Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "At Fava Bekle" Teorileri

One Piece bitince +18 bi konu açıp, Oda’ya çok çılgın küfürler edeceğiz. Korsanfan’a üye olmayıp sadece yorum okuyan kesimin, üye olacağı gün de o gündür.

“Hiç o günkü kadar ağlamayacağız, hiç o günkü kadar gülmeyeceğiz.”

Erol Mütercimler kibar küfür vs Serdar Kuzuloğlu Ferrari küfür. Tarafınızı seçin.

Aklıma şöyle bir şey geldi; Mink kabileleri olsun, Jinbe veya Gökyüzü sakinleri olsun, Haki dediğimiz şeye pek çok farklı isim verdiler. Kimisi karete diyor, kimi farklı bir şey ama genel ismi Haki. Şöyle bir inceleyecek olursak; Minkgillerdeki versiyonu "doğadaki elementleri" yani elektriği kullanmaya yarıyordu, çünkü elemanlar o elementi kullanmaya adamışlar kendilerini, balıkadamlar su elementini kullandılar, bizimkiler irade veya onun gibi etkenlerden dolayı çeşit çeşit özleri algılamaya veya onu kontrol etme yarayan ilginç bir güç kullandılar.

Biraz daha derine inelim; Bir kısım elektriği kullanıyor, bir kısım suyu, bir kısım iradeyi. Şimdi bir de Haki Master Sabo'nun söylediği söze bir bakalım;
Bu sözünün ardından RYUSOKEN: Ejder Nefesi isimli saldırısını yapıyor. İşte bu da Wano'luların Ryu diye isimlemdirdikleri teknik ve ben Haki'nin asıl isminin, eski isminin Ryu olduğunu düşünüyorum. Her şeyin hakikaten de bir özü var, bu özü kontrol sanatına da Ryu, Haki gibi değişik isimler vermişler. Roger vs Shiki, Wb vs Shanks, Bm vs Kaido'da gördüğümüz hava değişiklikleri, bu özden kaynaklanıyor, özellikle Dragon'da da bu özü aşırı iyi kullanma yeteneği var, bunu Sabo'ya bakarak bile anlayabiliriz. Bu öz muhabbetini H. Haki'ye bağlayacak Oda, herkesin kendine ait Kral olma veya Kral Hakisini/Ryusunu veya her ne diyorsanız, kontrol etme muhabeti, ve bu gücün de Garp, Dragon ve Luffy gibi çoğu D. de bolca bulunduğunu düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık