Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 917: Yiyecek Hazine Gemisi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    188
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro ve Sanji’ye uzun dövüşler çizmeyecek Oda. Sanji o kostümü giyer ve işte orta sınıf elemanları tekleyerek birini kurtarır. Zoro da orta sınıfın biraz üstünde bir elemanı en fazla 1 bölümde keser Pica gibi. Sonra da yoklar.

Oda Luffy’e çizerken bile sıkılıyor. Cracker’i saatler sonra diye atladı. Katakuri savaşında son çarpışmayı doğru dürüst çizmedi bile.

Luffy dışında kimseye dövüş beklemeyin. Yarım bölüm çizer işte.
Ne kadar bölüm çizeceği aslında pek önemli değil önemli olan kime karşı çizeceği.

Sanji'yi Snack'e karşı bir bölüm çizip dövüşü Sanji'ye kazandırsaydı, top kek Sanji için tamamen kayıp olmazdı.

Snack kaçıncı komutandı? 5 mi? Ya da o yenilince yerine Cracker mi 4. olmuştu?
4. komutandı. O yenilince 4. komutan diye bir şey kalmadı. Cracker 3 idi.
Gelmezdi hacı nereye geliyor, en fazla dövüş içinde güç yükseltirdi o kadar :gamyon:
Kalem benim değil mi? :oleyo2: Bu arkta gördüklerimden çıkardığım sonuç bu benim. Wano'da 3 komutandan biriyle tek başına dövüşeceğini sanmam bu yüzden.

Adam meyve bıçağıyla ev kesiyor? Ek olarak verdiği hava var @Densetsu no Samurai 'nin dediği gibi. Senin bu arc Zoro'dan beklentin ne merak ettim? 2. veya 3. komutanı ya da o seviyede olduğunu farzedersek Shogun'u indirecek mi?
Hacım işte o hareketler karaktere hava ve karizma katar ama güç konusunda da insanı yanıltabilir.

Jack hem power up olarak hem karakter olarak zoro’ya çok güzel bir rakip olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda jack’in kaido’nun 2. Veya 3. Adamı olduğunu düşünüyorum. Arc’ın başında olduğumuzu düşünürsek zoro’nun bir yenilgi alıp sonra gaza gelip ve sinirlenip güçlenebilir aynı luffy gibi. Eğer zoro şimdi jack’i yenerse bu demektir ki antrenmandan luffy’den daha güçlü çıktığını gösterir. O yüzden zoro’nun yenilgi alması veya jack’i yardımla alması olası bir durum.

Şimdilik shogun’dan bir beklentim yok.
O karakter hakkında çok az şey bilindiği için spandam gibi bir adam da çıkabilir.
O yüzden beklentiye girmekten çekiniyorum:)

Hacım işte o hareketler karaktere hava ve karizma katar ama güç konusunda da insanı yanıltabilir.

Jack hem power up olarak hem karakter olarak zoro’ya çok güzel bir rakip olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda jack’in kaido’nun 2. Veya 3. Adamı olduğunu düşünüyorum. Arc’ın başında olduğumuzu düşünürsek zoro’nun bir yenilgi alıp sonra gaza gelip ve sinirlenip güçlenebilir aynı luffy gibi. Eğer zoro şimdi jack’i yenerse bu demektir ki antrenmandan luffy’den daha güçlü çıktığını gösterir. O yüzden zoro’nun yenilgi alması veya jack’i yardımla alması olası bir durum.

Şimdilik shogun’dan bir beklentim yok.
O karakter hakkında çok az şey bilindiği için spandam gibi bir adam da çıkabilir.
O yüzden beklentiye girmekten çekiniyorum:)
Shogun konusunda böyle bir durum olabilir gerçekten de. Kaido sayesinde yönetimi ele geçirmiş, güçlünün tarafını tutan bir ezik olabilir. Yani ufak bıçakla adamı ve evi kesmesi karizma ve hava katar ama adamın isimsiz bir saldırıyla attığı slash'i görmezden gelmek olmaz. Zoro şu an Yonkou 3. komutanını alacak seviyededir. Power up'la, yardımla vs alma durumu benim için önemli değil. Bana kalırsa Oda bize bu arcta Zoro'nun sınırını gösterecek. Kaido'nun has komutanlarından birini alacaktır ya da o seviyede çıkarsa Shogun'u.

1- Zoro, Pica ve Monet ile dövüşmedi, Pica ve Moneti dövdü. Baban seni kemerle dövdüğü zaman babanla dövüşmüş olmazsın, babandan dayak yemiş olursun :oleyo: (Aklıma daha iyi bir örnek gelmedi :D) Ayrıca Luffy Croco'yu dövdüğünde önceden kayda değer kimi almıştı? Zoro Daz Bones'u dövdüğünde önceden kimi almıştı? Bir önceki arc Mr. 3'ün mumunu bile kesemiyordu. Shonen okuyoruz, Shonen okumuyor olsak haklısın?

2- Neden Sanji bile ?:(

3- Zoro Monet ile dövüşürken ölüm seviyesine falan yaklaşmıştı zaten sanırım. Bu cümlede objektifliğini epey kaybetmişsin :( Zoro zaten ikisini de tekledi.

4- Bu forumda Sanji'nin bacısı donla geziyor diye Sanji'yi eziyorlar. Bunlar daha hiçbir şey :oleyo2:
1. Malesef hiçbir şey 2 sene öncesi gibi değil.
Keşke öyle olsa :( çünkü ister önceden dövüşmüş olsunlar veya olmasınlar o zamanlar her arc 1.2.3. Adamlarla luffy,zoro,sanji’nin dövüşeceğini hep biliyorduk. 2 sene ardında mantık çok değişti.
Artık önüne gelen herkesi dövemiyorlar.
Yani önce gelişmek zorundalar. Luffy crackeri zor alıyordu şimdi tayfadan biri çıkıp komutan almasını nasıl bekleyeyim:D

2. “Sanji bile” genellikle küçümsenen bir karakter olduğu için o “bile” canavar denen adamlara aşık attı. Adam’ın dövüşü olmadı şimdiye kadar hep yarım kaldı veya eline kelepçe takılıp tehdit edildi. Zoro’yu hiç sanji’nin durumlarında görmedik. Ne yonko ordusunun arasında kaptanını kurtarmaya çalıştı ne o kadar komutan arasında aksiyon yapmaya çalıştı veya dövüşmeye çalıştı. O yüzden zoro ve sanji’yi karşılaştıramıyorum ben çünkü ikisinin çok farklı bir olay akışı var.
Katakuri’den sıyrılması ve o son gösterilen hızı sadece bir ön gösterimdi. Zaten Oda’nın sanji’ye suit vermesi bir dövüşü kaçınılmaz yapıyor.

3. Öncelikle objektif olduğumu düşünmüyorum :( zaten pica ve monet rahat rakipler olduğundan yakınıyorum :)
Law veya sanji şimdi sadece bu iki adamlarla dövüşseydi ona da mı şunu bunu alır diyecektik :) yani benim demek istediğim monet ve pica güç seviyesi belirlemek için alınacak referanslar olmadığını düşünüyorum.

4. Orası öyle :D
Öyle yorumlarla yaşamaya alıştık artık :D

5. Umarım umarım zoro ve jack dövüşür de seviyesini görürüz fakat biraz erken olabilir zannımca.

1. Malesef hiçbir şey 2 sene öncesi gibi değil.
Keşke öyle olsa :( çünkü ister önceden dövüşmüş olsunlar veya olmasınlar o zamanlar her arc 1.2.3. Adamlarla luffy,zoro,sanji’nin dövüşeceğini hep biliyorduk. 2 sene ardında mantık çok değişti.
Artık önüne gelen herkesi dövemiyorlar.
Yani önce gelişmek zorundalar. Luffy crackeri zor alıyordu şimdi tayfadan biri çıkıp komutan almasını nasıl bekleyeyim:D
Bu beklenti boşa. Çünkü 2 yıllık aradan sonra artık hedefler doğrultusunda gelişim oluyor. Luffy, KK olacak adam. Haliyle bu adamın diğer tayfa üyelerine fark atması lazım. Zoro ve Sanji'nin hedefleri, Luffy'nin hedefine kıyasla daha düşük bir seviye. Hepsinin aynı oranda gelişim göstermesini istemek ve bu doğrultuda dövüşler çizilmesini istemek zor.

Bu Shutenmaru ve Koku arasında bir bağlantı olabileceğini yazan oldu mu hiç ?
Benim dikkatimi çekti.

Holdem Shutenmaru diyince Kiku bir değişiyor daha sonrasında da Luffy'ye Holdem'i kızdırmaması gerektiğini söylüyor. Neden ? Bence Shu ve Kiku ya kardeş ya sevgili ya da daha ilginci Shu=Kiku ;)

Kiku Ahu ile işbirliği yapıp çaldığı (!) erzakları Robin Hood misali ihtiyacı olan kişilere ulaştırıyor olabilir. Bu nedenle Holdem'in yenilmesi Jack'in kulağına gider ve Jack tüm Kuri şehrini yok ederse yardım edecek kimse de kalmaz. Kiku bu yüzden Holdem'i kızdırma demiş olabilir Lütfü'ye.
Ben yazdım aynı kişi olabilirler mi diye. Aynen yazdıklarına katılıyorum. Düşüncem aynı kişi olduğu yönünde ve samuray olan/olmaya çalışan biri.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık