Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
. İşte Luffy ile Teach en belirgin farkı da ortaya çıkıyor. Luffy'nin rakiplerini öldürmemesi ve onları yoldaş haline getirmesi bu yüzden çok anlam kazanmış oldu. Teach ise tam tersi bir yol izlediği lakin meyveleri toplaması yüzünden bambaşka bir tehdit olduğu ortada. Kısaca uzun vade de Luffy, kısa vade de ise Teach çok büyük sorun.
Teach'in rakiplerini öldürmek gibi bir amacı olduğunu zannetmiyorum. Meyve alabilmesi için öldürmek zorundaysa o ayrı bir mesele. İlla Marco'yu öldüreyim diye kafasına taktığını düşünmüyorum, Beyazsakal'da ilk saldıran Beyazsakal oldu, başka çaresi yoktu. Thatch'i meselesinde başka şansım yoktu diyor, yani öldürmek zorundaydım dedi. Ace'i istesem ölü teslim ederdim ama canlı teslim ettim diyor mesela. Magellan'ı komaya sokmuşlar, istese öldüremez miydi, bence öldürürdü. Aokiji'yi tayfasına katması, Shiryu'yu tayfasına katması. Bonney'i öldürmeyip kendi tarafına çekmeye çalışması. Teach'in de politik yetenekleri ve kendine müttefik edinebilme yeteneği olduğu açık.

Sabooo, ocaklarına ateşler sal bunların. Kuma reise neler yapmışlar, çikişooo:mad:

Dragon'dan gemi üzerindekinden de gibi bir konuşma bekliyorum, hatta çok daha iyisi olacaktır.

Şu müzik eşliğinde okudum bölümü gerçekten güzel bölüm. Kuma 'a yapılan zulüm...

Fujitora ve Ryokugyu ikisi de aynı karakterde ise ve umursamazsa umarım gerçeği görüp taraf değiştirirler. O Marie Geoise inler. Fujitora Lordlara kafayı takacağına az biraz şu kutsalların ne bok olduğunu gör lan.
Fuji'den şüphem yok :good:

Acaba bu kelebekle verilmek istenen mesaj hepsinin ömrünü 1 gün içinde sonlandıracağım olabilir mi ?

Yani bu adamı ben çok güçlü bekliyorum.5 kadim zaten çok güçlüyken buna biat eden tipler çıkacak.İleride Luffy teachi imana getirip kk olduktan sonra Luffy + Teach vs İm olursa bile şaşırmam o derece güçlü bekliyorum.Ölümsüzlük isteyen Doffy'i nasıl 2 D. karşısına çıkarıp kaybettirdiyse bu adama da aynısını yapabilir.Son kısımda yine Luffy rol üstlenir ama Teach de baya bir zayıflatabilir.

Teach'in rakiplerini öldürmek gibi bir amacı olduğunu zannetmiyorum. Meyve alabilmesi için öldürmek zorundaysa o ayrı bir mesele. İlla Marco'yu öldüreyim diye kafasına taktığını düşünmüyorum, Beyazsakal'da ilk saldıran Beyazsakal oldu, başka çaresi yoktu. Thatch'i meselesinde başka şansım yoktu diyor, yani öldürmek zorundaydım dedi. Ace'i istesem ölü teslim ederdim ama canlı teslim ettim diyor mesela. Magellan'ı komaya sokmuşlar, istese öldüremez miydi, bence öldürürdü. Aokiji'yi tayfasına katması, Shiryu'yu tayfasına katması. Bonney'i öldürmeyip kendi tarafına çekmeye çalışması. Teach'in de politik yetenekleri ve kendine müttefik edinebilme yeteneği olduğu açık.
Müttefik etme yeteneği olsaydı luffy gibi Teach şimdiye kk olmuştu.Yetenek yok ama en azından deniyor diyebiliriz.

Luffy korsanlar kralı olmanın denizlerde özgürce dolaşmak anlamına geldiğine inanıyor. Teach'in ağzından ise herhangi bir şey duymadık bugüne kadar. Kendisi bir şeylerin hayallerini kuruyor ama bu kesinlikle hükümeti ortadan kaldırmak ya da dünyaya hükmetmek gibi bir şey değil bence. Kendince sebepleri var ve bunun için güce ihtiyacı olduğuna inanıyor. Bu noktada luffy'den tek farkı yöntemleri. Zaten bugüne kadar gördüğümüz D'ler iki türe ayrılıyor. Garp, roger , luffy gibi kafasına estiği gibi hareket edenler ve law dragon teach gibi her hareketini hesaplayıp sonuca ulaşmaya çalışanlar. Her ikisi de tehlikeli çünkü kesin sonuç alma konusunda son derece başarılılar ve inandıkları şeyin yakasını bırakmıyorlar. Bu inanç hükümetin yıkmak istediği asıl şey.

Kuma ya yapılanlar çok acı gözlerim doldu ... bunun intikamı çok fena olacak sabo ... iş başa düşüyor.. kuzgunların lideri ile bu işi halledecektir.. Im sama dedikleri kişi kahin olacak .. ve bu şahin göz değil .. bir kadın ... ve bence yaşı 800 yıldan fazla olabilir.. Dragon ise o toplantının üstünde tam ortaya atlayacak ve oradaki belirlediği kişileri öldürecek ...

Roger'dan önceki 800 yılın koca bir hiçlik olması anlam kazandı. Mutlaka Rox'tan önceside vardır. Eğer belli bir geleceği görebilen biri var ise, sistemi tehlikeye atacak kişi veya kişilerin barındığı çağlarda o zamanı tam anlamıyla baştan yazıyorlar. Bu gerçekten de kurucu ve yaratıcının gücü. Şimdi anlam kazanan diğer şey ise, Luffy'nin ve BB'nin yükselmek için kafa tutup yıktığı korsanlar. Bunu yaptıkları her zaman aslında hükümetin ekmeğine yağ sürülmüş olacak güncel çağda. Sonuçta bu tehlike arz eden korsanların çağ ile silinmesinde diğerlerinin gücü de belirleyici rol oynayacak. İşte Luffy ile Teach en belirgin farkı da ortaya çıkıyor. Luffy'nin rakiplerini öldürmemesi ve onları yoldaş haline getirmesi bu yüzden çok anlam kazanmış oldu. Teach ise tam tersi bir yol izlediği lakin meyveleri toplaması yüzünden bambaşka bir tehdit olduğu ortada. Kısaca uzun vade de Luffy, kısa vade de ise Teach çok büyük sorun.

Şuan One Piece'te 1524 yılındayız. Evrenin oluşumundan sonra Kaienreki miladından önce ilk tarihi bilgilere bakıyoruz. Tam 5524 yıl öncesinde başlıyor.

K.M.Ö, 4000 yıl : Alabasta bulunuyor
K.M.Ö, 3500 yıl : Ohara bilgelik ağacının tohumu ekiliyor
K.M.Ö, 3000 yıl : Alabasta topraklarına Alubarna sarayı inşaa ediliyor.
K.M.Ö, 2000 yıl : Denizin 10 bin metre altında balıkadam adası bulunuyor.
Gene ayda birlikte yaşayan Bilka ırkı da kesin zamanı bilinmese de bu yıllar arasında Ay'da yaşamaya başlıyor.
Ve milattan önce Antik Krallık bulunuyor. Buraya kadar herşey normal. Ve milat gerçekleşiyor.

K.M.S 600. Yıl : Antik Krallık en güçlü haline ulaşarak dünyaya hükmediyor. Ayni zamanda Joy Boy ortaya çıkıyor. Hemen ardından 20 kral toplanarak Antik Krallığa savaş açıp kazanıyorlar. Süre gelen savaşta deniz krallarına hükmeden denizkızı prensesi doğuyor. 100 yıl süren ve bilinmeyen bu void yani Robin'in merak ettiği boş asır. Ardından gelen 700. Yıl çağı 20 kralın dünya hükumeti denen organizasyonu kurmasıyla başlıyor. Ardından Kozuki'ler kitabeleri işliyor. Alabasta, Shandra, Balıkadam topraklarına veriliyor.

Bu bilinen tarih bilgisini şundan dolayı yazdım. İlginçtir ki Antik Krallıktan bile eski ve sonradan Antik silahlar ile doğrudan veya dolaylı olarak ilgisi olan bu çok eski topluluklar zaman ilerledikçe hep zarar gördü, biri dışında.

-Ohara bilginleri kayıp yüzyıl hakkında bilgi edinmeye başlamışlardı. Ve Ohara haritadan silindi. Aslında tarihten de silindi. Gene bu kararında bu Im denen kişiden çıktığına inanıyorum.

-Balıkadamlar köleleştirilmeye, satılmalara ve ırkçılığa maruz kalarak yaşadıkları yerden çıkamamaya başladılar.

-Bilka ırkı kaynak eksikliğinden dolayı dağıldı. Yetmezmiş gibi Jaya'da yaşayan Shandia kabilesi göğe uçtu. Bu ironik olay olmasaydı, Jaya'da bulunan altın çanı hükumetten kim korurdu bilemiyorum.

Tüm bunlara rağmen Alabasta, hükümetin ardından da bir problem gibi gözükmedi. Tüm Nefertari Krallarının sessizce koruyup ata mirası olarak kabul ettiği (tıpkı Shandia'lılar gibi) kitabeler okunarak anlam kazandı. İlk kez Cobra zamanında. Cobra'nın pek fazla yaşamayacağı düşünülürken hali hazırda Luffy'nin büyük etkisinde olan Vivi gerçek bir tehlikeye dönüştü. İşte tüm bunlar farkedilmiş olabilir diye düşünüyorum. Sonuçta bir önceki neslin süper çaylağı Croco bir şekilde Pluton'dan haberdar olmustu. Tarih saydamlaştı ve yeni neslin süper çaylağı Caribou da Poseidon'u öğrendi.

Tüm bunlardan ötürü Luffy'nin izlediği yol ve tehlikesi daha da anlam kazandı. Umarım korsanlardan ziyade hükümete daha çok kafa tutar bundan sonra.
Aynen. Luffy bundan sonra hükümet ile uğraşsın, korsanlar bu işin çerezi. Adam istediklerinin ışığını söndürüyorlar belli ki, sıra luffy ve tiiçi'ye de gelecek.

Ama Tiiçi'nin hükümet ile ortaklık kurma potansiyelİ var, baktı gebertecekler gücü yetmeyecek. Veya antik silah veya silahlar ile Tiiçi tozu dumana katar, Raftel'den de bilgileri kaparsa.

Geçenlerde de dediydim, Roger'ın bunlar harcadı herhalde, hastalık bunların eseri olabilir.

Basliga bak ulan. Oda bir baslatamadin ha. Neyse ki iyi goturuyor boyle kaplumbaga hizinda gitmiyor suan ama bu sefer de bir gizemler silsilesi coktu . 20 kusur yil olmus biz bekliyoruz ki bazi seyler aciklansin bu seferde aksine iyice gizem sogudum ama cidden

Aynen. Luffy bundan sonra hükümet ile uğraşsın, korsanlar bu işin çerezi. Adam istediklerinin ışığını söndürüyorlar belli ki, sıra luffy ve tiiçi'ye de gelecek.

Ama Tiiçi'nin hükümet ile ortaklık kurma potansiyelİ var, baktı gebertecekler gücü yetmeyecek. Veya antik silah veya silahlar ile Tiiçi tozu dumana katar, Raftel'den de bilgileri kaparsa.

Geçenlerde de dediydim, Roger'ın bunlar harcadı herhalde, hastalık bunların eseri olabilir.
luffy ciddi bir sebebi olmadığı sürece bırak hükümeti kimseye dalaşmaz. ama vivi ya da shirahoshi'ye bir şey olursa zarar veren kim olursa ona savaş açar. fakat luffy şu anda büyük çaplı savaş açabilecek güçte değil. dolayısıyla wano arc bitmeden bir şeyden haberi olacağını düşünmüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık