Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 955: Cehennem Tanrısı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    207
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ülkenin prensesini yatağında yatıran adam bir kılıç mı yaptırmayacak? Kafası dolar yeşii bakınca peh
Kılıç yaptırsa, Zoro neden kendisi yapmadı dersiniz. Zoro kendisi yapsa, bu nasıl kılıç ustası demirci misin sen dersiniz. Biri hediye verse, beleşten kondu dersiniz. Ryuma verse durup dururken alev aldı hak etmedi dersiniz. Kolunu ortaya koysa şansa bala aldı dersiniz. Bahane çok o yüzden gerek yok bu tür tartışmalara :p

Kılıç yaptırsa, Zoro neden kendisi yapmadı dersiniz. Zoro kendisi yapsa, bu nasıl kılıç ustası demirci misin sen dersiniz. Biri hediye verse, beleşten kondu dersiniz. Ryuma verse durup dururken alev aldı hak etmedi dersiniz. Kolunu ortaya koysa şansa bala aldı dersiniz. Bahane çok o yüzden gerek yok bu tür tartışmalara :p
Sen dersiniz mersiniz diyon da sen de de yahu, geyik yapıyoruz şurada :)

Gerçekten iyiydi, sevdim bu bölümü. Olayın kılıç haki savaş... boyutu dışında, savaşa giderkenki o heyecanı benim hissetmememi sağladı bölüm, bu açıdan memnunum. Diğer taraftan;

Neko nerede kaldı?
Denjiro nerede?
Bizimkilerin Linlin'den haberi yok, ne olacak?

Mevcut tabloda yüzde bir bile şansları yok. Bir şeyler olmak zorunda, bakalım neler olacak!

Bana göre Law içeride bir hain olduğunu anladı ve bu hainin kim olduğunu bulmaya çalıştı. Muhtemelen gelip bu hainin kim olduğunu diğerlerine söyleyip planı değiştirecek. Ben Shinobu'dan şüpheleniyorum. Denjiro'da hala ortaya çıkmadı. Muhtemelen Kyoshiro veya Zoro'nun hocası hatta Fujitora bile olabilir. Nekomamushi'de daha gelmedi. Oyaji'nin tayfası acaba gelecek mi? Bir de bu Linlin nasıl aradan çıkacak. Hala herşey çok muallak ve mevcut durumda bizim ekip çok güçsüz.

Belki de Franky'nin fazla gemi yapmasının sebebi Kyoshiro ve Law'ın yaptığı planla bağlantılıdır. Fazla gemileri bırakıp başka bir yere gidecekler Orochi kalan gemileri yakacak ve baskın şüphesi ortadan kalkacak.

Belki de şöyledir. Vegapunk nesnelere meyve yedirebiliyor. Biliyoruz ki one piece dünyasında her şeyin bir ruhu var. Yani aslında her şey nefes alan bir canlı. Luffy gibiler bunların sesini yani konuşmasını bile duyabiliyor. Zoro gibi kılıç ustaları ise nefesini duyabiliyor. Böylece kesebiliyorlar. Öyleyse vegapunk bu meyveleri nesnelerin ruhuna yedirmiş olabilir.

Bu ruhların bir kısmı haki kullanabilen ruhlar olabilir. Kendilerine ait bir hakileri yok. Sadece kullanıcının hakisi varsa onu kullanabiliyor. Enma'nın ruhu da haki kullanabildiği için, kullanıcısının hakisini çekiyor. Fakat kullanıcısının haki kapasitesini bilmediği için, çekebildiği kadar çekiyor farkında olmadan kullanıcısını bayıltıyor. Kullanıcısı ise o ruhun gücünü hisseder ve kontrol altına alır. Kullanıcı kılıcı bıraktığında ise haki yok olur. Eğer uzun süre hakiye maruz kalırsa, kara kılıç olur. Kılıcın dayanıklılık, keskinlik, sertlik gibi değerleri maksimum seviyeye çıkar ve rengi değişir. Buna kılıcın gücünü uyandırmak demiştim ben daha önce. Yani uyanmış kılıçlar kokuto olur. Meyve uyanışının kılıç versiyonu. Fakat bu kılıçların içinde veya dışında bir haki gezmez. Sadece rengi değişir. Bazı arkadaşlar ryumanın kılıcında ryumanın hakisi var diyorlar. Hayır yok. Öyle olsa monet ölmüştü.

Shusui ve wadonun içindeki ruhlar haki kullanmayı bilmiyorlar. Bu yüzden kimseyi etkilemiyor. Onların da kendine ait farklı güçleri var. Shusu belki, enma kadar saldırgan değil, ama enmayı kıracak ve enma tarafından kırılamayacak ve kesilemeyecek kadar da sert. Wado ise dayanıklı. Magmamaya bile dayanır belki de.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık