Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 958: Sözleşilen Liman

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    222
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Karakterlerin güç anlamında serideki yerlerine bakar bir de buna Rocks ekibinin kendi aralarındaki ilişkisini eklersen Roger ve Garp'ın Xebec, Wb ve Bm'ye karşı ancak havasını alacağını anlarsın aslında. Ayrıntılara girmeyeceğim.

Roger'ın Bm'den kaçtığı açık bir şekilde yazıyor diye hatırlamaktayım. Kaçma konusunda master yapmış Luffy'nin Roger'ın bir tezahürü olduğunu düşünürsek Roger'ın yapmayacağı bir şey diyemeyiz hak verirsin ki :fool:

Roger'ın tüm tarihi öğrenmesi onu güçlü kılmıyor, korsanlar çağını başlatması onu güçlü kılmıyor. Wb'nin kk olmak istememesi yine Roger'ı daha güçlü kılmıyor. Saptırma istiyorsan kralını sen yapmışsın. Hem de peş peşe :gamyon:
Nasıl güçlü kılmıyor ya?Tabi ki de Rogerın Korsanlar çağını başlatması onu Zirve yapar.Tüm tarihi öğrenmesi tabi ki de onu Zirve yapar.Daha ne güçlü kılabilir.Senin için güç adam dövmekle mi oluyor.Hangi anime bu Dragon Ball mı izliyoruz? Devrimciler niye var bu seride? Roger'ın balla Kk olmasını söyleyen sen.Saptırma yapan ben ?:oleyo:

Linlinden Poneglyphi çalmış buda onu kaçma konusunda master yapması demek oluyor yani.:alkis:

Adama Kara Kral demişler, WB MF'yi basarken başka bir efsaneye bulaşmayalım diyorlar, bence gayet aynı seviyenin adamları gibi bahsediliyor ikisinden de. Eskiden bi' geyik vardı, bi tayfada birden çok Yonko/yonko potansiyelli insan olamaz diye, Rocks sağ olsun onu da yok etti.
Şu an Rayleigh sessiz, sakin bir hayat yaşıyor Şabondi'de, denizciler de orada olduğunu biliyor, neden bulaşılmıyor sence?

Forumun amacı o, tartışırsın, kendini açıklarsın üstüne karşı tarafı dinlersin falan, güzel şeyler bunlar. Özellikle bir grup insana laf attıktan sonra böyle davranmak bi' komik duruyor :d
Peki bunları yapmadığımı nereden çıkardın? Aynı mesajları 1000 defa atmanın bir anlamı yok benim açımdan. Zamanında kendimce yeterince tartıştığımı düşünüyorum zaten. Her seferinde uzun uzun yazmak bir şeyi değiştirmiyor. Onun yerine mangada açıklanmasını beklemek daha güzel. Ki zaten yavaştan o kısımlara giriyoruz ve kendi açımdan gösterilen şeylerden memnunum.

Ayrıca olayı yine Zoro'ya bağlamışsın.:) Tebrik etmemek elde değil. İllaki bir şeylerin karşısında olmama gerek yok. Foruma ilk girdiğimde Rey'in yonko seviyesinde olduğunu düşünüyordum. Sonrasında olamayacağına kanaat getirdim. Zoro'dan bağımsız olarak bu şekilde düşünmek imkansız değil. Benzer sorun Enma olayında da oldu. Bana göre (şu an için) serinin en saçma olaylarından bir tanesi. Gel gör ki bazılarına göre bu şekilde düşünmemin sebebi Zoro. Enma olayını örnek olarak verdim. Seninle alakası yok bu arada. (Bu arada Zoro ile değil de fanlarından dolayı onunla alakalı olumsuz mesajlar atıyorum zaten. Ama her şeyi de Zoro'ya bağlamanın anlamı yok. Şimdi birisi çıkıp da bir tane mesajı alıntı yapıp bak Zoro hakkında konuşmuşsun diye uğraşmasın diye söylüyorum bu mesajı.)

Son olarak attığım mesajda ne var anlamadım. Ben hakaret içerikli bir şey söylemedim. Bu forumda az çok hangi üyenin nasıl düşündüğü belli. Mesajımdan önce Rey konusunu tartışan kişiler de yeni üyeler değil. Adamlara üstü kapalı ''Bakın eskiye dair bilgiler geliyor. Bazı şeyleri düşünme zamanı gelmedi mi?' minvalinde bir mesaj atmışım. İçinde hakaret de yok. Hatta üzerine iki tane de emoji kullanmışım ki hani ortam sertleşmesin diye. Eğer bunu da yapamayacaksak bundan soran düz mesaja devam ederiz sıkıntı yok.

Zoro haterlarının göresi gelmiyor genellikle, Rayleigh ile Zoro'yu bağdaştırdıklarından. Halbuki tayfada Rayleigh'e en çok benzeyen kişi Sanji.
Zoro fanları Zoro'yu herkesle bağdaştırıyor zaten Aydın. WB ile Ryuma ile Rayleigh ile bir çok kişiyle... Duruma göre Rocks D. Xebec ile de bağdaştırırlar, merak etme sen.:D

O yüzden WB'yi bu kadar on plana çıkarmaya çalışıyorlar Rayleigh'den umudu kestiler. Hedef en büyüğü her zaman.:D

Edit: Oden'i unutmayalım o da Zoro ile bağlantılı.

Son düzenleme:
Ryuma'nın çok daha öncesinde kılıç kararttığı bir yerde. 40 yıl önce haki kullanımının yaygın olmaması ihtimali olduğunu düşünmüyorum.
Evet söylediğin şey mantıklı ancak beni anladığını düşünmüyorum. HH hakkında bir power up alıp almayacağı konusunda kararsız kaldım. 40 yıl önce haki kullanılmıyor gibi bir anlam çıkarmışsın sanırsam ama nadir derken kast ettiğim kişiler arasında Wano'nun en efsanevi kılıç ustalarından birisi yada Roger gibi efsane kişileri kast etmiştim. Benim merak ettiğim şey ise HH konusunda Wano'da bir power up alıp almayacağı veya Wano'dan sonra bile HH hakkında kendini geliştirebileceği bir arc olup olmayacağı konusu. Sonuçta yeni dünyadaki son arclarda hep hakinin bir türünde uzmanlaşmaya veya kendini geliştirmeye başladı Luffy.
Dressrosa -Şeytan meyvesi ve Haki kullanımında.BM arcında Kh kullanımında geliştir. Wano'da ise Bh de bir gelişme gösterdi. HH var sırada ama sıra gelecek mi kararsızım ben.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık