Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Alevlerle İşaretlenmiş Adam Kimdir?

Alevlerle İşaretlenmiş Adam Kimdir?

• Kullanılan toplam oy
    143
Gaban diyen çok da Gaban olsa herkes Gaban'ı bulmalıyız der. Veya alev işaretli adam deseler hemen Gaban akıllarına gelir. Adam Roger korsanlarının 3 numarasıydı. Rayleigh ile yanyana görüyoruz. Dünyada Gaban kadar ünlü az adam var. Zaten son sayıda bunun pek mümkün olmadığını da öğrenmiş olduk

Ben de Gaban deme eğilimindeyim ancak bu durum biraz hissi kaçıyor.

1056. bölüme bakıldığında, Kid bu adamdan bahsettikten sonra soluğu Elbaf'ta aldı. Ha Kid biraz mal, Law daha akıllı ise Law'ın rotasının üzerinde biridir denebilir. Ancak Kid Jaguar'a işaret etti gibi. (gerçi düşülen notta alev izi değil de, aleve benzeyen başka bir yara/iz olabilirmiş; bu Jaguar için geçerli olmaz bence. Elemanda hem alev hem buz yanığı olma ihtimali yüksek.)

Pek bir şey yapmasa da Gaban bu noktada öne çıkan biri. Girdap ve kara gemi işi de Gaban'ı öne çıkarıyor sanki. Sanırım Gaban ayrıca rotacıydı. Bu da ona Yeni Dünya'da bir mobilizasyon avantajı sağlar; gücü ve bilgisiyle onu tek yolculuk yapan biri olarak görebiliriz. Jaguar'ın koramiralliği için ise fazla sert kaçacaktır Yeni Dünya. Ayrıca fizikselliğinden başka gücünün olduğunu da görmedik.

Özetle, Kid Jaguar'a işaret ediyor. Geriye kalanlar ise Gaban'a.

Ben hâlâ Zoro'nun gözünü merak ediyorum. Bi babundan olmuş olsa da gülsek az Sanji'yle beraber.

Şu açıdan da bakmak lazım:

Gaban gibi One Piece’i bulmuş birisi ömrünün geri kalanını neden başkalarının One Piece’i bulma hayallerini engellemek için harcasın ki? Yani Gaban: ”Biz One Piece’i bulduk.Ancak One Piece’i bizden başka hiçkimse bulmasın” şeklinde düşünecek birisi mi?

Sonuçta alevlerle işaretlenmiş adamın temel amacı besbelli ki kimsenin One Piece’i bulmasını istemiyor.Ve sırf bu yüzden kendisine yaklaşanları da girdabıyla yok ediyor.

Sanki bu kişi daha çok hükümetle benzer şekilde düşünen birisi.Yani nasıl ki hükümet One Piece’i bulunmasını istemiyorsa bu kişi de One Piece’i bulunmasını istemiyor.Bence bu adamın hükümetin safında yer alma ihtimali oldukça yüksek.

Bu yüzden ben bu kişinin Gaban olduğunu düşünmüyorum.Daha çok hükümetle bağlantılı bir kişi çıkacak gibi.

Ben animede Shiki gözükmediği için ve gözükmesini istediğim için Shiki diyorum üstelik meyveside buna çok müsait (Fuwa Fuwa no Mi). O değilse bile onun adamı falan bir şeyi olsun artıkta bir karakter tanıtılsın yeter yahu.

son yol kitabesi hükumetin elinde olsun isterim ama alevli deniz şortu giyen adam hareket halinde olan birisi izlenimi yarattı oda. niye dolaştırsın ki hükumet kitabeyi?

yüzyıllar geçmiş olmasına rağmen dünya hükumetinin yol kitabelerini tekeline alamaması büyük saçmalık. yol kitabelerinden en azından bir tanesi sizde olsa, rafteli bulamaz kimse. sizden kaçan meyveyi kovalamak yerine çöksenize kitabelere? bunlar nasıl hâlâ iktidarda aklım almıyor.

Dragon neden olmasın suratına ütü basılmış?
Eğer o izi hükümet yapsaydı ve Dragon bu sebepten Devrimci Ordusunu kursaydı bence belki olabilirdi çünkü hükümete karşı kişisel bir kin beslemiş olurdu ve hükümetten sakınmak isterdi ama o iz Devrimci Ordusu temeli atıldıktan sonraki bir olay (fotoğraf) daha çok bir dövmeye benziyor hatta dövme olmasa bile daha çok kendi yapmış olduğu bir şey gibi ordunun lideri olduğu için bir simge görevi görüyor ve şimdi aynı iz Sabo'dada var yani Sabo, Dragon'nun yerine geçecek kişi aynı Roger ve Luffy ikilisi gibi (Hasır Şapka). Ayrıca bununla şahsen uğraşacak adam olduğunu düşünmüyorum. Büyük ihtimalle yanılıyorda olabilirim teorimde ki bence yanılıyorum çünkü aklıma ilk gelen şeyi düşündüm ve daha sabah 9 birazdan çürütürler teorimi :D
Not: ayrıca aynı iz sabodada sonradan oluşuyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık