Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Haki

Ace Haki Kullanabiliyor Muydu?

• Kullanılan toplam oy
    80
  • Anket kapatılmış .
Haki bu serinin kanayan yarası. İlk haki k haki olarak enelde gösterildi sanırım o da mantra diyordu. B haki ise en son karartılmış olarak çizilerek çözüme kavuştu. K haki için hala var mı yok mu bilmiyoruz. Çünkü seriyi yazmayı oldukça zor bir güç haline getiriyor. Burada da kaçınılmaz olarak bu tutarsızlıklar Sonucu k haki yok şurda bunu sezemedi diyoruz. Oda bu kadar düşünmüyor arkadaşlar. Seride 2 yıl Öncesinde doğru düzgün haki kullanan yoktu, vardıysa da çizim bakımından biz anlamıyorduk. Yani bu konuda tartışmak boş iş çünkü serinin tutarsızlığı var bu noktada.

Mantıken Tashigi de b haki varsa enelin rahiplerinde k haki varsa acede de H hakide olduğuna göre illaki bu hakileri açması lazımdı. Wb ile nwde gezen bir adamdan bahsediyoruz. Ama mangada gösterilmediyse yoktur. Şöyle bir sahneyi Hatırlıyorum eğer filler değilse ace ve smoker kapışmıştı birbirlerine sadece meyve gücü ile daldılar. Ace de haki olsa otur oturduğun yerde der 2 tane çakardı. Yani kısaca acede haki yok bu da serinin tutarsızlıklarından birisi.
Oda logia yı tasarladığında anti mevzusu hariç illaki bir dokunma yolu düşünmüştür. Ama hakîyi seride düzgün işleyemedi tüm mevzu bu bence.

Son düzenleme:
Serideki haki kavramı saçma sapan değiştiği için hiçbir şekilde netlik kazanmaz. Ama şimdi yaşasaydı Sabo gibi über haki kullanıcısı olurdu. Bellamy bile haki biliyor ne olsun

Adam burada diyorki logia olsaydın bu tip saldırlar işlemezdi sana. E bu herif bunu normal logia olan adamı ekarte edecek saldırı olmadığını biliyor. Yani logia bir adımı yenmek için ateş gücünün etkisiz olacağını.
Burada ise Van Auger Ace'in meyvesi iptal olmasına rağmen gücünden bahsediyor. Taijutsuda yetenekli olduğu herkes tarafından bilinen bir şey sadece bu 2 veri logialara düz saldırı işlemeyeceğini bilen bir adam Wb tayfası 2.tümen komutanı yeni dünya görmüş birisi bunları hakisiz alt edilemeyeceğini bilir ki. Van Auger burada ona gönderme yapmış olabilir. Ben buradan bu sonucu çıkarıyorum pek tabiki kesin değil ben görüşüm bu yönde ileride açıklarsa durumu değerlendiririz.

Ace logialara dokunulamadığını biliyordur heralde :D E bu adam haki bilmiyorsa düşünsenize Karasakalı o kadar takip edip bir bakıyor ki Karasakal da logia meyvesi yemiş :D ( yani normal bir logia) Hadi eyw gardaşlığım diyip dönecek miydi? O zaman iyi ki Karasakal bu meyveyi yemiş yoksa daha fazla rezil olacakmış. :D
Katılmamak elde değil. İlerde herkeste haki çıkacak. Önemli olan büyüklüğü olacak. Tashigi kadar haki aşağı yukarı herkeste olacak diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık