Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu im'i gördükten sonra gorosei güçlü çıkarsa şaşırmam artık. Bu adamlar o kadar güçlüyse niye savaşmıyor diye düşünüyordum ama sebebi belli oldu.

Marine falan alt dünyayı koruyor. İnsanları düzen içinde tutuyorlar. Gorosei ise dünyayı yönetiyor gibi gözükse de amaçları im'i korumak.

İm bleach'in ruh kralı gibi de çıkabilir. Çok güçlü olsa da kendini koruyamayan bişeydir belki. Gorosei de bu sebeple koruyor.
Tıpkı bleach'in saraydaki 5 kaptanı gibi. Adamlar tanrı gibiydi ama soul society yıkılırken bişey yapmadılar. Onların tek amacı sarayı ve ruh kralını korumaktı.

Adamın birinin elinde tuttuğu kılıcın ne sembolik anlamı olacak ? Ne yapıcak savaşta getirip gençler bakın şunun şöyle bir anlamı var ona göre haa falan mı diyecek ? Hele savaş yaralarının olması bu dediğini daha da imkansız bir hale getiriyor bence.

Sonrasında editlemeni gördüm ve bende cevap yazdım hatta gördün mü bilmiyorum.Ama WB'nin dediği şey daha yaşanmadı.Şu an soğuk savaş dönemi gibi bir şey var WB direk sıcak savaşı kastetti.Ve o sıcak savaşta anca serinin sonunda olur.

Vegapunk konusuna gelince adamlar doğal olarak güçlenmeye çalışıcak.Luffy gibi tehlikeli korsanlar çıkıyor etraftan ve hükümet ne kadar güçlü olursa olsun risk alamaz.Ellerinde daha güçlü olma fırsatı varken neden bunu kullanmasınlar ki ? Goroseiye bende önceden amiral diyordum ama İm'den sonra bunun ihtimali azaldı gibi geliyor bana da.Ha yine de gorosei ve İm güçlü olsa bile o zaman korsanlar olamazdı,yonko olmazdı diye bir şey yok.Sana ya da diğer konularda yonkolar böyle bir güç konusunda bir süreliğine ittifak yapabilir,bi nevi köprüyü geçene kadar birbirlerine dayı diyebilirler dedim ama olayı sadece egoya bağlayıp öyle bir şey olmaz dedin.Neyse o konuya hiç giresim yok.
Savaş yaraları olduğu kesin mi? Daha herhangi bir şey açıklanmadı. Adamların korktuğu(güç anlamında deği) son savaşın yaşanması ve ben de diyorum ki yavaştan bu yola girilmeye başlandı.

Bm-Kaido konusunda dediklerimi ya yanlış hatırlıyorsun ya da yanlış yorumluyorsun. ''Ego'' orda tek etmen değil. Sizin küçümsediğinizin aksine en güçlü etmenlerden bir tanesi. Onu orda da söylemiştim zaten.(Seninle bu tarz konularda anlaşamıyoruz. Bir şeye karşı çıksam onun en kutup halini düşünüyorsun, bence. Misal güçsüz diyorum, çöp adam anlaşılıyor. En önemli etken/etkenlerden biri diyorum, diğerleri göz ardı edilip sadece söylediğim o tek şey varmış gibi anlaşılıyor)

Bu denge mevzusu manga başladığından beri var. İm gibi sonradan ortaya atılan bir şey değil. Ve Op'un en genel şeylerinden birisi. Korsanlar lehine bu denge süpernovalar sayesinde bozulmaya başlarken hükümet kanadında Vegapunk'un teknolojisi sayesinde bozulmaya çalışılıyor. Mangaka şunu açıklamaz sonra bence: Ya ben başından beri size yonko vs amiral-shici dengesinden bahsettim ama olayın aslı öyle değildi, ben hükümetin derin devletine birkaç tane daha amiral ayarında eleman ekledim. Bunu şimdi haberdar ediyorum falan dese millet kü

Benim dediğime kanıt oluşturuyor demedim ki.Sen neden o zaman denizciler kutsallara karşı çıkmıyor tarzında bir şey dedin bende şöyle şöyle bir ihtimal olabilir bu yüzden dediğini kanıtlamaz dedim.Yani kendim bir şey kanıtlamadım.Başka bir ihtimalden bahsederek senin dediğini çürütmeye çalıştım.Aka dediğin karakter normal bir herif değil.Adamın yapısında var psikopatlık sözünü esirgemiyor.Her neyse dediğim gibi eğer denizciler kutsallara söz geçiremiyorsa bunun arkasında kutsalların liderinin İm olması olabilir.
Ben hala hükümet kanadında en güçlülerin amiraller olduğunu düşünüyorum.

İm'i görmeden önce ben goroseilere amiral ayarı diyordum ama İm'in çıkmasıyla bunun ihtimali azaldı gibi.İm'in de kk gücünde vs. olduğunu sanmıyorum bende.Ha ama şu an öyle bir konumdaki kk gücünde çıksa ne yalan söyliyim şaşırmam.Ama dediğim gibi yırtık dondan bi anda çıktığı için Oda'nın bu adamı o kadar güçlü tasarlamadığını düşünüyorum.Ama konumu gereği yonko gücünde varsa da şaşırmam hatta bu güçte olma ihtimali diğer seviyelerden daha fazla bence.Onun dışında goroseinin neden amiral seviyesinde olma ihtimali azaldı diyorum ? Çünkü goroseiler amiral ayarındaysa ve bu İm yonko gücündeyse 5 amiral ayarı bir adam 1 yonko gücündeki adama biat etmez diye düşündüğümden.Bu yüzden sağ kol civarı ya da sağ kol-amiral arası olabilirler diye düşünmeye başladım.
Ben çıkacağını düşünmüyorum ve istemiyorum. İm'i amirale yakın olarak görsem eh derim ama gorosei falan bana o havayı hiç veremedi.

Im-sama gerçek tarihi bilen 3-5 karakterden biri. Aşırı güçlü olduğunu zannetmiyorum bir sembol olduğunu düşünüyorum. Lakin kral hakisinin zirve'de olduğunu düşünüyorum.

2. Senaryo'ya gelirsek. Im-sama: Naruto'da ki Kaguya, Bleach'te ki Juha Bach gibi. Bunu indirmek için herkes el ele verip linç girişiminde bulunacak. Yani kısacası arttırıyorum ve 4 yonkou = Im-sama diyorum. Shounenler'de her zaman İlahi güçte bir kötü karakter ortaya çıkar. Uzun zamandır One Piece'te bunun kim olacağını düşünüyordum ama meğerse bugüne kadar görmediğimiz bir karaktermiş.

Im olduğunu varsayarsak, Luffy'nin seri başından beri I'm gonna be the Pirate King dediğini düşünürsek ve kesme işaretini atarsak... İşte her şey ortada arkadaşlar.

Bölüm çok iyi onda sıkıntı yok. Yalnız her şeyin bir kişi üzerine yıkılması hiç hoşuma gitmez benim, İm-sama falan fark etmez. Kutsal ejderler arasında bir kaçtı kişi de olmalı, eşit düzeyde olacak şekilde. Akatsuki akatsuki denip de sonunda sadece bir düşmana bağlanan Naruto hikayesi istemiyorum. Onun yerine Wild Hunt gibi olur, 4-5 kişi tayfa onlarla karşılaşır, öyle Luffy vs son düşman yaparsa mangakayı haşlarım.

Im-sama gerçek tarihi bilen 3-5 karakterden biri. Aşırı güçlü olduğunu zannetmiyorum bir sembol olduğunu düşünüyorum. Lakin kral hakisinin zirve'de olduğunu düşünüyorum.

2. Senaryo'ya gelirsek. Im-sama: Naruto'da ki Kaguya, Bleach'te ki Juha Bach gibi. Bunu indirmek için herkes el ele verip linç girişiminde bulunacak. Yani kısacası arttırıyorum ve 4 yonkou = Im-sama diyorum. Shounenler'de her zaman İlahi güçte bir kötü karakter ortaya çıkar. Uzun zamandır One Piece'te bunun kim olacağını düşünüyordum ama meğerse bugüne kadar görmediğimiz bir karaktermiş.
Yok yahu ne yaptın 2.senaryo uçuk olmuş. Koca hükümet bile sırf WB var diye yıllardır planlarını yürülüğe koyamamış ki Dragon bundan bahsetmişti. Kaldı ki Kaido ve Bigmom den den mushi de konuşurken resmen hükümet ile dalga geçiyor.

Im o kadar güçlü imkanı yok çıkmaz. Bu Shounen One Piece üstelik, öyle Yhwach gibi bir karakter beklemek bence mantıksız. Roger bile kral iken kendisine denk 2 adam varmış.

Im bence abartılacak biri değil. Güçlüdür ama öyle 4 imparator felan çok çok uçuk. Bireysel olarak Kaido veya Beyazsakal'dan bence aşşağı biri.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık