Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Apoo'nun Meyve Gücü

Bu teori mantıklı mı?

• Mantıklı

Kullanılan: 16 39.0%
  • Mantıksız

Kullanılan: 25 61.0%

• Kullanılan toplam oy
    41
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet benim de ilk aklıma Kizaru geldi ama patlama olayı illa ki Akainu ile alakalı olacak diye bir şey yok :) Kizaru için net bir şey görmedim ama bu teoriye göre kılıf uydurursam şöyle diyebilirim mesela zamanında bir kaç adam buna saldırmıştır kolunu falan kesmiştir birisi de buna top mermisi ateşlemiştir ve Kizaru hiçbir şey olmamış gibi kalkıp ağızlarını burunlarını kırmıştır. Kizaru'yu zaten Sabaody takım adasında da iki tane adamla uğraşırken gördük adamlara ilk baş hiçbir şey yapmıyordu sonra bir anda dalıyordu burada da öyle bir şey olmuş olabilir.
Saldırı direk aynısı ama. Meyvenin spesifik olarak böyle alınan saldırıyı öne çıkarması, Kizaru'nun aynı saldırıyı daha önce birinden alması vs gibi gereklilikler dahilinde bile daha önce alınan saldırının aynısı değil benzeri çıkıyor ortaya. Yani çok fazla ters iş var, bir tek Zoro&Mihawk benzetmesinden varılamaz. Ki kılıç saldırıları spesifikleşecek bi tarz değildir çok, kılıç adı üstünde önden alınan her darbe böyle bir görüntü verecektir.
Ama sonik dalgadan verilen patlama desek de kesiş şeklinde verilen darbe tuhaf duruyor bana göre de.

Apo'nun 3 dövüşünü de tekrar inceledim (Kizaru, Zoro ve Luffy) yeteneğini kullanmak için öncelikle saldıracağı kişinin adını söylemesi gerekiyor muhtemelen çünkü 3 dövüşte de ilk başta isimlerini söylemiş.

Şunu söyleyebilirim ki evet ses dalgasıyla daha çok bir şeyler yapıyormuş gibi duruyor. Saldırılarında şunlar var kesme, patlatma ve yumruk atma. Bana saçma gelen kısmı yumruk atma (Luffy'ye ilk yaptığı saldırı)

Yani tamam kesme ve patlama mantıklı ama yumruk gibi bir saldırı saçma geldi açıkçası.

Buraya da Apo vs Kizaru'nun mangada ki sahnesini koyayım. Animede ki sahneler ekstra efektli olduğu için onları koymuyorum.

Şunu da ekleyeyim mesela Mihawk'ın ki gibi güçlü bir darbe vurduysa Zoro nasıl etkilenmedinin cevabı şöyle Zoro o zamana göre o kadar güçlü ki o darbe artık onu hiç etkilemeyecek bir seviyede
Eğer öyle bir şey varsa Zoro'nun fazla etkilenmemesinin sebebi Apoo'nun daha önce alınan yarayı kendi haki seviyesi kadar yansıtabildiğinden dolayı olur bence. Atıyorum Akainunun saldırısına benzer bir saldırı yapsa bile tesirini belirleyen şey Apoo'nun haki seviyesi olur. Çünkü Luffy ve Zoro Apoo'nun saldırılarını göremiyorlar, algılayamıyorlar. Mihawk'tan böyle bir saldırı yese hemen hemen yine aynı eskisi gibi yara alırdı Zoro saldırı ses dalgası şeklinde olduğundan görmediği için kendilerini korumamışlar ya da ses hızında olduğu için fırsat bulamıyorlar vs.

Ama dediğim gibi şu ana kadar gördüklerimizden yola çıkarak ses hızında ve ses dalgası şeklinde saldırı yaptığı için rakiplerinin saldırılarını görmekte ve algılamakta güçlük çektikleri veya hiç algılayamadıklarını söylemek daha doğru gibi gözüküyor.

Hatta Apoo'nun şöyle bir mutlak gücü olabilir. Saldırıları ses hızında olduğu için o saldırısını yaptıktan sonra Kizaru hariç herkes o saldırıya maruz kalıyordur. Bu yüzden Kid gibi Apoo'nun saldırıya başlamasına izin vermeden saldırmak gerekiyordur vs.

Enstrüman meyvesi yemiştir muhtemelen. Bedenini farklı enstrümanlara çeviriyor. Birde bu enstrümanlarla çıkardığı sesleri saldırı olarak kullanması ayrı bir olay o da meyvenin ekstra yeteneği olur.

Apo'nun 3 dövüşünü de tekrar inceledim (Kizaru, Zoro ve Luffy) yeteneğini kullanmak için öncelikle saldıracağı kişinin adını söylemesi gerekiyor muhtemelen çünkü 3 dövüşte de ilk başta isimlerini söylemiş.

Şunu söyleyebilirim ki evet ses dalgasıyla daha çok bir şeyler yapıyormuş gibi duruyor. Saldırılarında şunlar var kesme, patlatma ve yumruk atma. Bana saçma gelen kısmı yumruk atma (Luffy'ye ilk yaptığı saldırı)

Yani tamam kesme ve patlama mantıklı ama yumruk gibi bir saldırı saçma geldi açıkçası.

Buraya da Apo vs Kizaru'nun mangada ki sahnesini koyayım. Animede ki sahneler ekstra efektli olduğu için onları koymuyorum.
Burada Apoo yurmuk atmıyor Luffy'nin yüzünün yanında patlıyor

Şimdi abimle tartışırken şöyle bir kanıya vardık. Apo'nun meyvesinin direkt kişiye etkisi yok sadece bir alan saldırısı. Bu arada isim olayı yokmuş orada isimleri söyleyen Quenn imiş ben yanlış anlamışım.
Apo'nun iki çeşit saldırısı gördük kesme ve patlama. Shan sesi ile kesiyor ve bam sesi ile patlatıyor. Patlatma için konuşacağım patlatmayı menzilinde olan herhangi bir yerde yapabiliyor. Yani şöyle ki Luffy'nin yanağının yanında ki havayı ses dalgası ile patlatıyor ve bu hasardan Luffy etkileniyor. İkinci saldırıda Luffy'nin durduğu yerde patlatma yapıyor mesela orada Luffy bir adım geriye çıksa patlama içinde değil hemen önünde olacak.

Bence bu saldırılarda önemli olan Luffy'i içten mi yoksa dıştan mı patlattığı yoksa dıştan içe etki eden bir patlatma mı yaptığı.

Eğer olay içi de etkiliyorsa KO olmasının mantığı biraz daha oturur, artık ne kadar oturabiliyorsa.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık