Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Ben 13 Ağustosta herşeyi hallettim hala bekliyorum.
Bedelli askerlik başvurusunu yaptıktan sonra şubedeki görevli bundan sonra yoklama kaydı yapmam gerektiğini ve akabinde aile hekiminden sağlık raporu almam gerektiğini söyledi. Ancak başvuru yapan arkadaşlarıma böyle bir şey söylememişler. MSB'nin yayınladığı klavuzda buna ilişkin bir bilgiye rastlamadım.
Bildiğim kadarıyla yoklama kaydı celp belirli olduktan yapılması gerekiyordu. Bu konuda bilgisi olan var mı?
Yoklama yaptırmayan arkadaşların ilk 3 celp döneminde bedelli askerliği açıklanmaz. Şu anda bir yoğunluk olduğu için 3 celp yollayalım dediler. Sağlık muayenesi yaptıran, yani yoklaması olan arkadaşlar ilk 3 celp döneminde askere gidebilirler. Artık kura ile mi yapıyorlar bu işi bilmiyorum ama yoklaman yoksa ilk 3 celp döneminde askerlik çıkmaz. 3 kasımdan sonraya kalır işiniz. Önce yoklaması olanları peşin peşin alıyorlar.

Yoklama yaptırmayan arkadaşların ilk 3 celp döneminde bedelli askerliği açıklanmaz. Şu anda bir yoğunluk olduğu için 3 celp yollayalım dediler. Sağlık muayenesi yaptıran, yani yoklaması olan arkadaşlar ilk 3 celp döneminde askere gidebilirler. Artık kura ile mi yapıyorlar bu işi bilmiyorum ama yoklaman yoksa ilk 3 celp döneminde askerlik çıkmaz. 3 kasımdan sonraya kalır işiniz. Önce yoklaması olanları peşin peşin alıyorlar.
Benim yoklamam yok 2.celpte aldılar bu ayın 21 i ne kadar yapmam lazım yoklamayı öyle yazıyor e devlette

Bugün askerlik şubesine tecil icin gittim. Oradakilerin yüzde 95'i bedelli için oradalardı. Sırf 1 yaş yüzünden kaybettiğim şeye lanet ettim, millete imrene imrene baktım. :ühü:

bir şey anlamadım ben bu işten. yoklama kağıdını nereden alacağım ben. askerlik durum belgesi sorgulamada görünüyorsa eğer orada da hala tecilli görünüyorum. ama 2. celpte de gitmem gerekiyor

Yaşım tutuyor ama okulum devam ediyor. Sizce bedelliye başvursam mı? Okulun ortasında askere gitmek istemiyorum. Seneye eylül sonu gibi mezun olacam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık