Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Apoo'nun Meyve Gücü

Bu teori mantıklı mı?

• Mantıklı

Kullanılan: 16 39.0%
  • Mantıksız

Kullanılan: 25 61.0%

• Kullanılan toplam oy
    41
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tiz ses çıkarınca kesiyor, kalın ses çıkarınca patlatıyor olabilir ya da her notanın farklı bir etkisi vardır ya da şarkının temasına göre farklı etkileri de olabilir çünkü bu dövüş müziği diye geçiyor ve ses yordamıyla saldırmasını sağlıyor.

Bence bu saldırılarda önemli olan Luffy'i içten mi yoksa dıştan mı patlattığı yoksa dıştan içe etki eden bir patlatma mı yaptığı.

Eğer olay içi de etkiliyorsa KO olmasının mantığı biraz daha oturur, artık ne kadar oturabiliyorsa.
Yani işte benim düşündüğüme göre istediği yeri patlatabiliyor buna insanın içi de dahil. Bundan kurtulmak için ya haki ile kaplanacaksın yada geleceği görme hakisi ile nereyi patlattığını tespit edip oradan uzaklaşacaksın. Demek istediğimi biraz daha açıklayacak olursak Apo gidip de Luffy'nin sağ kolu patlasın demiyor sadece sağ kolunun olduğu alanı patlatıyor yani tam patlatacağı anda Luffy kolunu çekse öyle boş boş havada bir patlama olur.

Her enstrüman bir çeşit patlayıcı, kesici darbe verip itici, çekici özellikler gösteriyor bence.
Seslerinin yayılabildiği alanın belli oranına kadar kontrol edebiliyor Apoo.

Bence düşmanlarına kendi yetenekleri üzerinden saldırıyor. Mesela luffy yumruk yedi, zoro kesildi, kizaru patladı, sanji olsa tekmeyi ağzına yiyecekti :ehe:

Ama hakisiz falan saldırtıyor. Hakili olsa zor olur. Belki meyvesi uyanırsa falan yapar.

Üye silindi 1004

Anlık KO meyvesi. Zoro'ya işlemedi çünkü kesik attı. Başka bi anlık KO saldırısı yapsa Zoro'yu da indirirdi.

Bende böyle bir konu açacaktım vazgeçtim. Olabilir ama daha çok ses dalgalarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

Bence düşmanlarına kendi yetenekleri üzerinden saldırıyor. Mesela luffy yumruk yedi, zoro kesildi, kizaru patladı, sanji olsa tekmeyi ağzına yiyecekti :ehe:

Ama hakisiz falan saldırtıyor. Hakili olsa zor olur. Belki meyvesi uyanırsa falan yapar.
Kizaru'nun ilk baş eli kesildi sonra patladı. İyice baktımda Luffy o sahnede yumruk yemiyor yanağının orada patlama gibi bir şey oluyor. Yani yetenekleri şuan için sadece kesme ve patlama üzerine duruyor. Birde muhtemelen aktifleştirmek için ilk baş belli bir müzik çalmak zorunda. Mesela room açmadan Law'a darbe verirsen room nasıl etkisizleşiyorsa Apo'da aynı şekilde olur muhtemelen müziği çalmaya başladığı anda vursan yeteneğini kullanamaz mesela Kid'in yaptığı gibi.

Bu arada ilginç bir ayrıntı varmış Kid'in yaptığı PUNK GİBSON saldırısının adı müzikal bir şeyden geliyormuş. Yanlış hatırlamıyorsam GİBSON metelica müzik ile ilgili bir şeydi. Aynı şekilde PUNK da adını bir müzikal türden alıyor. Yani Apo'ya müzikal bir saldırı yapmış :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık