Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 888: Aslan

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    186
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Açılın bilgi vereceğim.

Ceylon olarak kullanılan isim, Sri Lanka (kendisi Hindistan'ın aşağısında yer alan bir ada devletidir) isimli ülkenin eski adıdır. Dilimizde bu yere Seylan da denir. Carrot'un dönüşümü ile buranın ne alakası var peki? Tarih öncesi dönemde yaşamış Seylan Aslanı ya da Sri Lanka Aslanı olarak bilinen soyu tükenmiş bir tür mevcut. Ceylon'un kanji okunuşu Ay Aslanı anlamına geliyor, bu yüzden Oda bu ismi tercih etmiş. Hatta Sri Lanka'nın dünyaca ünlü Ceylon Çayı'nın logosunda da bu aslan var.

Büyüksün başkan ufkumuz genişledi :alkis:

One Piece dünyasının tek bir uydusu yok sanırım.

7 tane ay olduğunu, dolunayın da bir gün sürmediğini hesaba katarsak... Bilemiyorum akosjdkasd. One Piece dünyasındaki uyduların hareketlerini bilmek lazım.
Hadi 5 veya 6 diyelim yine 30 gün içinde 5-6 kere dönüşüm olur hala.
Öncelikle Dünya'nın Güneş olması kısmından başlamak istiyorum. Ohara bilginlerinin üzerine yoğunlaştığı maketimsi sistemde bir tanesinin diğerinden daha yakın olduğunu görebiliyoruz. Bu bildiğimiz gibi ay. Diğerleri ise Dünya'nın uydusu değil, diğer gezegenler. Hatta o gezegenlerden bir tanesinin kendi Ay'ı var. Şemada gösterildiği gibi.

Şu an bile Dünya'mızı merkez alırsak tüm Evren'in Dünya etrafında döndüğünü söyleyebiliriz. Çünkü Güneş'in etrafında yörünge izleyen tüm gezegenler ve yıldızlar dolaylı olarak Dünya'nın etrafında dönmektedir. Şunu demek istiyorum; Resimde ki modelde Dünya'nın etrafında çizilmiş olsalar da o "gezegenler" güneş etrafında dönüyor ve aksi taktirde Manga'da güneş görmezdik ve yahut geceleri birden fazla ay görürdük.

Örnek olarak gece her zaman bir ay görünmesi;
Onlar Ay değil. Gezegenler. Buna ek olarak Enel ve Gökyüzü sakinleri Peri Vearth'ü anlatırken birden fazla ay'a değil, Ay'a gönderme yapmışlardır.

Şöyle iş Müttefik gelirde Sunny nin gittiği yönden Big Momlarla çarpışıp güze bir deniz savaşı oluştursa tadından yenmez.Hep kovala hep kovala nereye kadar.Onun dışında bolum BM ile birlikte çok güzeldi beğendim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık