Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Boş Yüzyıl, Roger ve Son Poneglyph

Son Kitabe Kimde ?

• Kullanılan toplam oy
    72
Son kitabenin dünya hükümetinde olduğunu düşünüyorum. Raftele gidişi bir şekilde engellemeleri lazım. Hatta onlarda Raftel'i arıyor bence. Benim asıl merak ettiğim antik krallığı yendikten sonra niye raftele yerlesmediler? Sonuçta denilene göre antik krallık çok gelişmiş bir uygarlıktı. Yaşadıkları yer de çok yaşanılası bir yerdir. Niye kutsal ejderler buraya yerleşmedi?
Belki de yenemediler iç savaş çıkardılar D. lere karşı ayaklandı halk.
Kopyaları varken kitabelerin kimde olduğu bana önemsiz geliyor. :(

En başta eline koluna sağlık :) .Bana en yakın gelen seçenek Roger nın saklaması.Bu adamın değerli şeylerini emanet etme ve saklama gibi huyu var. Her önüne gelenin bulamamasını istiyor. Seriye şöyle bir bakınca aklıma şu geliyor Rayleigh bizimkilerin güçlenmesine katkıda bulunduysa, Gaban da 4. taşa giden bir yol olabilir. Keza Shanks ın Gabanla karşılaştğınıda düşünüyorum. Son taş için Gaban ve Shanks kilit rolde gibi. Bu iki adamda Roger nın emaneticisi gibi geliyor. Tabi hepsi teori :D

Edit: Şöyle bir eklemede bulunayım. Şu herşeyin sesini duyabilme meseli, herşeyin bir ruhu olması ile alakalı olabilir. Bu taşlarda sadece mekanik yöntemlerle bişey yazılmıyor olabilir, yani haki yardımıylada bişeyler yazılıyorsa böyle bir teknik varsa neden olmasın.

Son düzenleme:
Hükümette olması ya da olmaması pek önemli.değil sanki. Bunların kopyaları varmış. Belki.gerçekten de Roger kitabeyi sakladı ama Shankta falan kopyası vardır.
Ohara dedin de Robinin o ağlaması, devin başına gelenler. Ahh Sengoku ahh. Yağmurlu havada şemsiyen kırılsın, sobalı evde kış vakti bacan tıkansın, ayağının serçe parmağını kairoseki sehpalara vurasın, tırnağın derine batsın, kılın dönsün, acemi hemşirelerden düzine düzine iğneler yiyesin, ayakkabın vursun, inşaata topun kaçsın...
Kopya var diyorsunda.. Hangilerinin kopyası var? Kaido ve Bigmom'da kinin mi?
Zou'da kini şuan orada bulunanlardan başkası bilmiyorsa Zou'dakinin kopyası yok demektir. Ayrıyetten 4. olanda kayıp yani onunda kopyasının olması şuan ihtimaller içine girer mi? HAA! dersinki Roger asıl "sırrı"n kopyasını sakladı, gerçekleri ve onuda bilen Oden ve Oden'de bunları kağıda dökmüşse.. ayrı bi hikaye tabi.

Sonuncunun WG hükümetinde olduğunu düşünüyorum en makulü o olur diğer türlü WG tamamen oyun dışı kalıyor. Ama Kitabelerin Big Mom ve Kaidou'da olduğu biliniyorsa diğer parçanın WG'de olduğunun da bilinmesi gerekirdi sonuçta korsanlara gözdağı vermek içi bunu kullanabilirlerdi. Diğerlerinden Shanks'teki de Marineford öncesi Kaidou'ya geçmiştir. Big Mom'da kini almak şuan için en kolay gözüküyor ama mutlaka bir pislik çıkacak. Hatta Elbaf belki Big Mom korsanlarına hizmet ediyordur. Big Mom'da ki Elbaf'ta gizli olabilir. Karasakal'da kesinlikle olmadığına eminim ama WB tayfasından bir atraksiyon bekliyorum bu konuda özellikle Kaidou yada WG hükümetinde olanı almalarına kesinlikle yardım edecektirler.

Shanks Kaidoyla anlasmak icin kendinde olan kitabeyi Kaidoya verdi diye düşünüyorum.

Eğer böyleyse kayıp kitabe su an Marcolarda olabilir.Shanks'a teşekkür ve kendilerini borçlu hissettikleri için bu kitabeyi Shanks'a verebilirler.Bunu öğrenen Teach önce Marcolara sonra Shanks'e çöker hem de aralarındaki beklenen vs de gerçekleşmiş olur.Böylece Luffy, hem Shanks ve Ace'nin öcü hem de kkliga giden yolda tüm yonkolara uğramış olur.

İchiryu

İnsanları korsan olmaya teşvik eden adam son kitabeyi neden saklasın ki?

Acaba Raftel dediğimiz yer, Antik krallıkta yaşayanların sığındığı yada hapsedildikleri yer olabilir mi.

Majestic

Bence Roger son anlarında Wb ye verdi sonuncuyu. Weeble'nin annesinin bahsettiği hazine de o çıkacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık