Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Bu askerlik aslında sürekli böyle çıkmamalı, her zaman sabit kalmalı. Enflasyona göre fiyatta artabilir. Parası olan versin, üni okumaya da gerek yok. Oradan gelen parayı da profesyonel ordu için kullanırsın. Parası olmayan da kamu hizmeti yapabilir. Kamu hizmeti yapmak istemeyen kişilerde askere gitmeyi seçebilir. Uygulansa herkes kazanır ama bunu yapmak niye bu kadar zor.
Bazı ülkeler askerligi bölerek yapma hakkı veriyor, adamlar üniversitede yazları yapıp bitiriyor.

Bazı ülkeler askerligi bölerek yapma hakkı veriyor, adamlar üniversitede yazları yapıp bitiriyor.
O çözüm değil, kışları ne olacak? En güzeli ya paralı ya da kamu hizmeti olmalı. Ben hiç kalbur üstü birinin askere gittiğini görmedim. Olan garibana oluyor. Devlet eşitliği böyle sağlamalı. Dönem dönem çıkan bedelli de diğerlerine haksızlık oluyor. Genç nüfus fazla herkes istese bile gidemez. Sosyal adalet ancak böyle sağlanır. Kamu hizmeti veya para.

Ulan 25 gün kararı çıktı . Zaten en çetrefilli dönemi o 1 ay onu orda geçirip geri kalan 5 ay İçin mi 15000 verilecek . 5 ay daha yapar gelirim .
Tam tersi acemilik daha zevklidir.Ama ondan sonra askerle uğraşmak zorunda kalabilirsin.Özellikle kısa dönem olunca adamlar gruplaşıyor almıyor seni arasına sıracılık devrecilik olayı da varsa illa ki haksızlıklar yaşanıyor.Asıl sıkıntılı kısım komutanların askerin içindeki düzene karışmamaları.Çok zengin olsam sırf bu yüzden verirdim parayı.Onun dışında ortalama,rahat yerlerde benim gördüğüm bir problem yok kolayca alışıyorsun zaman geçiyor.

25 gün hiçbir şey sayılır. Askerde bakış açısı şu; bu adamı ne kadar süre ile kullanabilirim. 5 ay daha askerlik yapacak birisi için ilk dönem zorlu geçer çünkü daha seni 3-4 ay kullanabilecekler, haliyle bir şeyleri öğretmenin bir manası oluyor, o sebepten ilk dönemler zorlarlar. Senin zaten sadece 25 gün kalacağını bilenler seni zorlamaz, hatta görmezden gelir, misafir gözü ile bakar. Yani bir selam verip gidecekmişsin gibi hızlıca geçer gider. 1 ay sonra askerliği bitecek kişilerin o sebepten askerliği rahat geçer, adamın az zamanı kalmış bu saatten sonra ne yapacak zaten diye fazla iş vermezler. Hatta onu da geçtim, bir suç işlediysen 1 aydan az zamanı kalmış adamı doğru düzgün askeri mahkemeye bile çıkaramazlar, mahkemenin tamamlanması için süre yetmiyor çünkü.

Son düzenleme:
Bu 25 gun olayi nasil olacak yani parayi odedik diyelim 25 gunu istedigimiz zaman yapabilcekmiyiz yoksa o yil icerisinde mi yapmak lazim

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık