Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 909: Seppuku

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    263
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Wano Güneş ve Ay'ı temsil eden ülke olarak tasarlanmış. Wano'nun Japonya'yı temsil etmesine binaen Güneş teması zaten bariz olarak belli. Ay temasını da Oda bu şekilde yansıtmış:

Ağacın kıvrımının tıpkı Ay'ı andırmasıyla.. Bu ülke aynı zamanda ahenk ülkesi olarak geçiyor, malum. Zıtlıkların uyumu.. Bunun anlamı da muhtemelen ruh ve beden uyumunu sağlayarak maksimum güç elde etmek anlamına geliyor. Demem o ki; Zoro'nun kendi içinde zıt karakter tasarımı göz önüne alındığında mangaka Zoro'yu Wano ülkesi ile muazzam bir şekilde bütünleştirip harmanlamış. Resmen bir karakterle bir ülkeyi iç içe koyan bir kompozisyon yazmış. Başka bir karakterde böyle bir olay yok. Bu da Zoro'nun ne kadar özenle yaratılmış, üstünde durulmuş, halı gibi ince ince işlenmiş özel bir karakter olduğunun bir kanıtı :respect:
Bkz: Pireyi deve yapmak.

Luffy'nin rolünün bitmediğini anlamak için çok zeki olmaya gerek yok zaten.Plot armor diye bir şeyi kabul edip bu şans değildir mi diyelim ? Mesajın bu anlama kaymış biraz.
Evet bende öyle olduğunu fark ettim ama öyle demek istemiyorum. Luffy işini şansa bırakıyor ama başarınca bu şans ile olmuş olduğu anlamına gelmiyor. Bu işi şansa bırakırken aldığı bir risk sonuçta. Şansına bırakmak da bir noktada kaderine güvenmek yani bir seçim demek istedim. Anlatmak için zor bir konu.

Evet bende öyle olduğunu fark ettim ama öyle demek istemiyorum. Luffy işini şansa bırakıyor ama başarınca bu şans ile olmuş olduğu anlamına gelmiyor. Bu işi şansa bırakırken aldığı bir risk sonuçta. Şansına bırakmak da bir noktada kaderine güvenmek yani bir seçim demek istedim. Anlatmak için zor bir konu.
O kadar riskin de hep Luffy lehine işlemesi fazla zorlama bana göre.Ayrıca plot armor ya da şans denen olay her zaman Luffy'nin seçimlerine bağlı olarak gelişmiyor ki.En basitinden düğünde bombanın patlaması Luffy'nin işini şansa bırakması gibi bir durum değil.Çünkü tamamen Luffy'den bağımsız bir olay.Onun dışında şu an aklıma gelmiyor da topkekte şans diyebileceğimiz birçok şey vardı.Hatta bazı kişiler tek tek yazmıştı da aramaya üşendim şimdi.

Wano Güneş ve Ay'ı temsil eden ülke olarak tasarlanmış. Wano'nun Japonya'yı temsil etmesine binaen Güneş teması zaten bariz olarak belli. Ay temasını da Oda bu şekilde yansıtmış:

Ağacın kıvrımının tıpkı Ay'ı andırmasıyla.. Bu ülke aynı zamanda ahenk ülkesi olarak geçiyor, malum. Zıtlıkların uyumu.. Bunun anlamı da muhtemelen ruh ve beden uyumunu sağlayarak maksimum güç elde etmek anlamına geliyor. Demem o ki; Zoro'nun kendi içinde zıt karakter tasarımı göz önüne alındığında mangaka Zoro'yu Wano ülkesi ile muazzam bir şekilde bütünleştirip harmanlamış. Resmen bir karakterle bir ülkeyi iç içe koyan bir kompozisyon yazmış. Başka bir karakterde böyle bir olay yok. Bu da Zoro'nun ne kadar özenle yaratılmış, üstünde durulmuş, halı gibi ince ince işlenmiş özel bir karakter olduğunun bir kanıtı :respect:
En sonuna " Oda one piece serisini Zoro'nun yüzü suyu hürmetine yarattı." yazmayı unutmuşsun.:hhh:

Wano, 2023'ü beklemedi. Dayanamadı Oda. Aklına müthiş bir Karizma Zoro sahnesi geldi, kendine engel olamadı ve Reverie'yi bile yarım bıraktı. :(
Zoro'nun kasıntılıklarının sonu gelmeyecek, alıştık artık. Her şartta ve her ortamda karizma şov. ;)

Marco'yu cidden özlemiştim. :(

WB, Bakkin Shakky ve 40 yıl, Kayalar falan işte. Bunları 100 sayfada konuşmusunuzdur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık