliyor. O hızın germa’ya karşı işe yaraması zor.

“Germada haki yok” diyen bikaç kişi gördüm burda. Ciddi misiniz bunu söylerken? Öncekileri şaka sanmıştım da baya var bunu söyleyen.

@Starrk

1 vs 1 de Luffynin Saiye tek atma ihtimali yok. Adam Ideoyla kapışıyor. Dikkati karsıdayken birisi arkasından vuruyor. Ki orda da bayılmıyor Sai, suya düşüyor sadece.

Bir adamı en kolay çeneye vurunca bayıltabilirsin. Luffy hajrudinin bacağına vursa bir sey olmazdı

Rebeccanın tepki verdiği yok. Kafayı az aşağı kaydırdığı halde kafaya darbe yiyor, kask düşüyor, kısa süreli bayılıyor.

Germada haki orneği varsa paylaşirsan iyi olur. Ben hatırlamıyorum.

Yalnız Luffy'nin Sai'ye tek attığı filan yok arenanın dışına yollayıp eliyor sadece. Bilinci yerinde adamın ki bu power up öncesi Sai zaten. Daha sonra Luffy'nin dövüştüğü Chinjao'dan çook daha güçlü oluyor.

Sai vs İchiji ( Sai alır, kusura bakmayın adam genç Chinjao'nun seviyesinde yani )

Barto vs Judge ( Judge, Barto'yu aşamaz, daha doğrusu savunmasını aşamaz. Lakin üzerinde durulması gereken nokta Barto saldırı moduna geçerken Judge'ye yeterli saldırı gücünü vurabilir mi? Ve saldırıya geçtiğinde Judge açığını yakalayıp işini bitirebilir mi? Ben Bartolomeo'nun yeteneklerini tam geliştirmediğini düşündüğüm için biraz kararsızım ( Kendiside imada bulundu, ''yeteneklerim tam iyi değil şuan'' diyerek )

Cavendish vs Niji ( Niji alır efendim fazla kasmadan hemde, Cavendish'in kendisi normal haliyle kılıç saldırısı yapsa ne? Luffy düz haliyle CIBILAK ELLEN tutuyor kılıç atağını bunun, Niji'ye aynısını yapamazdı o şekilde yapamazdı yani. )

Yonji vs Hajrudin ( Hajrudin en son powerup aldı 10.000 tonu iteklerken, ama Yonji'ye ayak uyduramaz bence KIYAFETLİ Yonji kesinlikle alır bu vs'yi )

İdeo, Leo ve Orlumbus vs Reiju ( Reiju tek atar tartışmaya bile değmez, osursa tekler üçünüde net! Dof'un en güçsüz adamlarından birinin paçavra ettiği ve edeceği kişiler bunlar )

Barto vs Judge'de kararsız kaldım, çünkü Bartolomeo'nun saldırı gücü öyle sanıldığı gibi fazla değil şuan. Jet Pistol'dan daha güçlü atakları var lakin yinede gösterdiği halinin en baba atağı bile Judge'yi indiremez, herkes Big Mom gibi GÜÇLÜ VURMUYOR!

Kalanlardan Niji, Yonji ve Reiju 3'ü birlikte Sai'yi paketler. Hadi diyelimki Sai güçlü atağıyla 1'ini daha aradan çıkardı bu kişide Yonji olsun diyelim. Kaldı Niji+Reiju+Judge. Barto bu 3'üne nasıl karşı koysun? Saldırı moduna geçtiğinde ne yapabilecek? Açığını buluverirler 3'ü birlikte.

Ben oyumu GERMA'YA çekiyorum, Barto yeteneklerini tamamen geliştirdiğinde ve Cavendish Hakuba'yı kontrol edebilirse yenerler, lakin şuan için Dressrosa'da yani gösterdikleri halleri yeterli değil.

Reiju vs ichji güçlü olsada bir cavendish edemezler maalesef. Hakuba reis çok yaşa!
Cavendish'in uyuyacağı ne malum? Hakuba'yı kontrol edemiyor adam.

Kaldıki Hakuba dressrosadaki haliyle daha KASK kesemiyor, germayı mı kesecek? Adamlar daha kıyafetsiz süper insan!

Kıyafetli bir Niji'ye karşı şansı yok Cavendish'in, gösterdiği haliyle Hakuba'da dahil bence.

Cavendish'in uyuyacağı ne malum? Hakuba'yı kontrol edemiyor adam.

Kaldıki Hakuba dressrosadaki haliyle daha KASK kesemiyor, germayı mı kesecek? Adamlar daha kıyafetsiz süper insan!

Kıyafetli bir Niji'ye karşı şansı yok Cavendish'in, gösterdiği haliyle Hakuba'da dahil bence.
Hakuba daifuku oven i falan cok rahat alir bence. Wano ya gelirse de kesin kontrol altina alip gelicektir. Germa daha perosun sekeriyle basa cikamiyorken nasil yenecekler acaba barto ve cavendish gibi canavarlari. Daha 2 3 hafta onceki manga da barto nun meyvesinin gercek gucunu gorduk. Tabi ben demiyorum rahat alirlar. Bayaa zorlanirlar ama kazanan grand fleet olur

Hakuba daifuku oven i falan cok rahat alir bence. Wano ya gelirse de kesin kontrol altina alip gelicektir. Germa daha perosun sekeriyle basa cikamiyorken nasil yenecekler acaba barto ve cavendish gibi canavarlari. Daha 2 3 hafta onceki manga da barto nun meyvesinin gercek gucunu gorduk. Tabi ben demiyorum rahat alirlar. Bayaa zorlanirlar ama kazanan grand fleet olur
Yahu arkadaş Daifuku ile Oven'ı nasıl rahat alıyor Cavendish? Gladius'un atağıyla totoş olan Cavendish değil mi bu? Adam Barto'nun bariyerine saklanıyordu nesi güçlü bunun?

Rebecca'nın miğferini kesemedi, Robin 2 saniyede paketliyordu, Luffy kılıcını çıplak elle tuttu, güncel süpernovaları kıskanan bir at hırsızı bu adam. GÜÇ SEVİYESİ OLARAK ONLARLA ALAKASI BİLE YOK!

Barto'nun ne gerçek gücünü gördük? Adam kendi diyor '' Şuan için yeteneklerim iyi değil '' diye, Barto'nun en baba saldırısı Bari Bari No Pistol la, bu mu güç?

İchiji, Perospero yumrukluyor, Oven'ın içinden geçiyor, Hakuba'nın gördüğümüz hızı Niji'nin hızının yanında hiçbirşey.

Dressrosa'da gördüğümüz Hakuba'nın yaptığı en baba işi Dof family'nin en alt rütbesindeki Dellinger'i teklemek, bu güç gösterisi mi?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık