Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Im karar verici nitelikte biri. Bir müdür gibi değil daha çok kahin gibi. Kesin bir sonuç buluyor ve adamları onu ortadan kaldırıyor. bu kişinin gücü bu. bunun dışında özel bir yeteneği ya da karşı konulamaz bir gücü yok. gorosei'in bu noktada güçlü olup olmaması önem arz etmiyor. çünkü adalet adı altında bir zemin oluşturulmuş ve bu zeminin üzerine kurulmuş denizci karargahı var. asıl güç onlar. denizciler adeleti koruduğuna inanarak işlerini yapıyor dolayısıyla korunması gereken diğer şeyler de korunmuş oluyor.

Fakat aklımı karıştıran bir şey var: Eğer Im bu güçlerine meyve sayesinde kavuşmuş ise pekala onu orada öldürebilir ve meyvesine sahip olabilirler. Neden sorusu gün yüzüne çıkıyor böyle olunca. Meyve meselesinden mi habersizler yoksa bunu yapabilecek güçleri mi yoksa yakında göreceğiz

Roger'dan önceki 800 yılın koca bir hiçlik olması anlam kazandı. Mutlaka Rox'tan önceside vardır. Eğer belli bir geleceği görebilen biri var ise, sistemi tehlikeye atacak kişi veya kişilerin barındığı çağlarda o zamanı tam anlamıyla baştan yazıyorlar. Bu gerçekten de kurucu ve yaratıcının gücü. Şimdi anlam kazanan diğer şey ise, Luffy'nin ve BB'nin yükselmek için kafa tutup yıktığı korsanlar. Bunu yaptıkları her zaman aslında hükümetin ekmeğine yağ sürülmüş olacak güncel çağda. Sonuçta bu tehlike arz eden korsanların çağ ile silinmesinde diğerlerinin gücü de belirleyici rol oynayacak. İşte Luffy ile Teach en belirgin farkı da ortaya çıkıyor. Luffy'nin rakiplerini öldürmemesi ve onları yoldaş haline getirmesi bu yüzden çok anlam kazanmış oldu. Teach ise tam tersi bir yol izlediği lakin meyveleri toplaması yüzünden bambaşka bir tehdit olduğu ortada. Kısaca uzun vade de Luffy, kısa vade de ise Teach çok büyük sorun.

Şuan One Piece'te 1524 yılındayız. Evrenin oluşumundan sonra Kaienreki miladından önce ilk tarihi bilgilere bakıyoruz. Tam 5524 yıl öncesinde başlıyor.

K.M.Ö, 4000 yıl : Alabasta bulunuyor
K.M.Ö, 3500 yıl : Ohara bilgelik ağacının tohumu ekiliyor
K.M.Ö, 3000 yıl : Alabasta topraklarına Alubarna sarayı inşaa ediliyor.
K.M.Ö, 2000 yıl : Denizin 10 bin metre altında balıkadam adası bulunuyor.
Gene ayda birlikte yaşayan Bilka ırkı da kesin zamanı bilinmese de bu yıllar arasında Ay'da yaşamaya başlıyor.
Ve milattan önce Antik Krallık bulunuyor. Buraya kadar herşey normal. Ve milat gerçekleşiyor.

K.M.S 600. Yıl : Antik Krallık en güçlü haline ulaşarak dünyaya hükmediyor. Ayni zamanda Joy Boy ortaya çıkıyor. Hemen ardından 20 kral toplanarak Antik Krallığa savaş açıp kazanıyorlar. Süre gelen savaşta deniz krallarına hükmeden denizkızı prensesi doğuyor. 100 yıl süren ve bilinmeyen bu void yani Robin'in merak ettiği boş asır. Ardından gelen 700. Yıl çağı 20 kralın dünya hükumeti denen organizasyonu kurmasıyla başlıyor. Ardından Kozuki'ler kitabeleri işliyor. Alabasta, Shandra, Balıkadam topraklarına veriliyor.

Bu bilinen tarih bilgisini şundan dolayı yazdım. İlginçtir ki Antik Krallıktan bile eski ve sonradan Antik silahlar ile doğrudan veya dolaylı olarak ilgisi olan bu çok eski topluluklar zaman ilerledikçe hep zarar gördü, biri dışında.

-Ohara bilginleri kayıp yüzyıl hakkında bilgi edinmeye başlamışlardı. Ve Ohara haritadan silindi. Aslında tarihten de silindi. Gene bu kararında bu Im denen kişiden çıktığına inanıyorum.

-Balıkadamlar köleleştirilmeye, satılmalara ve ırkçılığa maruz kalarak yaşadıkları yerden çıkamamaya başladılar.

-Bilka ırkı kaynak eksikliğinden dolayı dağıldı. Yetmezmiş gibi Jaya'da yaşayan Shandia kabilesi göğe uçtu. Bu ironik olay olmasaydı, Jaya'da bulunan altın çanı hükumetten kim korurdu bilemiyorum.

Tüm bunlara rağmen Alabasta, hükümetin ardından da bir problem gibi gözükmedi. Tüm Nefertari Krallarının sessizce koruyup ata mirası olarak kabul ettiği (tıpkı Shandia'lılar gibi) kitabeler okunarak anlam kazandı. İlk kez Cobra zamanında. Cobra'nın pek fazla yaşamayacağı düşünülürken hali hazırda Luffy'nin büyük etkisinde olan Vivi gerçek bir tehlikeye dönüştü. İşte tüm bunlar farkedilmiş olabilir diye düşünüyorum. Sonuçta bir önceki neslin süper çaylağı Croco bir şekilde Pluton'dan haberdar olmustu. Tarih saydamlaştı ve yeni neslin süper çaylağı Caribou da Poseidon'u öğrendi.

Tüm bunlardan ötürü Luffy'nin izlediği yol ve tehlikesi daha da anlam kazandı. Umarım korsanlardan ziyade hükümete daha çok kafa tutar bundan sonra.

Vivi nereden fırladı? Im'in elindeki poster Vivi'nin.
Geçmişte Alabasta Krallığıyla anlaşmaslık yaşamışlar.O günden beri ilk kez Dünya Toplantısında Alabasta.Sadece bu sepepten ötürü mü bilmiyorum ama hain olarak nitelendirmiş bi tane kadim.Yanı güvenmiyolar.

Vivi: Pluton ile bağlantılı kişi.

Shirahoshi: Poseidon

Luffy: Korsanlar Kralı Adayı, Dragon'un oğlu, Garp'ın torunu, Hasır Şapkanın Varisi, D.

Karasakal: Şeytan Meyvelerinin sırrını çözmüş veya çözmeye yaklaşmış kişi.

Karasakal'a şaşırmış insanlar. Düşünsene hocam şeytan meyvelerinin sırrı çözülüyor. Dengenin adını koyarlar yemin ediyorum.

Im fena bi rage atmış galiba o sükunet bahçesinde.
Kuma'ya her ne kadar üzülsem de en sevdiğim kutsal ejder Roswald almış altına adamı ya, gülmeden edemedim. :(

Sabo çok karizma duruyor.

Boney Kuma'nın kızı galiba. Ama orada Kuma için söylediklerini tam anlayamadım. Biri aydınlatsın. Onu örnek yapmak istemişler derken ne demek istiyor bu eleman. Adam zaten Hükumete bağlıydı ve hatta shichibukaiydi ve kendi isteğiyle robot prototipi oldu. Yani kim niye ibret yapmak istemiş bunu?

Fuji çok fena şeyler karıştırıyor ya. Adamın tek derdi shichibukailer falan değil kesinlikle. Düzen değiştirme peşinde tepeden tırnağa.

Tarihten silinmesi gereken ışıklar... Hmm... Bunlar karanlıkla yönetiyorlar dünyayı. Herkesi karanlıkta tutuyorlar ve hiçbir şey sezdirmiyorlar ki isyan etmesinler ve koyun gibi itaat etsinler. Ama birileri çıkıyor ve ışık saçıyor (bilerek veya bilmeyerek), onlar da bu ışığı söndürüyorlar. Bu "ışıklar" bir nevi hatalar. Ve onlar da hataları yönlendirerek yok ediyorlar.
Bu şey gibi, Matrix. Kahin de Shanks. Sistemden uyananlar oluyor ve onları kahin arcılığıyla bir yere kanalize ediyorlar, bir seçilmiş kişi yaratıyorlar ve sonra yok ediyorlar. Ama lütfen böyle olmasın.

Bak bunu yapma Roo. Gel anlaşalım. :(
Bak parantez içine bile Im'in Türkçesi olan Ben yazmıştım haftalar öncesinden. Kader yollarımızı kesiştirdi Im ile, aramıza girme.
Rüşvete çok açığım şu an bilemiyorum.

Savaş yaraları olduğu kesin mi? Daha herhangi bir şey açıklanmadı. Adamların korktuğu(güç anlamında deği) son savaşın yaşanması ve ben de diyorum ki yavaştan bu yola girilmeye başlandı.

Bm-Kaido konusunda dediklerimi ya yanlış hatırlıyorsun ya da yanlış yorumluyorsun. ''Ego'' orda tek etmen değil. Sizin küçümsediğinizin aksine en güçlü etmenlerden bir tanesi. Onu orda da söylemiştim zaten.(Seninle bu tarz konularda anlaşamıyoruz. Bir şeye karşı çıksam onun en kutup halini düşünüyorsun, bence. Misal güçsüz diyorum, çöp adam anlaşılıyor. En önemli etken/etkenlerden biri diyorum, diğerleri göz ardı edilip sadece söylediğim o tek şey varmış gibi anlaşılıyor)

Bu denge mevzusu manga başladığından beri var. İm gibi sonradan ortaya atılan bir şey değil. Ve Op'un en genel şeylerinden birisi. Korsanlar lehine bu denge süpernovalar sayesinde bozulmaya başlarken hükümet kanadında Vegapunk'un teknolojisi sayesinde bozulmaya çalışılıyor. Mangaka şunu açıklamaz sonra bence: Ya ben başından beri size yonko vs amiral-shici dengesinden bahsettim ama olayın aslı öyle değildi, ben hükümetin derin devletine birkaç tane daha amiral ayarında eleman ekledim. Bunu şimdi haberdar ediyorum falan dese millet kü
Savaş yarası değilse ne olabilir ki ? Doğum lekesi mi ya da Luffy misali kendilerine faça falan mı attılar ? Sanmıyorum öyle bir şey olduğunu.

En kutup halini düşünmüyorum.Sen amiral gücünde bile yokturlar deyince 10 dorukilik çöp ya da komutan gücünde olup olmamaları fark etmiyor.Benim bakış açımdan o karakterleri güçsüz görmüş oluyorsun.Yani sen İm veya goroseiyi yonko komutanı gücünde görsen bile ben katılmam.Çünkü dediğim gibi koskaca hükümetin(ki dünyada egemen olan bir hükümet) komutan gücündeki adamlarla idare edildiğini sanmıyorum.Ya da komutan gücündeki adamların dünyayı bu kadar etkileyecek kararlar alabileceğine inanmıyorum.

Goroseiler şimdi öğrendiğimiz bir şey değil ki.İm'i şimdi öğrendik ama goroların ilk çıktığı zamanlardan beri güçlü olma ihtimalleri konuşuluyordur.Yani Oda'nın öyle bir açıklama yapmasına gerek yok çünkü en baştan zaten gorosei diye ne olduğu belli olmayan bir şey gösterdi bize.Ve bu adamlara kılıç ya da savaş yarası gibi şeyler çizerek güçlü olma ihtimallerini de düşündürttü.O yüzden bunların güçlü çıkması abes kaçmazdı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık