Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 940: İsyan Kıvılcımı

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 83 48.0%
  • Orta

Kullanılan: 66 38.2%
  • Kötü

Kullanılan: 24 13.9%

• Kullanılan toplam oy
    173
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy veya law wano'yu kurtarmak zorunda değil hele ki law hiç değil.
20 sene beklemişsin ve LANET 20 sene sonra sana yardım gelmiş ve sen gelen yardımların birisinin kaptanına senin tayfan şöyle böyle dersen kusura bakma ama sen ölmeyi hak ediyorsun. Orda ben olsam kafasını koparır aç olan bütün köyleri beslerdim zaten kocaman bir şey hepsi doyardı. Birde oyun oynamıyoruz diye ağlıyor lan 20 sene sonra yardım gelmiş sana ve sen o yardıma ters gözle bakarsan kusura bakma ama ülken helak olmayı hak ediyor.

Luffy veya law wano'yu kurtarmak zorunda değil hele ki law hiç değil.
20 sene beklemişsin ve LANET 20 sene sonra sana yardım gelmiş ve sen gelen yardımların birisinin kaptanına senin tayfan şöyle böyle dersen kusura bakma ama sen ölmeyi hak ediyorsun. Orda ben olsam kafasını koparır aç olan bütün köyleri beslerdim zaten kocaman bir şey hepsi doyardı. Birde oyun oynamıyoruz diye ağlıyor lan 20 sene sonra yardım gelmiş sana ve sen o yardıma ters gözle bakarsan kusura bakma ama ülken helak olmayı hak ediyor.
Ateşler salsın !! Kaido :oleyo:

Ben ne alaka yahu? Benim fikrim benim düşüncem ne alaka?
İttifak'ın ne olduğunu tabiki ben belirlemiyorum bu yüzden keyfime göre bir şeyleri bükmeye çalıştığım da yok.
Ben ittifak neyse "ittifak budur" diyorum. Bu tanıma girmeyen şey için de "ittifak falan yok" diyorum.
Ortada bir "ben" yokun yani. İttifak adı altında tek taraflı anlamsız bir güven ve inanç var.
Benim takıldığım ilk yer senin Luffy yokken Law'ın bizim tayfaya kaptanlık edeceği yönündeki lafındı. Ona yazdım, sen ittifakın ne olduğunu açıkladım, tekrarlayacak değilim falan demişsin. Ne açıkladın haberim yok ama Law'ın bizim tayfaya Luffy yokluğunda kaptanlık yapmasının sebebini ittfak olmaya bağlamandan başka birşey aklıma gelmiyor. Ben de bu hakk ittifak oldukları için Law'da bulunacak birşey değildir diyorum. Bu yönde geçen herhangi bir dayanağın var mı diyorum. Açık oldu mu? Plan doğrultusunda ne yapılacağını söylemek olsa dediğin yine neyse. Ki bu konuda Law herkesi hizaya sokmaya çalışan biri Luffy dahil.

Law bizim taraf için savaşacak en güçlü 4. karekter hadi Kiddende güçsüz olsun 5. karekter. Shinobu gereksizi sen bu adamı kızdırarak gitmesine neden oluyorsun zaten plan ortaya çıkmış geri dönüşü yok böyle güçlü adamları kendi tarafında tutmaya çalışacağına kızdırıp gitmesine neden oluyorsun. Kendide sanki Madara ninjayım ben diyip duruyor. Vasıfsız

Luffy öncesinde bu tarz nutuklar atıp yanlış adım atma,yaralanma lafları etmez.O sebeple plandan çok tayfasını düşünmesi normal bir durum olur büyük konuşmamış olduğu için.

Hadi o konuşmaları yapmış olsa bile böyle bir durum oluştuğu zaman hatalı olduğunu kabul eder plan iptal kurtaracağım onları der.Hala plan devam ediyormuşçasına o vaziyette herkesi riske atmaz yani.Ayrı ayrı tek başlarına bir yerlere göndererek.
Kaidoyu ibdirme planı devam ederken Sanjiyi kurtarmaya gitmedi mi Luffy? Hatta başka bir yonkouyu düşman etti müttefiğe.
Luffy için Sanji ne ise Law için Bepo odur. Law sonuna kadar haklı

Benim takıldığım ilk yer senin Luffy yokken Law'ın bizim tayfaya kaptanlık edeceği yönündeki lafındı. Ona yazdım, sen ittifakın ne olduğunu açıkladım, tekrarlayacak değilim falan demişsin. Ne açıkladın haberim yok ama Law'ın bizim tayfaya Luffy yokluğunda kaptanlık yapmasının sebebini ittfak olmaya bağlamandan başka birşey aklıma gelmiyor. Ben de bu hakk ittifak oldukları için Law'da bulunacak birşey değildir diyorum. Bu yönde geçen herhangi bir dayanağın var mı diyorum. Açık oldu mu? Plan doğrultusunda ne yapılacağını söylemek olsa dediğin yine neyse. Ki bu konuda Law herkesi hizaya sokmaya çalışan biri Luffy dahil.
Pfff...
Birebir kiminle ne konuşuyorum hiç aklımda olmuyor.
Ve aynı şeyi tekrar tekrar defalarca yazmanın saçma ve mesaj kirliliği olduğunu düşündüğümden pek istekli olmuyorum.
Bu sayıda ortada "ittifak" diye bir şeyin de olmadığını gördük zaten. O yüzden üstüne çok fazla tartışmaya gerek kalmıyor aslında.

Ama madem bu kadar güzelce anlaşmaya çalışıyorsun, yapacak bir şey yok.

Şimdi ortada bir ittifak yok ama olsaydı eğer...
İttifaklık gereği tayfalar birleşecek tek bir tayfa olacaktı.
O tek tayfanın da iki kaptanı. Biri diğerinden daha üstün ya da az yetkili şekilde değil ama. Çünkü ittifak bu. Biri diğerine yardım etmiyor, öbürü onun kanatları altına girmiyor. İTTİFAK.
İttifakta taraflar eşittir. Birbirlerini eşit görür, denk sayarlar.
Bu yüzden Luffy'nin yokluğunda kaptan Law, Law'un yokluğunda kaptan Luffy'dir.
Çünkü ittifak bu.

Benim kafama göre koyduğum bir tanım ya da gruplama değil. İttifak bu demektir.
He kaptanlığı paylaştırırken söylemeye çalıştığım tayfaların müttefik kaptana biat etmesi falan değil. Ama o kaptan bir şey dediğinde sözünü dinlemesi, onun peşinden gitmesi yönünde.

Ama ortada ittifak falan yok. Niye tartışıyoruz ki yani?

Law bizim taraf için savaşacak en güçlü 4. karekter hadi Kiddende güçsüz olsun 5. karekter. Shinobu gereksizi sen bu adamı kızdırarak gitmesine neden oluyorsun zaten plan ortaya çıkmış geri dönüşü yok böyle güçlü adamları kendi tarafında tutmaya çalışacağına kızdırıp gitmesine neden oluyorsun. Kendide sanki Madara ninjayım ben diyip duruyor. Vasıfsız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık