Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Bege ve İttifakı

Herkese iyi geceler.

Yeni dünyaya giren çaylakların hepsi olmasa da çoğunun yonkou indirmek için ittifak kurduğunu ve plan yaptığını biliyoruz.

Yeni dünyada hepsini gördük ve neler yaptıklarını ne durumda olduklarını özet geçelim.

• X-Drake ve Appo Kaidonun emrine girdi.
  • Bege Big Momun emrine girdi.
  • Bonney en son gazete okurken görüldü ve ittifakı yok varsada bilinmiyor.
  • Oruç Big Momun komutanını yendikten sonra etkisiz hale getirildi ve en son kendisini gökyüzü adasında gördük. İttifakı yok varsada bilinmiyor.
  • Luffy ve Law Kaidoyu indirmek için ittifak kurdu.
  • Kidd en son Appo ve Hawkins ile ittifak kurmuştu. Şuanda Kaidonun elinde esir.
  • Hawkins ise ne durumda olduğu bilinmiyor.
  • Karasakal Teach ise Yonkou oldu.
Bu bilgilerden sonra çoğu forumdaşın, bende dahil aklında şöyle bir izlenim oluştu.

• X-Drake Kaidonun yanında uygun zamanı bekliyor, Luffyler Kaidoyu indirmeye geldiğinde gizli ittifak X-Drake çıkacak ve Law-Luffy-Drake ittifakı ortaya çıkacak.
  • Kid-Appo-Hawkins ittifak kurduğuna göre Bege-Bonney ve Oruçta ittifak olacak.
Kısaca bu bilgilerden sonra aklımıza direkt üçleme geldi ve hep bu paralellikten yola çıkarak ittifak tahminleri ortaya attık.

Sonra Momun emrine giren Bege ve Ailesi tarafından Pekomsun köpek balıklarına yem atılmasını ve kahkahalarla ateş yağmuruna tutulmasını gördük. Pekomsun Momu hafife alıyosun lafından sonra ise şüphe tohumları içimize ekildi. Artık Begenin planının olduğunu Moma ihanet edeceğini az buçuk anlamış olduk.

Ve bugün ki sayıyla bu şüphelerimiz doğrulandı, Bege kesinlikle ihanet edecek fakat bu güven nereden geliyor? Mangada gösterildiği karede yanında bulunan silüetler kime ait?
Begeninde tıpkı diğer süpernovalar gibi ittifakı olduğuna şüphe yok.

Bobbin silah ile vurulmuş ve adi herifler diyor sonrada yere düşüyor ardından uzak ve yağmurlu görüntüde kim oldukları güçlükle anlaşılan silüetleri görebiliyoruz.
En soldaki elemanın tank versiyonundaki Bege olduğuna şüphe yok.

Peki ortadaki ve sağdaki kim? Bazıları Oruç diyor bazıları Gotti diyor bazıları ise Begenin adamlarındandır diyor. Şimdide bunları inceleyelim bakalım.

1- Ortadaki karakter Oruç mu? değil mi?
Oruç değil arkadaşlar, Oruçun aşağıdaki resimdede gördüğünüz üzere omuzlarından geniş kafasının üstünde gözükecek kadar yüksek kanatlara sahip ve bu tür palto giyecek kadar ağır abi değil. Rahip bu adam palto giyip paltonun kollarını dışarıda bırakıp Alpaçino gibi takılabilecek türde birisi değil. Kaldı ki Oruç 3.88 boyunda Teachten 44 cm uzun.

2- Peki Gotti olabilir mi?
Hayır, Gottide değil arkadaşlar. Gottininde enini boyunu aşağıdaki resimden görebilirsiniz.
Eleman Begeden bile zayıf bir göbeğe sahip boyuda o kadar uzun değil.

3- Peki adamlarından birileri olabilir mi?
Genelde sizde farketmişsinizdir gerek bu seride gerek başka serilerde ağır abi , patron , babalar, kaptanlar , elebaşları her zaman ortada yürür ortada durur merkezin odağı olurlar. Begenin adamlarının ortada ve sağda yürümesi bu yüzden imkansız. Babalarını ortaya alırlar emrindeyiz father modunda takılırlar. O yüzden bu seçenekte iptal.

Madem ortada yürüyen ortada duran merkezin odağı oluyor, elebaşı oluyor grubun başını çekiyor ortadaki silüet kime ait olabilir?

Öncelikle seçenekleri azaltmak için dikkat edeceğimiz şeyler şunlar;
1- Ortadaki eleman palto giyiyor ve paltonun kollarını kullanmıyor elleri içeride
2- Boyu uzun , iri , cüsseli ve şapkası var.
3- Silah kullanma ihtimali var. Malumunuz silah sesi geliyor ama kimin kullandığı belli değil.
4- Adayı basmak için güçlü bir nedeni olması ve güce sahip olması lazım.
5- Bege gibi birisiyle ittifak yapabilecek karaktere sahip olması lazım.

İlk seçenekten devam edelim. Seride palto giyip paltonun kollarını kullanmayan ve elleri içeride olan karakterler şunlar;

1- Denizciler
2- Bege ve adamları ( Gotti , Vito )
3- Karasakal Teach

Yukarıdaki seçeneklerde ikinci seçeneğe uyan, boyu uzun olan , cüsseli ve şapka giyen kimler var?
Sadece Karasakal

Üçüncü seçeneği söylememe gerek bile yok, Teachin silahı her zaman belindedir.

4.seçenek aslında en önemlisi. Adayı basması , Bege ile plan kurması ve bu planı kurmak için bir sebebe ihtiyacı olması.

Teach ile devam edelim şimdi. Sürekli Drake-Law-Luffy , Kidd-Appo-Hawkins üçlemesinden ilham alarak Begeyi bir yere kakalamaya çalıştık fakat aynı jenerasyondan olan hem çaylak hem yonkou olan Teachin yanında olacağını hiç düşünmedik. Diğer süpernovaları ittifak halinde düşünürken Teachi onlardan ayrı bir kefeye koymamız bana anlamsız geliyor, o da aynı çağın aynı jenarasyonun bir parçası.

Teachin adaya gelmesinin sebebi ne olabilir? Tabi ki de poneglifler ve poneglifleri okuyabilecek güce sahip Pudding. Bu adam Ace'e her şeyi planladım Korsanlar Kralı ben olacağım diyor. Yıllardır korsanlar kralı olmaya en yakın olan kişinin gemisinde takılan bu adam Ponegliflerin nerede olacağını kimin elinde olduğunu biliyordur.

Gölgedeki silüete ve yukarıdaki maddelere uyan kişi Teach.
Korsanlar Kralı olmak için yol poneglifine ihtiyacı var.
Çay partisi ve düğün töreni gibi önemli bir anda ortaya çıkma ihtimali yüksek çünkü kendisini fırsatçı olarak biliyoruz.
Neyin fırsatı? Tabi ki de Vinsmokelerin kurşuna dizilme fırsatı. Begenin bu olaydan haberi kesinlikle vardır.

1- Bege, Teache ada hakkında bilgi sağlamıştır. Crackerin Luffy tarafından indirildiğini, diğer komutanında Oruç tarafından indirildiğini ve iki komutanın kaldığını söylemiştir.
2- Vinsmokeleri taraflarına çekmek için kozlarının olduğunu söylemiştir.
3- Teach Begenin kalesine girerek sorunsuz bir şekilde adaya girmiştir.

Luffy'nin elde ettiği yol poneglifini Teach'inde elde edeceğini düşünüyorum zira bu ikisinin raftele giden yolda karşılacaklarını düşünüyorum.

Eğer ortadaki eleman Teach ise olaylar nasıl gelişecek işte orası biraz karışık.

1- Vinsmokeler suikasta uğradıklarını öğrenip Luffylerin mi safına geçecek? Geçtiklerinde Namiye karşı sergiledikleri tutumdan sonra bu ittifak sağlıklı olacak mı?

2- Vinsmokeler Bege ve ittifakıyla bir olup Mom'a karşı savaşacaklar mı? Gene Namiye karşı alacakları tavır ile bizimkileri karşılarına alacaklar mı? Ve Luffy, Vinsmoke ve Begelerin Moma karşı yapacakları savaşta bunu karakterine ters görüp tarafsız mı kalacak? Yoksa Big Momun safına geçip Ananın gönlünümü fethedecek? Bu seferde ponelerin çalındığını öğrenen Mom gözü dönüp hepsini düşman edinirse neler olacak?

3- Savaş sadece Big Mom ve Bege ile ittifakı arasında geçer ve savaşı Karasakal kazanırsa Vinsmokeler Teachin bayrağını kullanarak Kuzeyi fethederler mi?

4- Davetliler nasıl bir tavır sergileyecek? Mahkum kütüphanesinden güçlü elemanlar çıkacak mı?

5- Ana devrilmeyecek ve tayfanın savaşacağı kişiler Vinsmokeler mi olacak?

Ve son olarak serideki paralelliğe parmak basacağım.

Serinin başından beri Luffy ve Karasakal arasında Ying-Yang benzerlikleri gördük bu konuda daha detaylı bir şekilde açıkladım.

Bu yüzden Luffy ile Karasakalın yolları hep kesişecektir. Böyle büyük bir olay olacakta Karasakal bu olayın içinde olmayacak? Pek sanmıyorum.

Biraz karman çorman oldu ama pek iyi toparlayamadım sanki. Neyse okuyan okumayan herkese teşekkürler. :sapkali:

Konunun altında daha iyi fikirleri olan ve beni aydınlatacak arkadaşları bekliyorum.

İçerik olarak güzel olmuş. Emeğine sağlık.
Fakat ben Teach olduğunu sanmıyorum. Yani Bobbin için Teach o riski almaz ilk başta bence, adamını falan yollar. İrilik olarak Pizarro diyesim geliyor fakat silah kullanıyor muydu hatırlayamadım.

Oruç'un 2 yıl önceki kıyafeti.

Teach gelse cidden şaşırmam fakat bize verilen en büyük ipucunu dikkate almamışsın. Çok önemli bir bilgiyi yok saymışsın. Öncelikle Oda bir şeyi yaparken mesaj verir bir şekilde. Durduk yere bir şeyi ortaya çıkarmaz.

Bege adaya geldi. Savaşmadan gitti BM'ın önünde diz çöktü adamı oldu. Oruç ise 4.komutanı yendi. Kraker geldi kendisini pert etti. Brülee diyor ki cesedi buralarda bir yerdedir. Bu ormandan kimse çıkamaz.

Fakat Oruç gökyüzü adasında yaralı halde duruyordu. Yani demektir ki bu Bege kendisini kurtardı. Law'ın Luffy'yi kurtarması gibi onu da Bege kurtarmış işte.

Bege gibi bir adam gidip de Oruç'u boş yere kurtarır mı? Teach olabilecek bir şey fakat mangada Oda bize bazı şeyleri göstermiş ufaktan.

Bege, Teach'i kalesinin içine alırsa onu Big Mom'ın adasına sokmak yerine yenmeye çalışmaz mı? Mağlum kalenin tanrısı gibi bir şey.

Oruç'un 2 yıl önceki kıyafeti.

Teach gelse cidden şaşırmam fakat bize verilen en büyük ipucunu dikkate almamışsın. Çok önemli bir bilgiyi yok saymışsın. Öncelikle Oda bir şeyi yaparken mesaj verir bir şekilde. Durduk yere bir şeyi ortaya çıkarmaz.

Bege adaya geldi. Savaşmadan gitti BM'ın önünde diz çöktü adamı oldu. Oruç ise 4.komutanı yendi. Kraker geldi kendisini pert etti. Brülee diyor ki cesedi buralarda bir yerdedir. Bu ormandan kimse çıkamaz.

Fakat Oruç gökyüzü adasında yaralı halde duruyordu. Yani demektir ki bu Bege kendisini kurtardı. Law'ın Luffy'yi kurtarması gibi onu da Bege kurtarmış işte.

Bege gibi bir adam gidip de Oruç'u boş yere kurtarır mı? Teach olabilecek bir şey fakat mangada Oda bize bazı şeyleri göstermiş ufaktan.
Öncelikle gösterdiğin resimde Oruçun giydiği hırkanın kolları dışarıda değil ve kolluğu kullanıyor.
Kanatları gözükmüyor.
Dediğin gibi Oruç bize en son gösterildiğinde Kaidonun intihar ettiği adadaydı zaten kurtulmuştu o yüzden Bruleenin dediği şey yalan oluyor.

İçerik olarak güzel olmuş. Emeğine sağlık.
Fakat ben Teach olduğunu sanmıyorum. Yani Bobbin için Teach o riski almaz ilk başta bence, adamını falan yollar. İrilik olarak Pizarro diyesim geliyor fakat silah kullanıyor muydu hatırlayamadım.
Koskoca Yonkouya kendisi gelmeyip sadece adamını göndermez bence o kadar da hafife alacağını sanmıyorum.
Seride o iriliğe ve stile sahip tek kişi Teach.

Öncelikle gösterdiğin resimde Oruçun giydiği hırkanın kolları dışarıda değil ve kolluğu kullanıyor.
Kanatları gözükmüyor.
Dediğin gibi Oruç bize en son gösterildiğinde Kaidonun intihar ettiği adadaydı zaten kurtulmuştu o yüzden Bruleenin dediği şey yalan oluyor.

Koskoca Yonkouya kendisi gelmeyip sadece adamını göndermez bence o kadar da hafife alacağını sanmıyorum.
Seride o iriliğe ve stile sahip tek kişi Teach.
Ölü haldeki adam çıkılmaz ormandan nasıl çıktı tek başına? Üzüyon beni. :(

Bizim tayfa o ormandan Kraker ve Brülee'yi yenip çıktı. Oruç nasıl çıkacak yardım almadan? Ölü haldeyken bi de?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık