Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İşte sorun burda başlıyor :( Tutuşmayı korkmak olarak görme. Endişe etmek, tehlikeli olmak vs anlamı da var. Olayı hemen güç şeyini getiriyormuşsun gibime geliyor. Tutuştular deyince ''korktular'' anlamında söylemedim.
Hangi anlamda dediğini nerden bilebilirim ki ? :/

İşte güç olarak ben alamadım o tehlikeyi onlardan(Bir amiral havası alamadım mesela). Her elinde bir şey olan illa onunla savaşacak mı? Op'ta da var, bizim dünyamızda da var, o tarz şeyler. Sembolik anlamları olan şeyler. Ben güçsüz dediğimde neden çöp anlaşılıyor. İlla bir şeyin kutuplarına gitmeye gerek yok. Herkes diyor ya amiral falan, ben de amiral kadar güçlü olduklarını düşünmüyorum. Sonrasında editledim seni zaten. Haki falan biliyorlardır, belki denizci tekniklerini de biliyorlardır. Hatta aralarında telepati yeteneği tarzında meyvesi olanlar olabilir ama bence amiral gücünde değiller. Wb'nin dediği şeyler olmaya başladı zaten. bu bölümde gördük,adamlar yavaştan ''korkmaya(endişe etmek)'' başladılar bu denge vs konusunda.

Eğer birçok kişinin dediği gibi bu yaşlılar amiral gücündeyse bugün hükümet neden haala Vegapunk'un geliştireceği şeye bel bağlıyor? Adamlar bu dengeyi kendileri lehine bozacak bir şeylerin peşinde. Dediğiniz gibi her bir Gorosei bir amiral gücünde ve İm de yonko gücünde olsa bugün korsanlar falan hikaye olurdur.
Adamın birinin elinde tuttuğu kılıcın ne sembolik anlamı olacak ? Ne yapıcak savaşta getirip gençler bakın şunun şöyle bir anlamı var ona göre haa falan mı diyecek ? Hele savaş yaralarının olması bu dediğini daha da imkansız bir hale getiriyor bence.

Sonrasında editlemeni gördüm ve bende cevap yazdım hatta gördün mü bilmiyorum.Ama WB'nin dediği şey daha yaşanmadı.Şu an soğuk savaş dönemi gibi bir şey var WB direk sıcak savaşı kastetti.Ve o sıcak savaşta anca serinin sonunda olur.

Vegapunk konusuna gelince adamlar doğal olarak güçlenmeye çalışıcak.Luffy gibi tehlikeli korsanlar çıkıyor etraftan ve hükümet ne kadar güçlü olursa olsun risk alamaz.Ellerinde daha güçlü olma fırsatı varken neden bunu kullanmasınlar ki ? Goroseiye bende önceden amiral diyordum ama İm'den sonra bunun ihtimali azaldı gibi geliyor bana da.Ha yine de gorosei ve İm güçlü olsa bile o zaman korsanlar olamazdı,yonko olmazdı diye bir şey yok.Sana ya da diğer konularda yonkolar böyle bir güç konusunda bir süreliğine ittifak yapabilir,bi nevi köprüyü geçene kadar birbirlerine dayı diyebilirler dedim ama olayı sadece egoya bağlayıp öyle bir şey olmaz dedin.Neyse o konuya hiç giresim yok.

Benim dediğime kanıt oluşturmayan şey, seninkine nasıl kanıt oluşturuyor, onu anlamadım. İkimizde bir bilinmezin farklı boyutlarından bakıyoruz. Akainu'nun amiral gücünde olup, bunların yüzlerine karşı hakaret etmesine rağmen yine de bunların istediğini yapması bu kutsallıkla alakalı bir durum bence( kan bağı, seçilmişlik vs. adı neyse işte). Akainu, İm'i bilip yine bu şekilde gider yapıyorsa ayrı bir rezalet. Bu sefer her ikisine de atar yapmış olur. Yok, İm'i bilmeden sadece Gorosei'ye atar yapmışsa bu da Gorosei'yi güç olarak o kadar takmadığını gösterir benim gözümde.
Benim dediğime kanıt oluşturuyor demedim ki.Sen neden o zaman denizciler kutsallara karşı çıkmıyor tarzında bir şey dedin bende şöyle şöyle bir ihtimal olabilir bu yüzden dediğini kanıtlamaz dedim.Yani kendim bir şey kanıtlamadım.Başka bir ihtimalden bahsederek senin dediğini çürütmeye çalıştım.Aka dediğin karakter normal bir herif değil.Adamın yapısında var psikopatlık sözünü esirgemiyor.Her neyse dediğim gibi eğer denizciler kutsallara söz geçiremiyorsa bunun arkasında kutsalların liderinin İm olması olabilir.

Taraf olarak bakma. Gücün önemi olarak bak. Dof, hükümet hakkında bir şeyler biliyor ve bu bilgi sayesinde istediği gibi at koşturmadı mı? Dofun bildiği buzdağının görüne kısmıdır. Bu Gorosei ve İm bütün tarihi biliyorlar ve belli ki yüzyıllardır bunlar gibiler sayesinde korunuyor.
Dof'tan çekinmelerinin nedeni sahip olduğu bilgi değil o bilgiyi dışarıya sızdırma ihtimali.İm veya gorosei arasında görünen böyle bir olay yok ki.Bütün tarihi bilip nasıl en tepede yer alabilirsin ? Adamın biri gelip ümüğünü sıksa o bilgiyi bana da anlatacan dese im ya da gorosei dediğin gibi güçsüzlerse ne b.k yiyecekler ? Yani bilgi güç kısmen doğru olsa da gorosei ve im arasındaki durumu Dof'un olayıyla bağdaştıramıyorum.

Goroseileri amiral ayarında, İm'i de en güçlü olarak gören kişiler var. Ben onlara kesinlikle katılmıyorum. Gorosei amiral ayarında çıkmaz bence. İm konusunda en güçlü ya da yonko ayarını çok fazla görürüm. İm'in amiral ayarında çıkmasını istemem ama o kadarcık olabilir. Olayın özeti bu yani. İm'i en güçlü insan olarak görenler var.Eğer durum öyleyse senin bu ünvanlar konusunda dediğin şeye çıkacağız gibi :)
İm'i görmeden önce ben goroseilere amiral ayarı diyordum ama İm'in çıkmasıyla bunun ihtimali azaldı gibi.İm'in de kk gücünde vs. olduğunu sanmıyorum bende.Ha ama şu an öyle bir konumdaki kk gücünde çıksa ne yalan söyliyim şaşırmam.Ama dediğim gibi yırtık dondan bi anda çıktığı için Oda'nın bu adamı o kadar güçlü tasarlamadığını düşünüyorum.Ama konumu gereği yonko gücünde varsa da şaşırmam hatta bu güçte olma ihtimali diğer seviyelerden daha fazla bence.Onun dışında goroseinin neden amiral seviyesinde olma ihtimali azaldı diyorum ? Çünkü goroseiler amiral ayarındaysa ve bu İm yonko gücündeyse 5 amiral ayarı bir adam 1 yonko gücündeki adama biat etmez diye düşündüğümden.Bu yüzden sağ kol civarı ya da sağ kol-amiral arası olabilirler diye düşünmeye başladım.

Ryo demişti ya toplantıyı mı mahvedeceksin.Fuji ciddi anlamda bir şeyler planlıyor.Yoksa cobra ismaile ne diye mektup versin,elderler ne diye 800 yıl sonra bunlara hain desin.Amma kuma reisin derdini anlamadım.Her şeyi var iken kendisini ne diye köle yaptırıyor.
Mektubu Cobra vermiş sanırım , Riku ve Fujitora ile görüşmek istemiş.

Pardon Cobra mektubu okuyup Fuji ve Riku ile konuşmuş.Gerçekten birşeyler var.

Anlaşılan son yaklaşıyor iyiden iyiye. Luffy tek tek yonkoları inditemeden büyük ve son savaş çıkarsa şaşırmam. Sondaki adam ne öyle Rinnegan var adamda :D Muhtemelen o kişi orada Luffy ismini verdi. Olaylar olaylar. Bu arada Oda senin ben ... Bu Shanks muhabbeti ne oldu şrfsz Oda :artiz:
Shanks'ı rahibe yapmış görmedin mi? :oleyo: Çiçekli kelebekli odada Gryphon var. :oleyo2: Arkasında da rahibe Shanks!!

Vegapunk araştırması sanırım belli oldu. Beyin ölümü gerçekleşse de insanları/meyveleri tam olarak kullanmaya devam edebiliyor. Shichibukailere gerek kalmayacak çünkü güçlü meyve kullanıcılarını yakalayıp köle yapabilecekler. En azından ben böyle düşünüyorum :D

Kuma'nın bu hali her halde son yıllardır en çok söverek tepki verdiğim ve duygulandığım bölüm oldu...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık