Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Ben de ağustosta bozdurdum tecili kasım celbi için. Sıkıntı yaşamadım.
20 ekim civarı edevletten bakarsın dedi nereye ne olarak gideceğine, eyv dedim çıktım.
Bizde sıkıntı yaşayan çok oldu. Sabah 8 den son saate kadar uğraştık... En son manuel bir şey yapıyoruz dediler oldu mu olmadı bilmiyoruz işte. Sen e devlete girip bu arama yerine 'ASAL Yoklama Başvurusu Süreç Takibi' kısmına girip bakar mısın bi? Ordaki 3 ışık da yeşil mi yanıyor?

Bir şey soracağım arkadaşlar,

Yarın bankaya gidip bedelli için parayı yatıracağım. Ondan sonra askeriyeye gidip kayıt işlemlerini tamamlamak için 3 kasıma kadar vaktim var değil mi?

Yani parayı yatırdım diye gidip hemen kayıt yaptırmak istemiyorum, böyle bir zorunluluk yok umarım?

Bizde sıkıntı yaşayan çok oldu. Sabah 8 den son saate kadar uğraştık... En son manuel bir şey yapıyoruz dediler oldu mu olmadı bilmiyoruz işte. Sen e devlete girip bu arama yerine 'ASAL Yoklama Başvurusu Süreç Takibi' kısmına girip bakar mısın bi? Ordaki 3 ışık da yeşil mi yanıyor?
Hocam bende 'ASAL Yoklama Başvurusu Süreç Takibi' arattırdım ilk ikisi yeşil, 'Asker Alma Genel Müdürlüğü İşlemleri' kırmızı. Bu 3.aşama benimle ilgili değil heralde değil mi ? Aile hekiminden sonra gelmenize gerek yok dediler ama hala 3. aşama kırmızı gözüküyor bu gecikme normal midir ? 3 gün oluyor.

benim sistemde yoklama durumunda VAR yazıyor tekrar yoklama yaptırmam gerekiyor mu bilgisi olan var mı?

selamlar 59.topçu tugayında acemiliğim geçen hafta bitti usta birliği 105. topçu alayı tekirdağ çıktı. herkesin bıkıcaksın tiksineceksin geri dönmek isteyeceksin sözlerinin aksine severek askerliğimi yapıyorum uzman çavuşluğu da kazandım ancak sağlık sorunu yüzünden son turda elediler ben memnunum ha bu demek değil çok rahat ettiriyolar. gerçekten zorluyolar ama ben her şeyi kabullenerek geldiğim için burda yapılanlar zoruma gitmiyor. benim şimdiye kadar etmiş olduğum analize göre askere gelen kişilerin yüzde 90ı ne yaparsan yap her şeye kulp bulan tayfadan oluşuyor tatil veriliyor boş oturuyosun - bizi neden boş oturtuyolar. sadece mıntıka yaptırsalar - bu askerlik mi bunun için mi geldik. intikale çıkarıp askeri eğitim verseler - bu ne böyle zorlanır mı.her şeye ama her şeye car car car söylenen hiçbir şeyden mutlu olmayan bir tayfa var ve çoğunluğu böyle ben ne eğitimden ne mıntıkadan ne güneşin altında 4 saat komutan beklemekten sıkılmadım söylenmedim ama bu tayfanın çenesini duymaktan sıkıldım ve bunaldım o kadar. askere uzun dönem veya da kısa dönem gelecek arkadaşlara tek tavsiyem burda yapacağınız her işi kabullenerek gelmeleri ( ha bu demek değil başkasının işlerini ayak işlerini yapmak değil askeri kurallara uygun işlerden bahsediyorum)aksi takdirde kendinizi çok ama çok yıpratırsınız. yarın teslim oluyorum hepinizin hakkında hayırlısı olsun Allaha emanet olun dönüşte 30 bölüm birikir inşallah :D

Hocam bende 'ASAL Yoklama Başvurusu Süreç Takibi' arattırdım ilk ikisi yeşil, 'Asker Alma Genel Müdürlüğü İşlemleri' kırmızı. Bu 3.aşama benimle ilgili değil heralde değil mi ? Aile hekiminden sonra gelmenize gerek yok dediler ama hala 3. aşama kırmızı gözüküyor bu gecikme normal midir ? 3 gün oluyor.
Geçmiş olsun kardeşim sen şubata kaldın muhtemelen. O belgede yazan tamamen yalan. Askerlik şubesine gitmen gerekiyordu 31 ağustosa kadar. Kasım dönemi için... Normal askerlik. Ben gittim bendede 2 yeşil bi kırmızı gerçi. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık