Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 939: İhtiyar Hyorse Yolu Biliyor

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 148 75.1%
  • Orta

Kullanılan: 41 20.8%
  • Kötü

Kullanılan: 8 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    197
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence yine de olmaz o dediğin. Wano halkı Japonlarla özdeşleşiyor ve bu insanlar çok disiplinli çok ahlaklı bir halk. (Ahlak derken terbiye olarak bahsediyorum.)
Ve Wano halkı güçlü de.
Dışarıdan gelen birilerinin onlarla savaşması bile çok büyük meseleyken şimdi kalkmış birinin onlara liderlik etmesinden bahsediyoruz.

Seppuku sebebi. Mümkün değil.
Zoro da Wano'lu çıkarsa sorun olmaz. Ayrıca Zoro Shogun'u alacak gibi. Her ne kadar ben hiç o havayı almasam da en azından 3. Komutan seviyesi felan çıkacak herhalde bu Shogun. Ya da daha fazlası. Çünkü İnu ve Neko ya da Ashura Jack'e karşı dövüşebiliyor. Ama tabi Shogun'un adamlarının güçlü çıkma ihtimali de var. Ama her halükarda Shogun'u Zoro indirecek gibi.

Zoro da Wano'lu çıkarsa sorun olmaz.
Çıkmamasını diliyor olmam bu konuda ne kadar etki eder bilmiyorum. Sırf kılıç kullanıyor diye kökeninin Wano olması bana çok fazla geliyor. Sanki "Wano'luysan özelsin" der gibi.
Lastik meyvesi gibi kimsenin dönüp bakmayacağı bir şeyden hayal gücü ve çalışma ile neler çıkarılabileceğini göstermiş bir adamdan, Zoro gibi irade ve adanmışlığın vücut bulmuş hali olan birini, illa da Samuraylar ülkesinin bilmemnesi ile kan bağlı yapması fikri beni gerçekten üzüyor.

Tünel kazabilme yetenekleri falan. Necidir, nedir yetenekleri bu şeytan Kappaların? :D Pek japon kültürü ile aram yok da :)

edit:
Fiyuu. Balık adam gibi imiş. Su saldırıları. Tıbbi bilgileri de var. Güzel. Tam Chopper için adam yapmışlar
Wano referansları hakkında bir yazı yazmayı düşünüyorum. :D

Bence yine de olmaz o dediğin. Wano halkı Japonlarla özdeşleşiyor ve bu insanlar çok disiplinli çok ahlaklı bir halk. (Ahlak derken terbiye olarak bahsediyorum.)
Ve Wano halkı güçlü de.
Dışarıdan gelen birilerinin onlarla savaşması bile çok büyük meseleyken şimdi kalkmış birinin onlara liderlik etmesinden bahsediyoruz.

Seppuku sebebi. Mümkün değil.

Ekleme: Aslında ahlak derken tam olarak terbiye de demeye çalışmadım ama uygun bir kelime de bulamadım. Adetlerine falan çok bağlı diyeceğim tam o da olmayacak. Her şey için kuralları vs var ya, onu kast ediyorum aslında.
Bilemiyorum. Bana Zoro köken olarak Wano'lu çıkacak gibi geliyor. Hem başka hikayelerdeki işlediği karakterlerden esinlenmeler olsun hem de olası Ryuma bağı yüzünden böyle düşünüyorum. Belki dışardan gelmiş bir samuray olan William Adams gibi işler, Oda'nın takdiri.

Orada öyle bir şey demiyor ama.:D Saygı olayını göremedim .Sadece birden fazla kaptan olması ki burda o dümene rast geliyor işleri daha kötü hale sokabilir diye anladım. Saygı kısmını göremedim.:D
Saygı kısmını biz yorumluyoruz da, Zoro kaptanına saygı duymayan birisi mi? :D Kendisine çok ters bir şey düşmeyeceği sürece sadece Luffy'yi ve onayladığı şeyleri dinler.

https://twitter.com/sandman_AP/status/1118088140705505280?s=19

Reyiz kaptanına saygısını gösterse de, mecbur kalacağını düşünüyorum.
Daha bölüm çıktığında 9 kının Zoro’nun sahnesinde resmileşmesi, zou da söylediği sözler. Samuraylık felsefeleri ve Zoro’nun samuray ruhu. Wano’lu çıkacak olması ve Ryuma bağlantısı. Ve şimdi de bu arttığın şey ve yorum. Çok güzel :D

Zoro da liderlik her türlü var. Zaten gerektiğinde olaylara müdahale şekli ve söylediği sözler. Kaptan olabilecek adam olmasının söylenmesi. Zoro’nun korsan olmak istememesi yani doğal olarak kaptanlık da hiç bir zaman gözü olmaması lider olmadığı anlamına gelmez zaten o yüzden sana katılıyorum:D Liderlik etmesi de tam isabet olur zaten :a:

Öyle diyebiliriz. Karakterine uyan bir şey hem.
Hem de nasıl. :good:
Orada öyle bir şey demiyor ama.:D Saygı olayını göremedim .Sadece birden fazla kaptan olması ki burda o dümene rast geliyor yani kendi başına buyruk davranması da diyebilirsin işleri daha kötü hale sokabilir diye anladım.
Bu düşüncenin altında yatan sebebe saygı diyoruz işte. Luffy'nin kaptanlığını, liderliğini kabul etmesi ve buna saygı duyması. Buna zarar verecek herhangi bir şeyden kaçınması. Zoro'nun her zaman yaptığı şey bu. Bu sefer dillendirmiş sadece.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık