Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 890: Koca Ana Güvertede!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    227
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayır millet çizimleri görünce etkilenip normal karşılmaya başladı ama hala bir tarafta bir yonkou 4 tane süpernova ve tayfalarını aynı anda etkisiz hala getiriyor.( İhanet var veya yok, varsa da bu Kaidonun işleri halletmek için birden fazla yöntemi olduğunu gösterir.)
Diğer taraftaysa bir yonkouyu 3 tane düşük seviyeli tayfa üyesi ve belki 4. komutan olabilecek Jinbei yonkoyu geri püskürtüyor.
Burda evet tayfanın güçlerinin anti olması takım çalışması ve plan var. Bunları kabul ediyorum ama tayfa neredeyse HİÇBİR BEDEL ÖDEMİYOR. Sözde az önce ödü bilmem neyine karışan Nami, BM'nin ruhuna patronluk taslıyor, sanki ben ana karakterlerden biriyim der gibi, iğrenç.
Hmm.Ama yani ben pek absürd görmüyorum bu olanları.Zaten tayfa Yonkou ya kafa tutacaklarını bile bile girmişlerdi bu şehre yanılmıyorsam

Fujitora amirallerdeki BM ise yonkoulardaki ağırlığı az da olsa azalttı. Tayfa yeterince güçlenemedi bari bunları biraz düşük göstereyim diyor herhalde Oda. Bölüm çok kötü değil ancak yıllardır beklediğimizi yonkou saga bu şekilde olmamalıydı, hiçbir ağırlık hissedemiyoruz, korku yok, acaba şuna ne olacak diye düşünemiyoruz.

Ne olursa olsun bir İmp. bu kişiler karşısında bu duruma düşmemeliydi.
Tayfa varsa gerisi yalan resmen seride.
Üzücü fazla değer vermişiz.
Sanji Jinbei Bege olur hadi yine yenilir ama bu karakterle bence olmaz.

Luffy Katayıda alır hatta zorlarsa Anayı bile.

Bu seri kendisinin olmaktan çıkıp yüzbinlerce kişiye ulaştığını fark edememiş çizer.
çiz daha saçma çiz

Fujitora amirallerdeki BM ise yonkoulardaki ağırlığı az da olsa azalttı. Tayfa yeterince güçlenemedi bari bunları biraz düşük göstereyim diyor herhalde Oda. Bölüm çok kötü değil ancak yıllardır beklediğimizi yonkou saga bu şekilde olmamalıydı, hiçbir ağırlık hissedemiyoruz, korku yok, acaba şuna ne olacak diye düşünemiyoruz.
Korku vardı ya biraz BM psikopatligi filan hissettirdi.Gemiyi parcalarken filan.

Bigmom'a bunu yapan tayfa diğer karakterlere kim bilir neler yapar? Normalde şunları Cracker'a bile yapamamaları lazımdı. :/

+1 Bir amiralin Yonkoya rakip olması hayalciliktir. Bu bölüm olanlar normal duruyor, pastaya odaklanmış 8 saattir bir şey yemeyen, ki yemenin ne kadar önemli olduğunu Luffy ve Katakuride gördük bu arc, zayıfladıkça zayıflayan bir BMye karşı elinde elverişli araçlar bulunan Jinbe Brook Nami ve Chopperın onu uzak tutması gayet mantıklı. Kilit nokta elverişli araç burada, Dressrosada misal Law hem Dofun hem de Fujinin saldirılarını engellemiş gemiyi korumuştu. Law çok mu güçlü, değil. Ama elverisli bir yeteneği var. Tayfada şuanda bulunan 4 lü yerine diğer 4 lü burda olsa bu BMye karşı perişan olurlardı. Kim söndürecek gemiyi Sanji mi Franky mi Robin mi yoksa Usopp mu? Yine Zeusu Napoleonu Proyu karşı kim ekarte edecek? Diğer 4lü tamamen çaresiz olurdu. Burada mangakanın saçmalıği var, kurgu var, plot armor var. Bazi arkadaşlar aynı durumda Akainu olsa böyle olmazdı demiş, tam tersi aynı şey olurdu. Mangaka ona göre 4 kişi seçerdi misal Bartoyu getirirdi Akainu tam daifunka yapacak bariyere takılırdı. Bu plot armor olduğu sürece tayfanın 2 y önceki gibi zorlanması mümkün değil.
Gerçek sen bu değilsin.

BM'nin amacı bizimkilere saldırmak değil ki. Bizimkileri umursamıyor bile. Sadece Jinbei sinirlendirdi diye ona saldırdı ki onu da uçurdu zaten. Kadının tek derdi pastayı bulmak. Yoksa BM gemiyi yok etmek amacıyla gelse oraya şimdiye ne gemi ne tayfa vardı.
Bu bakımdan Kaido'nun durumuyla falan alakası yok durumun.

BM'yi gömenler Yonkou= iki amiralciler mi acaba merak ediyorum? Herkesi teklemesi gerekiyordu herhalde size göre. Tayfanın BM'ye karşı koyabilmesi için inanılmaz uygun şartlar gerçekleşti. Bu bölümde olanlar gayet makul. Jimbei'den tekniği yemeden önce BM'nin baştan aşağı deniz suyuna battığını görmediniz mi yahu? Ona bile şu olsaydı BM teklenmişti yazıyorsunuz. Hiçbir anlamı yok, deniz suyuna batıran da Jimbei çünkü. Tayfanın başka 4 üyesi bunları yapamayabilir BM'ye. Luffy ne diyor? Ben herşeyde en iyi olamam, bu yüzden tayfam var. Luffy Zeus'u kesemez, bu yüzden Brook var. Mesela...

-----------------------------

Brook nasıl kesti bulutu, orasını anlamadık bi tek..
Brook ruhunu da dışarı çıkarabiliyor. Sanırım o tarafla temas halinde gibi bir mantık yürütülebilir. Bu yüzden ruhlara etki edebiliyor, zarar da verebiliyor dolayısıyla.
Benim anladığım, Zeus'a zarar vermek için ya BM'nin koyduğu ruha erişebileceksin Brook gibi ya da bulutun kendisine. Atıyorum Aokiji bence dondurabilir, su buharı çünkü bulut dediğin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık