Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 939: İhtiyar Hyorse Yolu Biliyor

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 148 75.1%
  • Orta

Kullanılan: 41 20.8%
  • Kötü

Kullanılan: 8 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    197
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu sana kalsa kılıç ustalarında kral hakisi yoktu. :D Sen boş ver, zaten Zoro'nun bölümde geçen sözüne istinaden dedim.
Hafızama niye taş atıyon ki şimdi sen? :ühü:
:flaugh:

Zoro'nun kişiliği falan ortada şimdi. Ki bu kişiliğin de henüz bozulmadığını bu bölümde senin yaptığın alıntıdan da görüyoruz. Adam da bir şeyleri yönetme arzusu yok. Muhtemelen kendini kılıç ustalığına adamış olmasından dolayı ne böyle bir vasıf geliştirmiş ne de buna niyetlenmiş.
Oda'nın sırf fanlar için bu bölümde bile gösterdiği şeyi bozacak kadar ileri gideceğini de düşünmüyorum o yüzden yani.
Senin fikrin tabiki bir şeye dayanıyordur da böyle bir noktaya ulaşılacağını bile düşünmüyorum ben.

Zoro?
Liderlik?

Bence Oda bile bu kadar ileri gitmez.
Olabilir, neden olmasın.
Zoro'nun shusui için arc sonunda samuraylarla dövüceğini ya da samurayların Zoro'nun gücünü, kişiliğini, liderliğini... bi şekilde kabul edip, shusuinin Zoro'da kalmasına rıza göstereceklerini düşünüyorum. Aksi halde o kılıcın Zoro'da kalması pek mümkün değil, samuraylar sırf iyilik yaptı diye o kılıcı bırakacak tipte insanlara benzemiyor.

Zoro?
Liderlik?

Bence Oda bile bu kadar ileri gitmez.
Zoro kaptan olsa emri altındakileri daha iyi idare eder, daha otoriter olur, ağırlığı daha fazla olurdu. İdare etmeyi bilmeyenlerin kaptan olduğu yerde idare etmeyi öğretip kaptanını hizaya çeken biri Zoro. Sen bu konulara çok takılma. Takıldığın zaman batıyor ve batırıyorsun zira.

Olabilir, neden olmasın.
Zoro'nun shusui için arc sonunda samuraylarla dövüceğini ya da samurayların Zoro'nun gücünü, kişiliğini, liderliğini... bi şekilde kabul edip, shusuinin Zoro'da kalmasına rıza göstereceklerini düşünüyorum. Aksi halde o kılıcın Zoro'da kalması pek mümkün değil, samuraylar sırf iyilik yaptı diye o kılıcı bırakacak tipte insanlara benzemiyor.
Kılıç konusunda sana katılıyorum. Shusui, Zoro'da kalmalı. Ama bunun onun liderliğine vs dayandırılması olmaz.
Zoro'nun bütün kişiliğine ters. Sırada ne var? Adamın yol tarifçiliğine mi güvenecek insanlar?

O kılıcı o halk tek bir sebeple Zoro'ya verir. Onda Ryuma'yı görürlerse. Ve Ryuma da bir lider değil, bir kahraman.
Onun adanmışlığı, onun cesareti, onun yetenekleri, onun ahlakı (bundan şüpheliyim :oleyo:), kısacası onun ruhu.
Bunu görerek kılıcı Zoro'ya bırakırlarsa bırakırlar.

Zoro'nun kişiliği falan ortada şimdi. Ki bu kişiliğin de henüz bozulmadığını bu bölümde senin yaptığın alıntıdan da görüyoruz. Adam da bir şeyleri yönetme arzusu yok. Muhtemelen kendini kılıç ustalığına adamış olmasından dolayı ne böyle bir vasıf geliştirmiş ne de buna niyetlenmiş.
Oda'nın sırf fanlar için bu bölümde bile gösterdiği şeyi bozacak kadar ileri gideceğini de düşünmüyorum o yüzden yani.
Senin fikrin tabiki bir şeye dayanıyordur da böyle bir noktaya ulaşılacağını bile düşünmüyorum ben.
Ben de mecbur kalacağını düşünüyorum zaten :D Ayrıca Zoro'nun yönetme arzusu olmasa bile liderliğin ne demek olduğunu bilen birisi. Ve şu liderlik tanımı açacak olursam, onu yap bunu yap demeyecek. Daha çok 9 Kını bir araya getirip, yönlendirmek diyelim ona.

Olabilir. Şöyle kayıp yüzyıldan kalan bir ırk olsa güzel olur. Hem Wano'nun bir bağlantısı olduğu ortada.
Tünel kazabilme yetenekleri falan. Necidir, nedir yetenekleri bu şeytan Kappaların? :D Pek japon kültürü ile aram yok da :)

edit:
Fiyuu. Balık adam gibi imiş. Su saldırıları. Tıbbi bilgileri de var. Güzel. Tam Chopper için adam yapmışlar

Ben de mecbur kalacağını düşünüyorum zaten :D Ayrıca Zoro'nun yönetme arzusu olmasa bile liderliğin ne demek olduğunu bilen birisi. Ve şu liderlik tanımı açacak olursam, onu yap bunu yap demeyecek. Daha çok 9 Kını bir araya getirip, yönlendirmek diyelim ona.
Bence yine de olmaz o dediğin. Wano halkı Japonlarla özdeşleşiyor ve bu insanlar çok disiplinli çok ahlaklı bir halk. (Ahlak derken terbiye olarak bahsediyorum.)
Ve Wano halkı güçlü de.
Dışarıdan gelen birilerinin onlarla savaşması bile çok büyük meseleyken şimdi kalkmış birinin onlara liderlik etmesinden bahsediyoruz.

Seppuku sebebi. Mümkün değil.

Ekleme: Aslında ahlak derken tam olarak terbiye de demeye çalışmadım ama uygun bir kelime de bulamadım. Adetlerine falan çok bağlı diyeceğim tam o da olmayacak. Her şey için kuralları vs var ya, onu kast ediyorum aslında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık