Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 917: Yiyecek Hazine Gemisi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    188
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben yazdım aynı kişi olabilirler mi diye. Aynen yazdıklarına katılıyorum. Düşüncem aynı kişi olduğu yönünde ve samuray olan/olmaya çalışan biri.
Helal o zaman :sapkali: Özünde fakir, muhtaçlara yardım eden ama bunu yaparken illegal yollardan değil legal yollardan daha rahat bir şekilde yapmak isteyip samuray olma yolunu seçen bir ablamız çıkabilir. Bakalım tutacak mı tahminimiz.

Hacım işte o hareketler karaktere hava ve karizma katar ama güç konusunda da insanı yanıltabilir.

Jack hem power up olarak hem karakter olarak zoro’ya çok güzel bir rakip olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda jack’in kaido’nun 2. Veya 3. Adamı olduğunu düşünüyorum. Arc’ın başında olduğumuzu düşünürsek zoro’nun bir yenilgi alıp sonra gaza gelip ve sinirlenip güçlenebilir aynı luffy gibi. Eğer zoro şimdi jack’i yenerse bu demektir ki antrenmandan luffy’den daha güçlü çıktığını gösterir. O yüzden zoro’nun yenilgi alması veya jack’i yardımla alması olası bir durum.

Şimdilik shogun’dan bir beklentim yok.
O karakter hakkında çok az şey bilindiği için spandam gibi bir adam da çıkabilir.
O yüzden beklentiye girmekten çekiniyorum:)
Kurduğun mantık OP için geçerli değil. Burada hikayenin gidişatı için ne olması gerekirse o olur. Önceki sayfalarda yazdım, Kaido düşerse Luffy dördüncü imparator olacak, önceki sefer dahi bir milyar artan ödül bu sefer bir buçuk artabilir. Luffy üç milyar olurken de Zoro, Oven ayarı adam yenip 600 olacak değil. En az bir milyar olacak. Ben daha da fazla olacağını 1.3 milyar olacağını düşünüyorum. Bu ödüle de sırf yonko sağ kolu olduğu için ve de 6. adamı yendiği için ulaşamaz. Bu adam ya Shogun'u yenecek ya da yıkımcı yenecek.

Bu beklenti boşa. Çünkü 2 yıllık aradan sonra artık hedefler doğrultusunda gelişim oluyor. Luffy, KK olacak adam. Haliyle bu adamın diğer tayfa üyelerine fark atması lazım. Zoro ve Sanji'nin hedefleri, Luffy'nin hedefine kıyasla daha düşük bir seviye. Hepsinin aynı oranda gelişim göstermesini istemek ve bu doğrultuda dövüşler çizilmesini istemek zor.
Yok zaten o konuda aynı düşüncedeyiz.
Luffy şu an zoro ve sanji’ye güzel bir fark attı ama genel olarak 2 sene ardından tayfa çok geri planda kaldı ve bu iyi bir şey değil bence.
Sadece güç olarak değil genel olarak da geride bırakılıyorlar 2 sene önceye göre.

Kurduğun mantık OP için geçerli değil. Burada hikayenin gidişatı için ne olması gerekirse o olur. Önceki sayfalarda yazdım, Kaido düşerse Luffy dördüncü imparator olacak, önceki sefer dahi bir milyar artan ödül bu sefer bir buçuk artabilir. Luffy üç milyar olurken de Zoro, Oven ayarı adam yenip 600 olacak değil. En az bir milyar olacak. Ben daha da fazla olacağını 1.3 milyar olacağını düşünüyorum. Bu ödüle de sırf yonko sağ kolu olduğu için ve de 6. adamı yendiği için ulaşamaz. Bu adam ya Shogun'u yenecek ya da yıkımcı yenecek.
Hacım bizimkiler yıkımcı alsa benim de hoşuma gider ama bu mantıksız olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Zorlanarak hatta ıkınarak cracker’i alan adamın sağ kolu gidip jack’i ölüm döşeğine girmeden alırsa işimiz var :( ha power up falan alırsa dediğin gibi olur çünkü E.lobby de hasar veremedikleri adamlara tek bir power up da rakiplerini yok etti bizim canavar üçlü.

Yok zaten o konuda aynı düşüncedeyiz.
Luffy şu an zoro ve sanji’ye güzel bir fark attı ama genel olarak 2 sene ardından tayfa çok geri planda kaldı ve bu iyi bir şey değil bence.
Sadece güç olarak değil genel olarak da geride bırakılıyorlar 2 sene önceye göre.
Amazon Lily- İmpel Down- Marineford

Bu 3 arkta sadece Luffy vardı. Her zaman Luffy ön plandaydı.

Biz Luffy'nin hedefini unutup yorum yapıyoruz bence. Bu adamın hedefi dünyada 1 numara olmak. Mantıken hem güç olarak hem gösterim olarak diğerlerinden sıyrılması gerekiyor zaten.

O yüzden belki de bizim bakış açımız hatalıdır. Tayfa üyelerinin gücü ve yeri normal şeklindedir. Belki de mangakaya göre olması gereken budur.:)

Hacım bizimkiler yıkımcı alsa benim de hoşuma gider ama bu mantıksız olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Zorlanarak hatta ıkınarak cracker’i alan adamın sağ kolu gidip jack’i ölüm döşeğine girmeden alırsa işimiz var :( ha power up falan alırsa dediğin gibi olur çünkü E.lobby de hasar veremedikleri adamlara tek bir power up da rakiplerini yok etti bizim canavar üçlü.
Öyle olacak zaten, mecbur çünkü. Luffy'e güçlü rakipler bulurken tayfayı salladı. Yani birden çok ciddi sıçramalar olacak. Millete şaka mı geliyor bilmiyorum ama bu adam beşinci imparator ve dördüncü olması an meselesi. Yonko dediğinin de salt kendisi güçlü olmuyor, tayfası da hayvan oluyor.

Bir de zaman meselesi var. Bu hikaye uzun sürecek belli. Zoro burada Snack seviyesi, sonraki hikaye Cracker daha sonra da sağ kol vs giderse ne kadar uzar bu iş? Luffy'e sunduğu basamakları tayfaya sunamaz zira, tayfaya sunması demek tayfa vs tayfa demek. Bu da üç-dört hikaye demek ki ömür yetmez. Zaten mangakanın öyle bir planı var gibi durmuyor. Yonko sagadayız, Luffy de beşinci imparator. Beşincinin rakibi dördüncü olur. Gidip Dof tayfası ayarı kişilerle uğraşmazlar ki o ayar başka tayfa var mı şüpheli.

Amazon Lily- İmpel Down- Marineford

Bu 3 arkta sadece Luffy vardı. Her zaman Luffy ön plandaydı.

Biz Luffy'nin hedefini unutup yorum yapıyoruz bence. Bu adamın hedefi dünyada 1 numara olmak. Mantıken hem güç olarak hem gösterim olarak diğerlerinden sıyrılması gerekiyor zaten.

O yüzden belki de bizim bakış açımız hatalıdır. Tayfa üyelerinin gücü ve yeri normal şeklindedir. Belki de mangakaya göre olması gereken budur.:)
Öyle de hacım ama şöyle bir şey de var tayfa olmadan luffy kk olamaz :) o yüzden o tayfayı o kadar geride bırakmak olmuyor :)
Hani luffy en baba rakipleri yener ama kurtarmaya sanji gelir :D
o yüzden tayfa candır.

Öyle olacak zaten, mecbur çünkü. Luffy'e güçlü rakipler bulurken tayfayı salladı. Yani birden çok ciddi sıçramalar olacak. Millete şaka mı geliyor bilmiyorum ama bu adam beşinci imparator ve dördüncü olması an meselesi. Yonko dediğinin de salt kendisi güçlü olmuyor, tayfası da hayvan oluyor.

Bir de zaman meselesi var. Bu hikaye uzun sürecek belli. Zoro burada Snack seviyesi, sonraki hikaye Cracker daha sonra da sağ kol vs giderse ne kadar uzar bu iş? Luffy'e sunduğu basamakları tayfaya sunamaz zira, tayfaya sunması demek tayfa vs tayfa demek. Bu da üç-dört hikaye demek ki ömür yetmez. Zaten mangakanın öyle bir planı var gibi durmuyor. Yonko sagadayız, Luffy de beşinci imparator. Beşincinin rakibi dördüncü olur. Gidip Dof tayfası ayarı kişilerle uğraşmazlar ki o ayar başka tayfa var mı şüpheli.
O 5. Yonko olayı biraz abartı bir olay hacım:D
Luffy daha yeni kata’yı şöyle böyle yendi ve sağ kol seviyesine yeni girdi. Yonko çok farklı bir seviye. G4’ü gülerek karşılayan bir seviyedir yonko seviyesi. Yani luffy sağ kol seviyesi iken bizimkiler en fazla yonko
3-4 adamı eder şimdilik.

Bakalım sanji’nin eline suiti verdiler zoro’nun eline de yeni kılıç falan verirler ve böylelikle güçlenirler bu arc.

O 5. Yonko olayı biraz abartı bir olay hacım:D
Luffy daha yeni kata’yı şöyle böyle yendi ve sağ kol seviyesine yeni girdi. Yonko çok farklı bir seviye. G4’ü gülerek karşılayan bir seviyedir yonko seviyesi. Yani luffy sağ kol seviyesi iken bizimkiler en fazla yonko
3-4 adamı eder şimdilik.

Bakalım sanji’nin eline suiti verdiler zoro’nun eline de yeni kılıç falan verirler ve böylelikle güçlenirler bu arc.
Elma ile armudu karıştırmamak lazım. Mom dediğin kişi sertliği sürekli vurgulanan birisi, üstüne de koka basıyor. Tehlike sezmese kokaya ihtiyaç duymazdı diye düşünüyorum.

Garp'ı, WB'yi düşün mesela, bunlar bedenleri sert adamlar değillerdi. Garp'a Morgan, WB'ye çöp denizciler hasar verebiliyorlardı. Bu ikisi koka bassalar dahi sanıyor musun Luffy bunlara hasar veremezdi? Ama bu demek değil ki Luffy için daha kolay rakipler, tersi şekilde de Mom daha zor bir rakip.

Mom savaşında açık bulup kokasız kısımlarına vurmalıydı. Kata savaşını hatırlarsın, herif Luffy'nin karnında kokasız kalan kısımlara nasıl gömçürüyordu, o hesap. Bunu yapabilecek hız ve kabiliyeti de vardı. Mom ise tersine çok hızlı birisi değildi. Tek sahneden vaziyeti çok mühim addetmemek gerek diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık