Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 912: Amigasa Köyü

Bölüm nasıldı?

• Çok İyi

Kullanılan: 152 60.3%
  • İyi

Kullanılan: 80 31.7%
  • Orta

Kullanılan: 12 4.8%
  • Kötü

Kullanılan: 4 1.6%
  • Çok Kötü

Kullanılan: 4 1.6%

• Kullanılan toplam oy
    252
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Umarım Zoro zehirden etkilenmez öyle saçma bir senaryo çekilmez. Zoro ikisini tokatlar. Hawkins Luffy ile uğraşır. Luffy ciddiye binip tek atabilir. Her şey mümkün. Lütfü de kılıç kokladigina göre Zoro reisin değeri anlaşılıyor. :oleyo2::at:

Zoro bunları bana bırak git kızı kurtar dese.. Luffy giderken yancilardan biri saldırsa bir Kral haki şov gelse tadından yenmez. Bölüm sonu da Zoro ben size yeter de artarimi yapıştırsa forumda kıyamet kopar. :oleyo2:

-Oda’nın Luffy’ye Ace’in öldüğünü söylettirip kardeşi olduğunu söylettirmemesi… O Tama ilerde öğrenip ‘’Ben, Ace’in kardeşine nasıl vururum’’ falan deyip kendini suçlarsa şaşırmam.

-X-Drake gerçekten Kaido’nun adamı olmuş, her anlamda. Ben adamın geçmişinden dolayı ( eskiden tuğamiral olması) hem denizcilerin hem de korsanların dünyaya verdikleri zarardan dolayı biraz daha ılımlı bir karakter olmasını beklerdim. Hükümetin yaptıklarından dolayı onlardan kaçıyorsun ama diğer tarafta Kaido gibi bir adamın himayesine girip aynı şeyleri bu sefer sen yapıyorsun. İlginç. Ve bu X-Drake, Amigase köyünü savunan 5 samurayı da yenip köyü harabeye çevirmiş. Anlaşılan Hitetsu bu beş samuraydan birisi değil. Ben onu anladım.

-Bu 12,21 ve 50 lik kılıç listesine anlaşılan mızrak, bisento, kılıç gibi kesici her türlü şey giriyor. O zaman Roger’ın kılıcı da 12 lik listenin bir üyesi. Bana göre seride kalburüstü karakterlerde gördüğümüz her türlü kesici alet bu listeye girecek gibi. Roger’ın kılıcı, Big Mom’ın Nopeleon’u ….Ve bir diğer konu: Lanetli Kılıçlar. Şimdi Hitetsu da 21’lik kılıç taşıyor, Luffy de. Ama adam Luffy’nin kılıcı lanetli diye dokunmak istemiyor? O zaman kaç tane lanetli kılıç var? Eğer Hitetsu’daki kılıcı kendisi yapıp Luffy’deki kılıcı atalarından birisi yaptıysa o zaman lanet, Hitetsu’nun atasıyla ilgilil. Bana göre kılıçların lanetli olmasından ziyade kılıçları yapan kişi ya da aileden dolayı kılıçların lanetli olması durumu var.O yüzden Hitetsu’nun atası her kimse onunla alakalı bir durum olması. Bir de Zoro’nun ailesinin onlarla bağlantısı olabilir düşüncesindeyim.

-Hitetsu’nun Luffy’ye lanetli kılıcı taşıdığın için lanetleneceksin demesi? Şimdi Hitetsu, Luffy’nin hastaneye gidip gelmesinin aylar yıllar sürmeyeceğini biliyor. Yani birkaç günlük olay. Aynı zamanda Luffy geri geldiğinde kılıcı geri alacağını da biliyor. Hitetsu neden Luffy’nin birkaç günlük lanetli kılıç taşımasını bu kadar istemiyor? Normal şartlarda lanetlenme durumu birkaç günlük sürede bile gerçekleşip kılıcı taşıyan zor durumlara mı düşüyor? O zaman Zoro aylardır taşıyor bu lanetli kılıcı. Ya da lanetli kılıcı bir süre taşıyıp kılıcı bıraksan bile lanetin etkisi hala gerçekleşebiliyor mu?

--Ace’e şapka yapmayı öğretenin O Tama olmadığını düşünüyorum hala. Ace-O Tama tanışmasında da Ace’in alâmetifârikalarından biri olan şapka hâlâ Ace’te. Yani bir başkasından öğrenmiş olabilir diye düşünüyorum. Belki Ace’in bir yavuklusu da vardır bu Yeni Dünya’da. Ayrıca 5 yaşındaki O Tama ile 8 yaşındaki O Tama’nın nerdeyse aynı olması da acayip iç açıcı (!)

-Ace olayı ne zaman oldu? Ace-Luffy arası üç sene. Hadi 6 ay da Mf’ye gelişine versek. Adam 3.5 yılda bütün dünyayı mı gezdi? Bu bölümde Ace-Wano geçmişi gösterilirken hiçbir resimde Ace’in sırtı gösterilmemiş (WB amblemi). Ace, Wano’ya WB himayesindeyken mi geldi yoksa Wb’ye katılmadan önce mi? O yüzden Ace olayı biraz canımı sıktı. Hem Ace’in Sabaody’ye gelişi çok uzun sürdü deniliyor( öyle hatırlıyorum, yanlış olabilir) hem de adam Yeni Dünya’da rahatça gezebiliyor? Anlaşılan sonrada arap atı gibi açılmış. J

-Şimdi Luffy ve Zoro’nun olduğu bölgeler bu kadar yakınsa o zaman Sanjiler de yakın bir bölgededir. Ama onlardan ses seda yok. Ben hep Zoro tarafının Wano’da yakalanacağını düşünüyordum ama bakalım. Umarız Sanjilere bir şeyler olmamıştır.

-Luffy ve Zoro buluşması göz yaşartıcıydı. Bu sahneleri görünce adamların ne kadar yol kat ettikleri akıllara geliyor, ne badireler attıkları falan.Seviyorum böyle anları. Zoro ve Luffy’nin boy farkının bu kadar fazla olması gerçekten can sıkıcı. Oda, Luffy’yi küçük çizmeye bayılıyor. Böyle yapınca çocuk, yaşlı demeden her yaştan insanla rahatça iletişim kurar diye düşünüyordur ama artık bu çok belirgin oldu.

-Zoro’nun kadını kurtardıktan sonra içki, Luffy’nin de Zoro ile buluşmasından sonra ondan direkt et istemesi. Bazı şeyler asla değişmez:D Ayrıca zehirli hayvan yedikten sonra Zoro’nun sadece karnının ağrıması. Bu ayrıntılar gerçekten güzeldi.

-Hawkinks’in ilk görüntüğünde Luffy’nin onu görünce şaşırıp ‘’ Bu adam….’’ Demesi ve akabinde Zoro’nun ‘’Evet, O. Artık Kaido için çalışıyor’’ demesi. Ya Zoro k.haki açıp Luffy’nin sözlerini tamamladı ya da Zoro, Wano ile alakalı oldukça bilgiye sahip.

-Son sayfaya göre Hawkins vs Luffy-Zoro olmaz. Hawkins’in gücü zaten geleceği tahmin ya da görece geleceği görmek. Adam olası bir dövüşte neler olacağını görmüştür. O yüzden %1 şansımız var, Wano’yu kurtarmak için. Var mısın yok musun a hazırlıklı olun.

-Son olarak Oda, keşke gereksiz birkaç sahneyi atıp Zoro’nun kılıcı nasıl aldığını falan gösterseydi. Oda, oldubittiye getirince olmuyor. Ben diğer tarafı merak ediyorum şimdi. Adamlar yenildi mi, yenildiyse Shogun’un bundan haberi var mı, ya da Zoro’yu tanımayıp gerçekten sadece isimsiz bir Ronin olarak mı görüyorlar?

Hawkins şaşırtacak.Sonra başlasın gömmeler.
Aynen geleceği gören medyum bir arkadaşın luffy e karşı şansı olmadığını kesinlikle görmüş olması gerek falında. Hawkins in iki seçeneği var ya luffy e biad edicek law gibi plan kurup vanoyu luffy ile birlikte alıp kaidoya yürümeyi seçecek ya da luffy i vs ile değil de başka bir yolla alt edebilmeyi deneyecek ama nasıl kesinlikle bir planı olduğunu düşünüyorum gidip luffy ve zoro ya gözünü kapatıp girecek bir adama benzemiyor yani aptal bir adama benzemiyor.Bir şeytanlık var bu elemanda.

Bölüm akıyor he. Bu arada Zoronun şu tam boy halindeki kıyafetli duruşu daha önce görmüşüm gibi geliyor ama nerede hatırlamıyorum.

Arc başı her şey olabilir ama arc hızlı ilerleyecekmiş gibi geliyor bana. Dövüş olmaz ve direk bunları shoguna götürürse şaşmam.

Dikkatimi çeken başka bir şey de luffy i gören tüm düşmanları onun namını biliyor yaptıklarını biliyor işi sıkı tutuyor küçümsemiyor hafiften saygı duyuyor ama hawkins de saygı emaresi yoktu nerdeyse luffy ve zoro yu sallamıyor diyebilirim sanki normal 2 suçlu ile konuşuyor gibi.Enteresan bir karakter.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık