Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 882 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben Luffy'nin yerinde olsam G4 modunda Sersem Luffy taktiğini uygularım. Bknz: Enel. Onda da mızrak, Kata'da da mızrak. Ya hız olarak aşmalı ya da bir şekilde kb hakisini dağıtmalı Skypia da olduğu gibi.

Oda onu oradan ölmeden çıkartır isterse. Luffy patlama yapsın yapmasına da, karşısındaki az buz bir adam değil. Muhtemelen Luffy'nin sağlam halinde bile çok zor alabileceği bir rakip. Luffy'nin kendini aşarak yendiği adamlar az çok kendine denk ve en az Luffy kadar hırpalanmış adamlardı. Luffy'nin karşısında çizik bile almamış, hiç yorulmamış ve hayvan gibi güçlü bir adam var. Luffy ise en güçlü formunu bile korumakta zorluk çeken bir halde.
Benim merak ettiğim aslında biraz şu; Water 7 de olaylar kızıştığı zaman Luffy hiçbir şekilde Rob Lucci ve tayfasına denk değildi. Enies Lobby'de ise Luffy adadaki denizcileri aşarak Blueno önüne geldi ve Gear 2 açarak bununla Blueno'yu yendi. Blueno'ya gelmeden önce de bir sürü adam pataklamış oldu. Ardından durmadan Robin'in peşinden gitti ve Rob Lucci ile karşılaştı. Burada Rob Lucci, Luffy karşısında daha güçlü, dövüşmemiş ve yorgun değildi.

Yani Water 7'de CP 9 ile karşılaşan bir Luffy ve daha sonra bu teknikleri kopyalayıp kendisine Gear 2 ve Gear 3'ü geliştirdi. Şimdi de aynısı Katakuri konusunda oluyor. Kata resmen Luffy'i dövüyor ve Luffy yine bunlardan bir sürü tecrübe çıkaracak ve savaşma yeteneğine uygulayacak gibi durmuyor mu? Bunları "Luffy bu olay sonucunda Katakuri'yi yener" sonucundan bağımsız olarak yazıyorum. Çünkü bu arc nedendir bilmiyorum ama genelde Water 7'yi hatırlattı.

Ayrıca, Luffy'nin sürekli başı sıkıştığı vakit yeni meyve açması veya açabilme ihtimali beklentisinde olmamız bana saçma geliyor. Luffy'nin fiziksel güç ve hakilerini de güçlendirmesi gerekiyor. Biz sürekli yonkou diyoruz ve bunu kastederken de Kaido ve Big Mom'u dikkate alıyourz. Fakat Luffy'nin önünde bir tane de Teach var.. Kaldı ki bunda ne kadar meyve gücü fazla olsa da Teach'e karşı meyve ile hiçbir şey yapamaz. Dolayısıyla her soruna karşı meyve çözümü bulmak da pek doğru gelmiyor.

Luffy'nin bir teorisine denk geldim youtube da aslan pençesi vs tarzı şeyler diyorlardı izleyen var mı.
başka bir hayvan modu mu açacak napcak

Luffy böyle karakterlerle karşılaşmazsa zaten krallık faso fiso yani ancak bu şekilde Level up olur başka türlü imkanı yok...

En basitinden uyanışı kapar işte. O da yeter.
Önce Dof, sonra da Kata'dan uyanışı gördükten sonra bu adadan ayrılırken "Ben en iyisi şu meyveyi uyandırayım bea." tarzı bir şey bekliyorsun galiba. :D Luffy'nin meyve uyanışı için tek bir yol var bana kalırsa. O da kendisini, kanının son damlasına kadar savaşmasını gerektirecek bir pozisyonda bulmasıdır. Aa şansa bak ki şu anda tam da olması gereken bir ortam var. :eek: İstediğimiz şartlara bire bir uyuyor yav!

Hiç sırtı yere gelmemişmiş! Getirirler anam getirirler merak etme. :artiz:

Son düzenleme:
Uyanış haki gibi mi açılıyor acaba.Hakiyi hem coby,usopp gibi açabilirsin ya da öğrenerek açabilirsin ama uyanış daha çok meyvede ustalaşmak gibi geliyor bana.Wanoya kalacak kesinlikle.Ustalaşmayla alakası olmasa bile her türlü wanoya kalacak.

Bu durumda Katanın yenilme ihtimali yok .En fazla denk gidip 2 hasar bırakır.Luffy her halükarda kaybedecek ya da yarıda kesilir.

Bir de bu germanın yendiği 10bin asker hakkında aklımda soru var.Bunlar içinde umarım daifuki ,owen falan yoktur:S:S
Bunlar aynanın içinde değilmiydi en son.Şuan kataların yanında değiller nereye gitti bu ordu.

Önce Dof, sonra da Kata'dan uyanışı gördükten sonra bu adadan ayrılırken "Ben en iyisi şu meyveyi uyandırayım bea." tarzı bir şey bekliyorsun galiba. :D Luffy'nin meyve uyanışı için tek bir yol var bana kalırsa. O da kendisini, kanının son damlasına kadar savaşmasını gerektirecek bir pozisyonda bulmasıdır. Aa şansa bak ki şu anda tam da olması gereken bir ortam var. :eek: İstediğimiz şartlara bire bir uyuyor yav!

Hiç sırtı yere gelmemişmiş! Getirirler anam getirirler merak etme. :artiz:
Uyanış için daha erken. Meyvesini tamamen kontrollü ve istediği şekilde kullanamayan biri meyve uyandırmamalı. Daha g4 deyince dalağın şişiyor, bacağına kramp giriyor, kalbin büzüşüyor falan :) Sen hayırdır ? Daha dün duydun uyanış diye bir şey varmış. 15 gün sonra uyanış açıyorsun. Sen hayırdır ? Dof ve Kata'nın yerinde olsam "ee oldu canım biz de kalkalım o zaman" der dükkanı kapatır giderim yani. Mantıksız olduğu gibi zamansız da. O iş Wano'ya ya da daha sonrasına kalır ve kalmalıdır da.

Uyanış için daha erken. Meyvesini tamamen kontrollü ve istediği şekilde kullanamayan biri meyve uyandırmamalı. Daha g4 deyince dalağın şişiyor, bacağına kramp giriyor, kalbin büzüşüyor falan :) Sen hayırdır ? Daha dün duydun uyanış diye bir şey varmış. 15 gün sonra uyanış açıyorsun. Sen hayırdır ? Dof ve Kata'nın yerinde olsam "ee oldu canım biz de kalkalım o zaman" der dükkanı kapatır giderim yani. Mantıksız olduğu gibi zamansız da. O iş Wano'ya ya da daha sonrasına kalır ve kalmalıdır da.
20'li yaşlarda KK olunuyorsa o da olur. Kaido, Bigmom falan alayı dükkanı kapatıp gidecekler yakında, sadece Kata değil. :/ Ben de diyorum ki bu uyanış haki uyandırma gibi olacak. Dolayısıyla Luffy'nin uyanışı 15 gün veya 15 yıl önce duyması bir şeyi değiştirmiyor bence. Coby hakinin h'sini bilmiyordu ama pat diye uyandırdı mesela.

Uyanış burada olmadı mı? En geç Wano'da olur. Yani 15 değil de 30 gün içinde. :/ Çok da fark etmiyor hani. OP'ta adalar ve olaylar arası aylar-yıllar olsa tamam diyeceğim de öyle bir şey de yok. Çaylağın da çaylağı olan tayfa ilk 6 aylık süreçten sonra en çok konuşulan tayfa haline gelmişti bir anda. Böyle bir şey işte OP.

Bir de meyvesinde fazlasıyla usta değil mi zaten Luffy? Yapılabilecek her şeyi yapıyor zaten. G4'ü açınca dalağı şişiyor haklısın da o işin meyve kullanma yeteneğiyle ilgisi yok. Tamamen Luffy'nin haki ve kondisyon kapasitesiyle alakalı bir durum.

20'li yaşlarda KK olunuyorsa o da olur. Kaido, Bigmom falan alayı dükkanı kapatıp gidecekler yakında, sadece Kata değil. :/ Ben de diyorum ki bu uyanış haki uyandırma gibi olacak. Dolayısıyla Luffy'nin uyanışı 15 gün veya 15 yıl önce duyması bir şeyi değiştirmiyor bence. Coby hakinin h'sini bilmiyordu ama pat diye uyandırdı mesela.

Uyanış burada olmadı mı? En geç Wano'da olur. Yani 15 değil de 30 gün içinde. :/ Çok da fark etmiyor hani. OP'ta adalar ve olaylar arası aylar-yıllar olsa tamam diyeceğim de öyle bir şey de yok. Çaylağın da çaylağı olan tayfa ilk 6 aylık süreçten sonra en çok konuşulan tayfa haline gelmişti bir anda. Böyle bir şey işte OP.

Bir de meyvesinde fazlasıyla usta değil mi zaten Luffy? Yapılabilecek her şeyi yapıyor zaten. G4'ü açınca dalağı şişiyor haklısın da o işin meyve kullanma yeteneğiyle ilgisi yok. Tamamen Luffy'nin haki ve kondisyon kapasitesiyle alakalı bir durum.
20'li yaşlarda kk olunup olunmayacağı konusu muallak. Bakarsın olmaz ? Aynı şekilde 20'li yaşların başında DEIKU olmak da öyle. Hani olur mu, olur. Böyle borum porsuk bir seri. Ben içimize sinmesi açısından daha geç olmasından yanayım. Hee dediğin gibi adalar arasında aylar yıllar yok, haklısın. Lakin hikaye ilerlemiş oluyor, mekan değişiyor vs. Alınacak böyle bir güç artışının bir arc sonra alınması Luffy'nin gücünün daha fazla oturması anlamına geliyor. Şu anda bu tarz bir seviye atlaması babasının paltosunu giymiş 10 yaşındaki çocuk havasından öte değil seri için. Serinin bitmesine en az 15 yıl var. Mangaka bu gücü hikaye içine daha ustaca yayarak işleyebilir. Çok rahat hem de. Aksi halde pilavın üstünde erimeyen tereyağı gibi sırıtacak bu iş. Ateş lazım ateş. Pişmesi lazım daha Luffy'nin (ve geri kalan herkesin).

Not: 2. zaman atlaması şart. En az 5 yıl.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık