Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Meyveleri

Güçlü meyve sıralaması?

• Magma > Işın > Yer Çekimi

Kullanılan: 14 21.5%
  • Magma > Yer Çekimi > Işın

Kullanılan: 4 6.2%
  • Yer Çekimi > Işın > Magma

Kullanılan: 13 20.0%
  • Yer Çekimi > Magma > Işın

Kullanılan: 7 10.8%
  • Işın > Magma > Yer Çekimi

Kullanılan: 10 15.4%
  • Işın > Yer Çekimi > Magma

Kullanılan: 17 26.2%

• Kullanılan toplam oy
    65
Rakipler arası mesafe olmayıp göğüs göğüse çarpışılıyor ise Magmayı en avantajlı olarak görüyorum. Fakat iş oraya gelene kadar Yer Çekimi ve Işık daha büyük tehdit.
Işık ile sürekli kendi daha uzak mesafelere ışınlayıp saldırılarını oradan gerçekleştirebilir. Borsalino'ya baktığımızda uzak mesafeden yaptığı saldırılar epey yıkıcı. Böyle bir meyveyle baş edebilmek için ya logia olacaksın ki o bile ışın saldırılarından etkilenebilir ya da iyi bir gözlem hakisine ve hıza sahip olacaksın.
Yer çekiminin ise ucu açık. Issho'nun tüm şehrin yıkıntılarını kaldırdığı sahneye bakarsak bunu rakibi üzerinde kullanabilmesi veya çekim gücünü arttırıp yere yapıştırması olsun bunlar bile yeterli magmadan tehlikeli olması için.

Kısacası Magma sonuncudur da diğer ikisinde kararsız kaldım.

Hie hie olsa net onu seçerdim. Buradakilerden ışın ve yer çekimi bariz önde.
Magma için de diyebiliriz ki üretilen maddeye şekil verip farklı kullanımlar sağlıyordur belki ama güç harici çok bir cazip tarafı yok. Bahçe gübrelemek ya da maden işçiliğinde falan kullanılabilir belki, bilemiyorum.

Kullanicidan bağımsızsa ve meyvelerin potansiyellerini (aşağı yukarı) seri de gördüğümüz kadarıyla ele alırsak bence yerçekimi açık ara önde gelir. Sonrası kararsızım magu magu pika pikaya göre bi tık önde gibi.
Hie hie ve yami yami'yi de dahil etseydim sıralamam
Yami yami- yer çekimi- hie hie- magu-pika olurdu.

Sadece meyveleri kapıştıracaksak yer çekiminin şansı yok, çünkü haki gibi harici etkenleri olaya dahil etmiyoruz, dolayısıyla yer çekiminin diğer iki meyveye zarar vermesi mümkün değil. Logia'lar ise bulacakları ilk açıkta yer çekiminin canını yakacaktır.

Diğer iki meyve ise, aralarında hiyerarşik bir üstünlük yok ya da birbirinin antisi olabilecek türde değiller. Bu iki meyve logia özelliklerinden ötürü birbirine temas edemeyeceği için aralarında bir eşitlik olacaktır.

Sonuç: Magma = Işık > Yer çekimi

One Piece evrenine göre düşünmek lazım.

Aklıma ilk gelen Magma>Yer çekimi>Işık oldu. Sadece 1 oy almış.

Işık gerçek dünyadaki gibi olsa herkese ışık hızıyla tek atar. Kizaru bir saniyede bütün dünyadaki korsanları halleder ama One Piece dünyası farklı burada yumruklar bina patlatıyor, şehir yok ediyor, çok yüksekten düşen insanlar ölmüyor vs.

Fizik kurallarının farklı olduğu bir dünya ona göre düşünmek lazım.

Fizik kurallarına göre düşüncek olursak;
Yerçekimi=Işık>Magma

One Piece dünyasına göre karşılaştırırsak;
Magma>Işık>Yerçekimi

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık