Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

O 25 gün zehir gibi olur ben şimdiden söylüyeyim. Ağaca kuş konmasın diye nöbet tutacak arkadaşlara şimdiden selamlar.

Rapor alıp geçiştirmek gibi bir şey olmaz. 25 günlük askeri eğitim verilecek. Zaten askere gitmeden önce her türlü muayene oluyorsunuz. Herhangi ciddi bir hastalığın, sakatlığın varsa askere alınmazsın.25 gün rapor fikrini aklınızdan çıkarın.

25 gün hiçbir şey sayılır. Askerde bakış açısı şu; bu adamı ne kadar süre ile kullanabilirim. 5 ay daha askerlik yapacak birisi için ilk dönem zorlu geçer çünkü daha seni 3-4 ay kullanabilecekler, haliyle bir şeyleri öğretmenin bir manası oluyor, o sebepten ilk dönemler zorlarlar. Senin zaten sadece 25 gün kalacağını bilenler seni zorlamaz, hatta görmezden gelir, misafir gözü ile bakar. Yani bir selam verip gidecekmişsin gibi hızlıca geçer gider. 1 ay sonra askerliği bitecek kişilerin o sebepten askerliği rahat geçer, adamın az zamanı kalmış bu saatten sonra ne yapacak zaten diye fazla iş vermezler. Hatta onu da geçtim, bir suç işlediysen 1 aydan az zamanı kalmış adamı doğru düzgün askeri mahkemeye bile çıkaramazlar, mahkemenin tamamlanması için süre yetmiyor çünkü.
Doğru noktaya değinmişsin.Acemilik o şekilde bakış açısına sahip olacakları için çok daha rahat geçer zaman doldurmaya bakarlar.

Kesinlikle öyle ama bazı kişiler nedense bunu anlayamıyor. Zaten artık askerlik yapılacak profesyonel bir şekilde yapılmalı.
Bence de.Sayı olarak fazlası devlete yük.İnternet de dolandım biraz,ne kadar bedelli karşıtı varsa alayı askerlikte dayak yemiş,ya da kötü koşullarda kalanlar :D Ama mevzuya vatan-milletten giriyorlar :D Bir bizim millette vardır ''ben dayak yedim sende ye'' mantığı xD

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık