Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 896: Son İstek

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    261
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda dövüşü uzattı ve Luffy yi max 6 saatte alacak adamı harcadı.Gerçekçi davranır başkaları müdahale eder veya kaçış filan olur diyordum ama ciddi ciddi yenildi(izin versin vermesin sonuçta yoluna devam eden Luffy). Bu dayanıklılık nereden geliyor anlamak güç. Haftaya Luffy aynanın başında bekleyenleri de Big Mom ı da alır. Luffynin bu kadar büyük bir ivmeyle yükselmesi kötü oldu sanki 1 arc daha girebilirdi araya. Sanırım sona yaklaşıyoruz hızlandı serinin akışı.
Evet hizli oldu ama bir yerden baslamaliydi. 20 -22 senedir adam su cocugu bir amiral gucune getiremedi yani bir anda hizlandirmasi bence de sacma ama bur yerden artik baslamaliydi.

Luffu'nin dayanıklılığı nereden geliyor diyenler var yprumlarda, bu adam en başından beri dayanıklı değil miydi zaten ? Magellanın zehrini yediği haliyle kral haki kullanıyordu adam. (Filler ise o sahne bilgilendirin, zira o bölümleri mangadan okumadım.)

Çok ilginç bir şekilde bitti dövüş. İkisi de birbirlerinin saldırısını yedi anladığım kadarıyla. Sonra altındaki zemin kırılınca Luffy aşağı düştü ve tam o anda da G4 süresi bitti. Kata Luffy'nin etkisiz hale geldiğini görünce o da kendini saldı ve ikili 7-8 dakika böyle takıldılar. Daha sonra Luffy delikten yukarı tırmanıp kendini yüzeye attığında Katakuri hala yerde yatıyordu. Fakat Luffy'den önce dimdik ayağa kalktı. Bence ayağa kalkabilmesinin tek sebebi Luffy'ye o son sözlerini söyleme isteğiydi. Zaten cevabını aldıktan sonra da kendini salıp sırt üstü yere düştü. Dövüş devam etse bile yenemeyeceğini öngördüğünden mi yoksa limitlerine çoktan ulaştığından mı orasını bilemiyorum. Fakat son sahnelerinde mimiklerine baktığımda pili bitmiş bir adam gördüm ben. Bence ortada bir beraberlik yok. Luffy ucu ucuna da olsa bu dövüşü kazanan adamdır.

Katakuri'nin genelde diğer ark düşmanlarına olduğu görkemli bir bitirici saldırıyla inmemesine içerleyenler var sanırım. Bu dövüş çok uzun sürdü ve iki taraf da sınırlarına ulaştı. Luffy'nin de öyle devasa bir teknik yapacak gücü kalmamıştır zaten.
Naruto ve Sasuke'nin final dövüşü gibi düşünün. Dövüşte kullandıkları tekniklere kıyasla sonucu belirleyen teknikleri basit kalıyordu.

Dövüşün bitiriliş şeklini ben de yadırgadım biraz fakat düşününce mantıklı geliyor. Zaten Katakuri'nin asıl silahı k.hakisiydi. Luffy gibi ana karakter olmadığın sürece dövüşte gelişip k. hakide adamı yakalayabilmen çok zor bir ihtimal. Bu yüzden dayanıklılığı yeterli olmasa bile k. hakisiyle sağ kolluğun hakkını verdi bence. K. hakisi ile adeta dokunulmaz olan birinin Luffy kadar dayanıklılığının çıkmaması çok da şaşırtmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık