Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 869: Kuşatma Altında

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    192
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bakındım biraz da üzüldüm Bege'e. Küçük yavrucak Pez yetim mi kalacak. Supernova'lar seri akışı içinde tasarlanan karakterler dolayısı ile karakter derinlikleri iyi saklanamamış durumda. Law meyvesi ile bu açığı kapatabilirken, Luffy hala aralarında çok özel durumda. Lakabı Kale olan bir adam ölmez diye düşünüyorum. Supernova'lar yonkou gücünü anladıkça Luffy'e bağlanacaklar. Zoro'nun bu bağlamdaki rolü ise Urogue'un, Igaram'ın, Galley La çalışanlarının sık sık dediği gibi olacak. Zoro gücünü göstermeli ki, onun gibi bir canavar, kaptan sıfatına sahip değilken, diğer supernova'lar Luffy'nin ne denli bir güç olduğunu anlasınlar. Bölüme dönecek olursam, Germa'nın en başta boş olmadığı laflarını bana yedirmedikleri için teşekkür ediyorum. Reiju'nun, Smootie'e kafa tutması Smootie'nin yetersizliği değil Reiju'nun başarısı olarak bakıyorum. Ve teknolojinin gücünü de görmüş olduk. Tamate Box'ı sudan alabilecek en büyük aday balıkadamlar şuan için. Son olarak iş Luffy'nin garip davranmasını da geçti. İzlediğimiz kişinin Luffy olmadığına ait düşüncem devam ediyor. Bilerek Mom'a saldırmaması arkadaşlarını kurtarmaması için sebep değil. Yada Nami yakalandığında uzaktan gülmesine bir sebep değil. Bölüm fena değildi.

Bakındım biraz da üzüldüm Bege'e. Küçük yavrucak Pez yetim mi kalacak. Supernova'lar seri akışı içinde tasarlanan karakterler dolayısı ile karakter derinlikleri iyi saklanamamış durumda. Law meyvesi ile bu açığı kapatabilirken, Luffy hala aralarında çok özel durumda. Lakabı Kale olan bir adam ölmez diye düşünüyorum. Supernova'lar yonkou gücünü anladıkça Luffy'e bağlanacaklar. Zoro'nun bu bağlamdaki rolü ise Urogue'un, Igaram'ın, Galley La çalışanlarının sık sık dediği gibi olacak. Zoro gücünü göstermeli ki, onun gibi bir canavar, kaptan sıfatına sahip değilken, diğer supernova'lar Luffy'nin ne denli bir güç olduğunu anlasınlar. Bölüme dönecek olursam, Germa'nın en başta boş olmadığı laflarını bana yedirmedikleri için teşekkür ediyorum. Reiju'nun, Smootie'e kafa tutması Smootie'nin yetersizliği değil Reiju'nun başarısı olarak bakıyorum. Ve teknolojinin gücünü de görmüş olduk. Tamate Box'ı sudan alabilecek en büyük aday balıkadamlar şuan için. Son olarak iş Luffy'nin garip davranmasını da geçti. İzlediğimiz kişinin Luffy olmadığına ait düşüncem devam ediyor. Bilerek Mom'a saldırmaması arkadaşlarını kurtarmaması için sebep değil. Yada Nami yakalandığında uzaktan gülmesine bir sebep değil. Bölüm fena değildi.
O kesinlikle Luffy hacı o yıldızlı gözleri görmesem neysede :D

O kesinlikle Luffy hacı o yıldızlı gözleri görmesem neysede :D
Zaten kollarını da uzatabiliyor ama bir iş var hacı. Mom'a bilerek saldırmama durumu iyice zayıfladı. O kişinin Luffy olmama durumu da sağlam bir savunma değil. Gözlerindeki yıldızları her erkeğin hayali olarak bir bahane ile savuşturabilirim. Yani Usopp olsa oda aynı tepkiyi verirdi Franky'e verdiği gibi. Ama meyve gücünü kopyalayabilen tek karakter Chameleone. Bu karakterin de kusurları bu arca da çürüyor. Dikkati dağıldığında meyve gücünü kaybediyor. Luffy, Mom'ın sesinde yere devrildi. Ayrıca Smoker'a da sormuştum, kullanılmış bir karakterin bir daha çıkması çok zor dediği gibi.

Sonrasında daha da çözüm üretemedim açıkçası.

Luffy kollarını uzatabilirken, Gomu gomu ile başlayan özel bir saldırıyı daha yapmadı.

Zaten kollarını da uzatabiliyor ama bir iş var hacı. Mom'a bilerek saldırmama durumu iyice zayıfladı. O kişinin Luffy olmama durumu da sağlam bir savunma değil. Gözlerindeki yıldızları her erkeğin hayali olarak bir bahane ile savuşturabilirim. Yani Usopp olsa oda aynı tepkiyi verirdi Franky'e verdiği gibi. Ama meyve gücünü kopyalayabilen tek karakter Chameleone. Bu karakterin de kusurları bu arca da çürüyor. Dikkati dağıldığında meyve gücünü kaybediyor. Luffy, Mom'ın sesinde yere devrildi. Ayrıca Smoker'a da sormuştum, kullanılmış bir karakterin bir daha çıkması çok zor dediği gibi.

Sonrasında daha da çözüm üretemedim açıkçası.

Luffy kollarını uzatabilirken, Gomu gomu ile başlayan özel bir saldırıyı daha yapmadı.
Eğer kopya meyvesi var ve kullanıcısı şuan bu arcta ise gözümde bu arc - ye düşer. Zaten Crackerin klonlarını Brüleenin yansıtmalarını gördük. Demek istediğim bu tarz meyvelerin hepsini tek bir arcta tek bir organizasyonda toplaması biraz canımı sıkar. Ve kopya durumu varsa ne zaman oldu? Plandan önceyse neden plan durdurulmadı plandan sonra ise neden bizzat BM korsanlarının adamı olan bu meyve kullanıcısı kendi kaptanının en değer verdiği çay partisinin pastasını bizzat dağıttı? düğünü böldü? Carmelin resmini parçaladılar ve bu parçaları anaya Luffy gösterdi. Katakurinin bile engellemeye çalıştığı bir olay.

Son düzenleme:
Eğer kopya meyvesi var ve kullanıcısı şuan bu arcta ise gözümde bu arc - ye düşer. Zaten Crackerin klonlarını Brüleenin yansıtmalarını gördük. Demek istediğim bu tarz meyvelerin hepsini tek bir arcta tek bir organizasyonda toplaması biraz canımı sıkar. Ve kopya durumu varsa ne zaman oldu? Plandan önceyse neden plan durdurulmadı plandan sonra ise neden bizzat BM korsanlarının adamı olan bu meyve kullanıcısı kendi kaptanının en değer verdiği çay partisinin pastasını bizzat dağıttı? düğünü böldü? Katakurinin bile engellemeye çalıştığı bir olay zira.
Adam bukalemun şeklinde, tam koleksiyon ürünü. Luffy'nin kitapların içindeki sözleri ve kişiliği daha sonra değişti. Yani olur mu olur. Ama işte çürütecek verilerde var elde. %1 olasılık olarak bakmak lazım.

Ne demek istediğini şimdi anladım benim hatam neye cevap verdiğini tam olarak okumadan yorum yapmışım.
Lakin şunu söylemek istiyorum, Garp bisküvilerin hepsini yok etme veya açık arama gereği bile duymayabilir. Her tarafını koka ile kaplasa acaba bisküvi askerler ona zarar verebilir mi? Sonuçta dümdüz ilerlediğini düşünelim Cracker'e doğru ve vurduğunu indiriyor artı kokalı. Bana göre Garp hakiyle kaplıyken Cracker'i indirir. Elbette tek atamaz o ayrı sonuçta 3. komutan bu boru değil. Luffy'nin saldırı gücünü G4'te hakisi de oluşturuyor. Hakisini geliştirmesi lazım, karşısında anormal vücutları olan Kaido ve BM var. Düşünsene bir de bunların kokaladıklarını vücutlarını. O yüzden ben uçurum görüyorum aralarında.
Mesele bisküvi askerlerin zarar vermesi değil zaten. Onlar g4 Luffy'e zarar veremez. Bu yüzden Cracker kendisi saldırıyor zaten. Nitekim saldırınca da işi bitiyor. Cracker'in acelesi yok nasılsa, geçmek isteyen o değil, o geçirmemek niyetinde olan. Gene de bir an saldırıyor ve olan oluyor. Saldırmasa Luffy'nin işi bitebilirdi. Yahut Nami olmasa yiyemeyip daha önce işi bitebilirdi. Luffy'nin en büyük sıkıntısı bu işte. Sana ters bir rakiple savaşıyorsun ve en büyük gücün sınırlı. Garp'ın böyle bir sorunu yok. O rahatlıkla açık bekleyebilir. Buldu mu da bitirir.

Luffy'nin eğitimi zaten BM, Kaido gibi tipler için. KG işlemeyen canavar varmış. Ki o canavar en güçlüsü müydü bilmiyoruz. KKG işlemeyen de olabilir. KKG'nin daha üstü bir tekniğin işlemediği de olabilir. Daha sağlam teknikleri olması kuvvetle muhtemel.

BM da fiziksel savaş veren birisi bu yüzden Luffy'e daha uygun. Burada bir sıkıntı da Dof, hep söylüyorum. Sanki Dof'un dayanıklılığı o klasmandaki herkeste varmış gibi yorumlar yapılıyor. Halbuki gördük Cracker yer yemez yamuldu. Yani Smoothie ve Katakuri'den de o tarz dayanıklılık bekleyip Luffy'i bunlarla kıyaslıyorlar. Hatta birçoğu Katakuri'yi bile almasını hayal olarak görüyor. Halbuki bu Dof'un farkı idi. Adam meyve kullanımı ve dayanıklılık konularında takdire şayan idi. Genelleme yapılacak birisi değil. Belki Katakuri onun yediğinin yarısına yamulacak?

Öte yandan Katakuri'yi Luffy'den kan aldı diye övüyorlar. Şaka gibi değil mi? Kan aldığı normal Luffy. Hani şu Bellamy'nin bile kan alabildiği hem de koka yapmasına rağmen kan alabildiği normal Luffy. Mesele dördüncü vites ve Smothie ile Katakuri de ona uygun rakipler. Yenmesi normal olan aslında, imkansız görülecek bir şey yok. Önceki yorumumda söylediğim gibi elma ile armutu karıştırıyorlar. Dof'u sağ kol ayarı görmeyip sanki herkeste ondaki dayanıklılık varmış gibi konuşuyorlar ama yok işte Cracker'de gördük. Cracker savaşına bakıp onu on bir saatte hallettiyse gibi bir mantığa gidiyorlar. Halbuki on bir saatte Katakuri'yi, Smoothie'yi falan on bir kere indirme ihtimali var. Onlarda Cracker gibi ters bir savunma yok. Arada sırada sıyrılırlar elbette ama Cracker gibi on bir saat hiçbir darbe yemeden savunma şansları yok. Mom'ın da yok. Ama gördüğün üzere ısrarla o on bir saat ise Mom iki yüz kırk bir saat gibi bir mantığa gidiyorlar. Halbuki g4'te daha sağlam saldırıları varsa ve de haki patlaması yapıp senin de dediğin gibi hakisini geliştirir, g4'ü yeterli süreye uzatırsa Mom'ın düşmesi işten bile değil.

Bu bölüm çıtanın yükselmesi için bir işaretti. Çöp sayılan Yonji bile sağlam fizik güce sahip gibi duruyor. Bence nihai eşleşmelerde Daifuku'yu İchiji alacak ama mesele adamın "Ben boş değilim" demesi. Reiju ise harbi sağlam. Smothie yerine başkası olsa geberip gidebilirdi ki bence o başkası Compote olacak.

Germa, Sanji'ye minnet duyuyor. Ama işin burada kalmayacağını söylemek için müneccim olmaya gerek yok. Gücüne de saygı duyacaklar. Mangakanın Sanji ve Jinbe'ye tayfa üyeleri olarak daha sağlam iş yaptıracakları açık değil mi? Ama hatırlarsan Sanji, Daifuku'yu falan alacak diyorlardı. Şimdi ise aa Cin ile ciddi kapışmıyordu diyorlar. Kapışmıyordu zaten bu bölüme gerek var mıydı?

Yahut Sanji gidip bunların daha aşağısı Counter ile ne bileyim Brulee ile falan uğraşmayacak. Daifuku'nun ve Oven'ın falan üstü ise Katakuri ile Smoothie. Sanji kadın dövmeyeceğine göre onu Jinbe alacak. Sanji'ye de Katakuri kalıyor. Germa gücüne de saygı duyacak böylece. Çıta çok yükselecek. Çünkü hep söylüyorum Luffy'e yonko yolu yapılıyor. Geçen hikaye gelen ast tayfalara bir de Germa'yı ekle. Ana tayfaya da üçüncü yıkımcı Jinbe'yi ekle. Bir çaylak için fazla bir güç değil mi bu? Kid ittifakını ve bizim tayfa+ast tayfa (Germa dahil) düşün. Bence Kid ittifakının ufacık şansı yok. Çünkü yonkolarda olan bir güç var karşıda. O güçleri boşuna vermiyor mangaka. Ama bir şey eksik. Ne? Bölgesi yok.

Ha işte bu hikaye sonunda o da olacak. Mom'ın adaları Luffy'nin bayrağını asacaklar. Zira Mom denen psikopattan o kurtarmış olacak. Mom eğer çocukluğundan beri orada ise düşün, altmış iki yıldır orada demektir. Yani orada Mom'ın himayesinde doğup büyüyen, özgürlük nedir bilmeyen insanlar var. Her an Mom'ın kriz geçirmesi sonucu geberip gitme korkusu ile yaşıyorlar. İstediği malzeme temin edilemezse yok olma korkusu ile yaşıyorlar.

One Piece'in bir olayı da bu değil mi? Sadece KK olma serüveni değil. Aksine seri sonunda devrimcilerle birleşip hükümeti devirmesi beklenen senaryo değil mi? Bunun üstüne bir de özellikle"BAA'yı bölgem yapacağım." diyor Luffy.

Mangaka daha ne desin bilmiyorum. Gene de düşmez diyenlere şaşırmıyorum çünkü editöre güvendiler. Bakalım göreceğiz ne olacak. Bana editörün lafı havada kalacakmış gibi geliyor.

Ha bu arada Sanji'yi ezik görme. Şu anki Sanji=g2'li Luffy. Okama kenpoya rahatlıkla bağlayabilir mangaka. Malzemesi var elinde. Hatırla daha geçen hikaye çöp sanılan Sai, aile mirası tekniği çıkardı, bir koydu dedenin kokalı kafasını yamulttu. O Sai ki bizim ast tayfa. Ast tayfaya bunu veren üst tayfadan olan ve sol kol durumundaki Sanji'ye neler vermez? Hem de malzeme varken. Dediğim gibi çıta çok yükselecek. Hayırlısı.

Big Mom Arca girerken Luffy yediği balıktan zehirlendi ve Reiju zehri yiyerek Luffyinin hayatını kurtardı. Reiju yeteneğini ilk ve en çok gördüğümüz Vinsmoke, diğer kardeşlere göre geçmişiyle ve şuan ki durumuyla aile içinde farklı yerde, Luffynin Reijuya can borcu var Vinsmoke'ların özellikle Reijunun kurtarılması gerek.

Begenin planına göre BigMom dizinden yaralanıcak ve zehirli roketle indirilecekti fakat roketler ellerinde patladı:)plan yattı. Planın devam etmesi için BigMomın zehri alması lazım bu bölümde Reijunun dişi Magellan olduğu ortaya çıktı 900milyonun üzerindeki Smoothieyi zehirledi.

Prison Break izleyen birisi olarak uçuk ama bence olabilir; Ceasar dışarıya zehirli gaz salacak Zouda Jackin yaptığı gibi, Bigmom etkilenmez ama tayfası zarar görür, Germa yarı baygın Yonku tayfasını alır. Bu sırada Reiju BigMomu zehirleyecek bunu yaparken ODA bize Koca Ana yönetmenliğinde oscarlık ACE 2 filmi izletir ister istemez Reiju kendini feda edecek Sanji ve Luffy powerup alıp birlikte Bigmomı bayıltacaklar.

Son düzenleme:
Vinsmoklar ekipmanlarını aldıklarına göre uzakdan klon ordularını çağırabilirler klonlar ve diğerleri yonkou tayfasını tutsa jinbei gastino ve luffy vs BM olur diyim

Big Mom Arca girerken Luffy yediği balıktan zehirlendi ve Reiju zehri yiyerek Luffyinin hayatını kurtardı. Reiju yeteneğini ilk ve en çok gördüğümüz Vinsmoke, diğer kardeşlere göre geçmişiyle ve şuan ki durumuyla aile içinde farklı yerde, Luffynin Reijuya can borcu var Vinsmoke'ların özellikle Reijunun kurtarılması gerek.

Begenin planına göre BigMom dizinden yaralanıcak ve zehirli roketle indirilecekti fakat roketler ellerinde patladı:)plan yattı. Planın devam etmesi için BigMomın zehri alması lazım bu bölümde Reijunun dişi Magellan olduğu ortaya çıktı 900milyonun üzerindeki Smoothieyi zehirledi.

Prison Break izleyen birisi olarak uçuk ama bence olabilir; Ceasar dışarıya zehirli gaz salacak Zouda Jackin yaptığı gibi, Bigmom etkilenmez ama tayfası zarar görür, Germa yarı baygın Yonku tayfasını alır. Bu sırada Reiju BigMomu zehirleyecek bunu yaparken ODA bize Koca Ana yönetmenliğinde oscarlık ACE 2 filmi izletir ister istemez Reiju kendini feda edecek Sanji ve Luffy powerup alıp birlikte Bigmomı bayıltacaklar.
Sıkıntı şu ki Sanji kadınlara vurmuyor. Yani Big Mom'a saldırmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık