Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Meyveleri

Güçlü meyve sıralaması?

• Magma > Işın > Yer Çekimi

Kullanılan: 14 21.5%
  • Magma > Yer Çekimi > Işın

Kullanılan: 4 6.2%
  • Yer Çekimi > Işın > Magma

Kullanılan: 13 20.0%
  • Yer Çekimi > Magma > Işın

Kullanılan: 7 10.8%
  • Işın > Magma > Yer Çekimi

Kullanılan: 10 15.4%
  • Işın > Yer Çekimi > Magma

Kullanılan: 17 26.2%

• Kullanılan toplam oy
    65
Magma Hasarı yüksek olması dışında pek bi özelliği yok diğerlerine kıyasla oyüzden

Işın>yerçekimi>magma

Sanılanın aksine pika meyvesinin gücünün kısılmadığını, kizarı'nun henüz zorlanmadığı için sınırını göstermediğini düşünüyorum. Çok uçuk bir meyve olduğunu tahmin edebiliyorum pika pika no mi nin.

Sırasıyla ışın - yer çekimi - magma olurdu bana göre.

Işın>yer çekimi.
Yer çekimi>magma.
Işın=?magma.
Şıklardaki gibi eşitsizlikler birleştirilerek olmaz bence. 10 sene öncesinin beşiktaş,gs, fb gibi.

Işın ve Yerçekimi meyvesi bildiğimiz gibi olsa Op evrenin de ki en güçlü adamlar bu 2 kişi olurdu zaten. Nerflü olarak düşünmek gerekiyor bence. Kullanıcıdan bağımsız düşünülse bile bu 2 adam zaten meyvenin en üst sınırlarını kullanabilecek/kullanabilen adamlardır. Amiral yahu :D

Magma'yı en başa almak gerektiğini düşünüyorum. Yani Oda gibi bir dengesiz olunca hali hazırda doğasal meyvelerden insan ümitlensede hayal kırıklığına uğratıyor.(bknz:Yıldırım meyvesi)

Işık'ta ise Kizaru'nun sadece 3 özelliğini gördük. Galiba bu 3 özellikten ibaretti meyve diye görmüştüm kütüphanede ama emin değilim.

Yer çekimi meyvesi ise daha görmediklerimizin olduğunu düşünüyorum. Hali hazırda kullanıcı tam olarak meyve de usta olmadığını söylemişti ve tam özelliklerini göstermemişti.(Sadece gövde gösterisi yaptğını bizzat kendisi söylüyor) Bir de luffy ile vssin de kullandığı özelliği usta olduğu halde kullansa çok dert eder karşı rakibi.

Görüşüm Magma>(?=)Yer çekimi>Işık

Eğer nerf olmasaydı Işık ile yer çekiminin magma meyvesini katrilyon mesafe kadar sollarlardı.

Yıldırım = lastik
Kum = su
Alev / magma = soğuk
Buz / kar / bataklık = ısı
Gaz / duman = rüzgar

Işık = herhangi bir element zayıflığı yok.

Fujitora'nın yer çekimi meyvesi Logia olmadığı ve ''logia seviyesi'' bir Paramecia olduğu da kanıtlanmadığı için o sona kalır. Şuana kadar Paramecialar arasında sadece sarsıntı (gura) meyvesi için Logia seviyesi denmişti.

Magmanın bu kadar tercih edilmesinin tek sebebi Akainu'nun etkili kullanmış olması. Yoksa bir meyve olarak yüksek ısı dışında etkisi yok ve hiç de efektif değil.

Işın hem devasa patlamalar yaratıyor, hem çok yüksek hız veriyor, hem nokta atışı yaptırıyor, hem sağanak atışlar yapabiliyor. Çok etkili bir meyve.
Yerçekiminin doğru kullanılırsa neler yapabileceğini listelemek bile yorucu olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık