Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Bebek Hitler'i Öldürmek

Bebek hitleri öldürür müydünüz?

• Kullanılan toplam oy
    102
Bir filmde de şöyle birşey vardı.Adam diğerine şöyle diyordu ikinci dünya savaşında olanlar için :

- Gerçekten tüm bu yaşananların tek bir kişi yüzünden olduğuna inanıyor musun ?

Hitler savaşın tüm pisliği üzerine yıkılan sembolleştirilmiş bir isim.Herşeyi o başlattı bizim suçumuz yok gibisinden düşünülmesini istiyorlar.Dünyaya etkisi ortada ama onun ölmesiyle büyük bir değişiklik olmazdı.Almanya illa ki savaş çıkaracaktı tekrar.Birinci dünya savaşında çok ağır şartlara mahkum etmişler.Daha sonra onun hırsıyla bu durumu değiştirmeye çalışıp başarılı da oluyorlar tekrar ayağa kalkıyorlar ve kaybettiklerini fazlasıyla geri almaya çalıştılar.Bir kişinin etkisiyle olacak iş değil bu toplumun bir hareketi söz konusu bence.
Tabi ki günlük gülistanlık olacak demiyorum. Ama böyle bir manyaktan daha manyağı çıkar mı emin değilim.

O zaman Dünya Hitler'in ne demek olduğunu anlayamazdı... Dünya'da barış devirleri büyük olaylardan sonra gelmiş sanki hep :artiz:

Ortada seçmek olduğunu sanmıyorum ya. Kimse sana ''100 insan öldür karşılığında 1000 insan yaşatacam'' demez. Bir koşul olur. Atıyorum metroda bomba vardır. Ya metrodakileri hemen orda feda edersin ya da metronun durağa gitmesini beklersin daha çok kişiyi ölüme sürüklersin falan filan. Örnek çok mantıklı olmadı ama genel mantığını anlatıyor.
Bu konuyla ilgili Barış Özcan'ın videosu aklıma geldi. İzlemenizi tavsiye ederim.

O tarz durumlarda eyvallah aynı fikirdeyiz ben seçme şansı bırakılacak durumlar için dedim onu. Mesela izlediğim bir dizide ortamdaki oksijen zamanla azalıyordu ve belli sayıda insanın ölmesi gerekiyordu insanlar bu durumda gönüllü olmuşlardı ama kimsenin gönüllü olmadığını ve birilerinin bu insanları seçmek zorunda olduğunu varsayalım. Ortamda suça meyilli topluma zararlı psikopat tipler yoksa en etik yol kura çekmek gibi geliyor bana.
Katılıyorum. O yüzden cümlemden rastgele insanı özelikle kullandım. 1000 tane manyak için 100 masumu kurban etmezsin mesela.

Hitlerin ne suçu var arkadaş savaşı kaybetmekten başka :artiz:

Savaşı kazansa herhalde geçmişe gidip çurçılı öldürmek diye konu açardık xD

O zaman Dünya Hitler'in ne demek olduğunu anlayamazdı... Dünya'da barış devirleri büyük olaylardan sonra gelmiş sanki hep :artiz:
Hitler öldükten sonra tam olarak barış sağlanmadı? :/ Soğuk Savaş sırasında Kübe Füze krizinde Sovyetler Birliği ve ABD'nin nükleer silahlar kullanmasına ramak kalmıştı. Bir de Vietnam Savaşı ve Kore Savaşı girince barış devri daha gelmemiş gibi duruyor hatta olayları daha da büyütmüş olabilir gibi. SSCB gibi bir süpergücü yaratmış olması mesela.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık