Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Arkadaşın endişesi başka. İzinli sayılacaksın ama 3 haftayı nasıl telafi ediceksin, birde okulun ortalarına filan gelirse daha zor olur. Hele son sınıfta olunca 1 dönem uzama olayı da olabilir ki sıkıntı biraz.
Aynen de uzama 4 hafta ile 6 hafta arası olur muhtemelen.Bide aynı zamanda ders çalışmam bölünecek sanırım yapmayacam bu sefer bedelli.İlerde olursa anca yaparım.
Evet o konuda endişesinde haklı. Telafi edebilirim , 3 hafta zorlamaz diyorsa yapabilir tabii.

Ben başvuruyu bu hafta yapsam ne zamana giderim tahminen?
Yanlış anlaşılma olmasın ; işyerinde bir meslektaşım bana dediki “ önümüzdeki yılın sonuna kadar sürecek bu hemen gitmezsin” dedi.
net bilgisi olan var mı acaba?

Ben düz askerliğe başvurdum. Verdikleri kağıtta yazan e devletten yoklama yaptır git aile hekimine sağlık kontrolü yaptır askerlik şubesine gelmene gerek yok. Tabi yalan... Askerlik şubesine gitmen lazımmış. Gidiyorsun sistem çökmüş Ankaradan onay bekleniyor diyor. Sabah 8 akşam 5 e kadar bekliyorsun yok Ankaradan onay beklrniyor... Neyse kör topal bir şey yaptılar ama sanmıyorum kasım dönemine askere gidebileceğimi. Ve evet şansımıza ilk kez bizde deneniyor olması bu sistemin... Aptal sistem aptal insanlar ya beceremiyorsanız yapmayın.

Ben başvuruyu bu hafta yapsam ne zamana giderim tahminen?
Yanlış anlaşılma olmasın ; işyerinde bir meslektaşım bana dediki “ önümüzdeki yılın sonuna kadar sürecek bu hemen gitmezsin” dedi.
net bilgisi olan var mı acaba?
Ben islemleri yaptiktan 1 hafta sonra cikti bana o işlem kuraya bakiyor herhalde kimse bilmiyor tam olarak ne olduğunu :)

Ben islemleri yaptiktan 1 hafta sonra cikti bana o işlem kuraya bakiyor herhalde kimse bilmiyor tam olarak ne olduğunu :)
Bende asker bir yakınıma sordum. Şöyle söyledi.
“Başvuru yapan 500 bin kişi var fakat bunlar e devlet başvurusu. Yarısından çoğu para yatırma işlemini biraz bekletiyor. O yüzden 1 ay sonra yapıp aniden gidende var.” Dedi. Yani kayıt yaptıran değil parayı yatıran seçiliyor dedi. Mantıklı gelmedi değil :)

Bende asker bir yakınıma sordum. Şöyle söyledi.
“Başvuru yapan 500 bin kişi var fakat bunlar e devlet başvurusu. Yarısından çoğu para yatırma işlemini biraz bekletiyor. O yüzden 1 ay sonra yapıp aniden gidende var.” Dedi. Yani kayıt yaptıran değil parayı yatıran seçiliyor dedi. Mantıklı gelmedi değil :)
Zaten para yatırılmadan gidiliyorsa yatıranlar olaraktan enayi sıfatını rahatça üzerime kabul ederim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık