Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 919: Oden Kalesi'nin Yıkıntıları

Bölüm Nasıldı?

• Çok İyi

Kullanılan: 111 58.1%
  • İyi

Kullanılan: 45 23.6%
  • Orta

Kullanılan: 17 8.9%
  • Kötü

Kullanılan: 9 4.7%
  • Çok Kötü

Kullanılan: 9 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    191
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Spoiler yorumlarında paralel evren olayından bahsetmiştim. Ama üstteki arkadaşın dediğine artı olarak meyve belki zamanın olmadığı bir boyuta atıp 20 yıl sonra oradan çıkarabilir. Bu süreç de boyutun içindekiler için saniyelermiş gibi gelebilir.

Bana böyle bir açıklama mantıklı gelebilirdi. Foxy'nin meyve olayına benzer bir durum. Ama yine de ihtimal vermiyorum. Bakalım Oda nasıl bir açıklama getirecek.
Kapı Meyvesi farklı bir boyuta kapı açabiliyor. Zaman yolculuğunu mümkün kılan Şeytan Meyvesi istediği kişiyi zaman algısının olmadığı bir boyutta tutup, istediği zaman tekrardan ortaya çıkmasını sağlıyor olabilir. Boyuttaki kişi için zaman kavramı olmadığından normal dünyada 1000 yıl sonrasına gelse bile. 1000 yıl öncesi onun için kısa süre önce yaşanmış gibi olacaktır.

Bu durumda alternatif bir evren oluşmasına gerek yoktur. Çünkü geleceğe gönderilen kişi zaten geçmişte olan kişidir. Bu sebepten ötürü zaman yolculuğu yapan kişinin gelecekteki kendi ile karşılaşma ihtimali olmaz. Çünkü aynı evren içinde bu kişiden bir başka olmuyor. Yaşanacak şeyler o olmadan devam ediyor. Bir odada 20 yıl bekleyip tekrardan dışarı çıktığınızı düşünün, tamamen aynı şey.
Bu şekilde serinin çizgisini bozmadan açıklanabilir. Zaman makinesi ve paradokslarına girmeden en beğendiğim fikir bu.

Oden in öldüğü kesin mi ? Belki oden da yaşıyordur. Saklanıyordur bi yerlerde orochinin düşmesini bekliyordur. Bahseden oldumu bilmiyorum ama bi film vardı “Ashabı keyf” diye tam hatırlayamadım. 7 kişi mi ne bunları öldürmek isteyen birilerinden kaçıyorlar mağaraya sığınıyorlar. Sonra bu mağarada 300 yılmı ne uykuya dalıyorlar. Sonra uyanıyorlar uykuya daldıkları yaştalar falan. Bi benzerlik var bu zamanda yolculuk muhabbetiyle

Oden in öldüğü kesin mi ? Belki oden da yaşıyordur. Saklanıyordur bi yerlerde orochinin düşmesini bekliyordur. Bahseden oldumu bilmiyorum ama bi film vardı “Ashabı keyf” diye tam hatırlayamadım. 7 kişi mi ne bunları öldürmek isteyen birilerinden kaçıyorlar mağaraya sığınıyorlar. Sonra bu mağarada 300 yılmı ne uykuya dalıyorlar. Sonra uyanıyorlar uykuya daldıkları yaştalar falan. Bi benzerlik var bu zamanda yolculuk muhabbetiyle
Japonlarda da Urashima Taro hikayesi var benzer olarak, aldıysa oradan almıştır.

zaman meyvesi olursa çok absürt olur ama yami yami no mi olursa absürt olmaz.Ama büyük ihtimal zaman meyvesi çıkacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık