Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

O 25 günde iyice bir terletsinler, hayatları boyunca unutamasınlar:oleyo2:

Dikkat edin de travma sonrası stres bozukluğu yaşamayın :p

Ben yaptım da ne kötüydü be, alt devremiz gelinceye kadar her gün tuvalet yıkadık sabah akşam. İzmarit topla, nöbet tut, hangarı yıka, spor yap, koğuşları yıka, eğitim yap...

Bir de yazıcıydım usta birliğinde.
Bir de böyle hikayeler var.

Bugün yıl dönümüm! http://www.ngazete.com/bugun-yil-donumum-85yy.htm

25 günlük eğitimle ne öğreneceğinizi sanıyorsunuz bilmiyorum ama 25 günlük eğitimde en fazla 1 kere falan silah tutarsınız atış yaparsınız. Geri kalan günler marş, rap rap rap yürü, sağa dön, sola dön, selam dur, yemek ye, ortalığı temizle vs.

Benim fikrim şöle; kısa dönem olup güzel bi işte çalışıyorsanız parayı ödeyip bedelli yapmak mantıklı .Bi işiniz yoksa 5 ay yapıp gelin paranız cebinizde kalsın.Kisa dönemleri okadar zorlamiyolar, genelde bi işin basına koyup ortalıkta görünümeyin diyolar .

Uzun dönemler için durum farklı paraları varsa direk verip kurtulsunlar. Çünkü bi süre sonra adamların pisikoloji bozuluyor .Ben İzmir gaziemirde kısa dönem yaptım, ordaki uzun dönemlerin çoğunun psikoloji gitmisti Düşünün izmir gibi yerde yani .Adam nöbete çıkmamak için parmağını taşla ezdi ben buna canlı şahit oldum.

Bedelli yapmak istiyenlere hayırlı olsun benim zamanim geldiğinde bende yapacam tabi savaş olmazsa savaş olursa vatanımızı savunmaya giderim.

Benim fikrim şöle; kısa dönem olup güzel bi işte çalışıyorsanız parayı ödeyip bedelli yapmak mantıklı .Bi işiniz yoksa 5 ay yapıp gelin paranız cebinizde kalsın.Kisa dönemleri okadar zorlamiyolar, genelde bi işin basına koyup ortalıkta görünümeyin diyolar .

Uzun dönemler için durum farklı paraları varsa direk verip kurtulsunlar. Çünkü bi süre sonra adamların pisikoloji bozuluyor .Ben İzmir gaziemirde kısa dönem yaptım, ordaki uzun dönemlerin çoğunun psikoloji gitmisti Düşünün izmir gibi yerde yani .Adam nöbete çıkmamak için parmağını taşla ezdi ben buna canlı şahit oldum.
Aynı buna benzer bizim gemide'de oldu çocuğun akıl sağlığım yerinde filan değil diyor sırf gemiden gitmek için astsubay buna her zaman ilaç veriyormuş sözde(halbuki şeker veriyormuş) ilacı yuttuğunda iyi oluyorum diyor çocuk sonra başka yere tayini çıktı astsubay dedi bu zamana kadar yediklerin hepsi şeker dedi çucuga bir güzel vurdu yolladı. :D

Aynı buna benzer bizim gemide'de oldu çocuğun akıl sağlığım yerinde filan değil diyor sırf gemiden gitmek için astsubay buna her zaman ilaç veriyormuş sözde(halbuki şeker veriyormuş) ilacı yuttuğunda iyi oluyorum diyor çocuk sonra başka yere tayini çıktı astsubay dedi bu zamana kadar yediklerin hepsi şeker dedi çucuga bir güzel vurdu yolladı. :D
Vermiş eline placebo'yu göndermiş. :oleyo2:

Askerlik barış halinde yapılmamalıdır diyenlere bir kaç örnek... Suriye, Irak bu ülkelerde bedelli askerlik vardı. Sonları belli oldu. İran’da askerlik yapmadan erkekler pasaport alamıyor. İran’da da bedelli askerlik var. He bu arada İran’da yakın zamanda karıştığında oradan da milyonlarca mülteci gelecek. Şahsen gidip gördüğüm Ortadoğu ülkelerinde durum bu. Askeri eğitim savaş ve iç karışıklık durumunda neler yapılması gerektiğini insana öğretir. Askerlikte yapılan işler o an mantıksız gelebilir. Ama yapılan her işin altında eski yaşanmışlıklardan gelen bir gerçek vardır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık