Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 979: Aile Meselesi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    185
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
http://www.korsanfan.com/konu/887-bir-yerde-senin-mutluluğunu-dileyen-birisi-var.6423/page-2#post-840107
"Oven Bege'in kaçmasını mı önemser yoksa Pound'un ona vurmasını mı? Pound'un vuruşunun Morgan'ın Garp'a vuruşu gibi olması lazım normalde etki bakımından. Yani çok etki etmemesi lazım. Pound'un ölümü trajik olabilir ama senaryoya bu kadar etki edemez normalde.
Gerçi ölmemiş de olabilir Germa falan yardıma geldiyse. İşte o zaman zorlamanın bu kadarı olur, hiç kayıpsız kurtulmak olur."

Pound'un öldüğü(!) bölümde yaptığım yoruma bak:p. Germa falan gelir de zorlama kurtulma olur demişim. Demek hala Oda'nın öldürmeme için mantıklı sebep arayacağını falan düşünüyormuşum zaman:gamyon:.

Ben o bölümde çok güçsüz bir adamın her ne kadar hayatını feda etse de hikayeye bu derece etki etmesini sorgulamıştım. Aslında normalde sıkıntı olmayacak bu durum, arcdaki aşırı tesadüf ve ihanet zincirleri yüzünden feci derecede gözüme batmıştı. @twei ile de bayağı tartışmışız o konuda bunun hakkında. Hain Bege'in peşinden gitmeyi unutturacak kadar sinirlendiği bir adamı öldürmeden bırakmış Oven, hadi bakalım @twei şimdi ne diyeceksin:oops:?

http://www.korsanfan.com/konu/887-bir-yerde-senin-mutluluğunu-dileyen-birisi-var.6423/page-2#post-840107
"Oven Bege'in kaçmasını mı önemser yoksa Pound'un ona vurmasını mı? Pound'un vuruşunun Morgan'ın Garp'a vuruşu gibi olması lazım normalde etki bakımından. Yani çok etki etmemesi lazım. Pound'un ölümü trajik olabilir ama senaryoya bu kadar etki edemez normalde.
Gerçi ölmemiş de olabilir Germa falan yardıma geldiyse. İşte o zaman zorlamanın bu kadarı olur, hiç kayıpsız kurtulmak olur."

Pound'un öldüğü(!) bölümde yaptığım yoruma bak:p. Germa falan gelir de zorlama kurtulma olur demişim. Demek hala Oda'nın öldürmeme için mantıklı sebep arayacağını falan düşünüyormuşum zaman:gamyon:.

Ben o bölümde çok güçsüz bir adamın her ne kadar hayatını feda etse de hikayeye bu derece etki etmesini sorgulamıştım. Aslında normalde sıkıntı olmayacak bu durum, arcdaki aşırı tesadüf ve ihanet zincirleri yüzünden feci derecede gözüme batmıştı. @twei ile de bayağı tartışmışız o konuda bunun hakkında. Hain Bege'in peşinden gitmeyi unutturacak kadar sinirlendiği bir adamı öldürmeden bırakmış Oven, hadi bakalım @twei şimdi ne diyeceksin:oops:?
Madem adamı yaşatacaksın, bari keser yazma, kanlı bıçak gösterme...

Oda karakterleri öldürmekten neden bu kadar kaçınıyor merak ediyorum, aynı şey Pell'de de oldu, bomba sahnesi oldukça duygusal vurucuydu, sonrasında Pell hiçbir kalıcı zarar almadan dönünce tüm o duygusallık boşa oldu. Pound'un sahnesi de aynı şekilde duygusaldı ve okurken cidden üzülmüştüm.

neye cevap vermemi istediğinden emin değilim :S ama deniyeyim

Hain Bege'in peşinden gitmeyi unutturacak kadar sinirlendiği bir adamı öldürmeden bırakmış Oven

???????

öldürememiş diyebilirsin ama öldürmeden bırakmış demen de ne bileyim reyiz :S detaylara hakim misin beni mi yiyosun :T

Ben o bölümde çok güçsüz bir adamın her ne kadar hayatını feda etse de hikayeye bu derece etki etmesini sorgulamıştım.

pound çok güçsüz, oven neden hainleri yakalamadı vızıldayan sinek poundu öldürmeye çalıştı da senaryo böyle oldu :S belki de oden gerizekalısını anlamak lazım, keza hainleri yakalama yöntemi ile zekası göz dolduruyor. adam gemiyi batırmaya çalışıyor nerdeyse :S gemi batsa kek gidecek, bigmom ı durduracak tek aracı yok edeceğini düşünemeyen bi oven var :S ama olmaz, siniri hararet ile özdeşleştirmiş insanlık adına lütfen oven sinirlerine hakim ol ve pounda saldırma hainler kaçıyor onları yakala :S rasyonaliteni kullan reyiz lütfen sen düşmansın asla mantıksız hareket edemezsin...

benim tepkim genel olarak bu kadar zorlama mı olur vurgusu :S zaten diğer mesajlarda da bellidir, karakterlerin ruh haline bakarım, olayların birbirini tetiklemesini tek tek gösteririm :S o kadar zorlama değil çünkü karakterler halihazırda irrasyoneller ve hiksyeler de zaten bu tutumsuzluklar üzerine kurulur. senaryoyu şöyle mükemmel işlemiş böyle harika işlemiş dediğim yok ama birbirini tetikleyen olaylar benim gözüme batmıyor çünkü bu hikayenin amacı seçilmiş kişilerin yolculuğu. hani bunu belli etmemiş bi eser olsa neyse :S

Koskoca yonkoya baskına gidiliyor strateji, plan hak getire.Halı sahaya gidilirken bile sen pas at sen vur deniyor.Oda hani 20 küsür yıldır yapmıyorsun tamam da şimdi yapsan fena mı olur hem düşen yonko imajını toparlarsın hem de okuyucunun hoşuna gider.Konuşmanın içeriğinden bahsetmese de olur sadece pikniğe gidiliyor havası vermese yeter.Gerçi geçmişte böyle olmadığı gibi gelecekte de olmayacakda maksat iç dökmek.Vallahi baskına 3 dakika kala beklenmedik durum senaryosunu tartışan Killua'yı özledik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık