Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 866: Doğuştan Yıkıcı

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    168
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nasıl bi azmansa ayıya bi tane vurup öldürmüş 5 yaşında. İşte böyle yansıt diyelim ki, BM über güçlü. Şarlatan gibi yansıtıyordu bu bölüme kadar kadını, bu bölüm hakkını verdi.

@Erkan12
Kadınlar zayıf düşüncesi yanlış bana kalırsa. Kalem Oda'nın elinde. İstese dünyanın en zayıf çocuğu olarak da gösterebilirdi. Daha sonra da azmiyle iradesiyle yonkou oldu diyebilirdi. Bu şekilde yapsa kim itiraz edebilirdi ki? Fantastik bir seri okuyoruz ne de olsa.

@Akainu Sakazuki
Kadının aklı bir karış havada. Bazı huyları Luffy'ye benziyor. Misal bizim tayfayı mangaka düşman olarak gösterseydi okuyuculardan Luffy'yi ciddiye almayan çok kişi olurdu. Fakat biliyoruz işte gücünü. Mom da böyle birisi. Yaratık olduğu belli ama Oda sürekli frenledi kadını. Bir türlü harekete geçirtmedi. Anlatmak istediği şeyler varmış demek ki.

Cp0Lucci

Oda, Brogy ve Dorry'ye bağlamayabilirdi konuyu. Onları Elbaf'ın güç bakımından zirvesi yapıp, bizi nasıl devlerin güçlü olduğuna inandırmayı bekliyor Oda anlamıyorum...
Adamların 100 yıl önceki ödülü 100 milyonmuş düşün artık , ve yıllardır hergün savaşıyor bu adamlar güçleri artıyor. Hem zaten ada yiyen canavarı kesmişlerdi adamlar.

Efsane devler olarak anılmaları garip değil, uzun mazileri var adamların

@Erkan12
Kadınlar zayıf düşüncesi yanlış bana kalırsa. Kalem Oda'nın elinde. İstese dünyanın en zayıf çocuğu olarak da gösterebilirdi. Daha sonra da azmiyle iradesiyle yonkou oldu diyebilirdi. Bu şekilde yapsa kim itiraz edebilirdi ki? Fantastik bir seri okuyoruz ne de olsa.
Ben zaten E.Oda'nın mantığından bahsediyorum, o öyle görüyor. Ona göre kadınlar bir süre sonra güçlenemez. Zoro ile Kuina'yı hatırla, Kuina'nın neden en iyisi olamayacağını çünkü fiziksel gelişiminin sınırlı olduğundan bahsediyordu, E.Oda'nın kurgusu bu yönde. Normal bir kadın kesinlikle en tepeye çıkamıyor.

BM ise normal bir kadın değil ufaklıktan beri olağan dışı fiziksel yeteneklere ve çalışmasına gerek kalmadan aşırı güçlü olmasına olanak sağlayan bir fiziksel güce sahip. BM normal biri değil demiş yani, ona göre kadınlar çalışsa bile tepeye çıkamaz, BM ise apayrı ya getirmiş lafı, benim anladığım bu.

En güçsüz Yonkou tartismalari cok yersiz. Bana en gucsuz gorunen Teacht ama adam meyvesiz haliyle Shanksı çizmiş. Her birinin oyle bir durumu varki diliniz nasil donuyor yonkou ve gucsuz kelimelerini ayni cumlede kullanmaya anlamiyorum. Kaldi ki onlari karsilastirmak bir sumocu, boksor ve kilic ustasini karsilastirmak gibi olabilir. Tas, kagit, makas gibidir belki. A Byi yenerken, B Cyi yener ama C de Ayi yener.

Ben zaten E.Oda'nın mantığından bahsediyorum, o öyle görüyor. Ona göre kadınlar bir süre sonra güçlenemez. Zoro ile Kuina'yı hatırla, Kuina'nın neden en iyisi olamayacağını çünkü fiziksel gelişiminin sınırlı olduğundan bahsediyordu, E.Oda'nın kurgusu bu yönde. Normal bir kadın kesinlikle en tepeye çıkamıyor.

BM ise normal bir kadın değil ufaklıktan beri olağan dışı fiziksel yeteneklere ve çalışmasına gerek kalmadan aşırı güçlü olmasına olanak sağlayan bir fiziksel güce sahip. BM normal biri değil demiş yani, ona göre kadınlar çalışsa bile tepeye çıkamaz, BM ise apayrı ya getirmiş lafı, benim anladığım bu.
Düşündüm de haklısın aslında. Kuina olayı yeterince özetliyor zaten durumu.

Bir türlü harekete geçirtmedi. Anlatmak istediği şeyler varmış demek ki.
Bu sahneye kadar BM çok güçsüz, şansa Yonkou olmuş izlenimi veriyordu fakat bu bölümde tam bi azman dedi resmen. En güçlü ırkın köyünü daha 5 yaşında yakıyor. Gücünü vurguladı net olarak. Yani şu bölümü görüp de en güçsüz Yonkou BM diyemez kimse.

- Rahibe Carmel'in sözünün ağırlığı nedir , nasıl bir saygınlığı veya gücü vardır ki denizcilerin elinden idam sehpasındaki korsanları alabiliyor ? Yakalanan devlerin idam edilmesi halinde Elbaf savaşçıları silahlarını kuşanıp intikam yemini edecektir diye bir çıkarımda bulunuyor . 100 yıl önce dünyada terör estirdi denilen tayfanın kaptanlarından biri olan Brogy , Mr.3 Galdino tarafından paket edilmiş birisi . Şimdi de 5 yaşındaki BM'nin Elbaf'ta bir köyü dümdüz ettikten sonra 344 yaşındaki Yoruru ile kafa kafaya geldiğini görüyoruz . Seri boyunca devlerin ezilmiş olmalarına rağmen hala en güçlü ülke olarak görülen Elbaf'ın devlerinin nasıl bir özel gücü veya sırrı var acaba . Özel bir şeyler olmasa en güçlü olarak ısrar edilmez herhalde .

- BM'nin hastalığının doğuştan ya da 0-5 yaş arası başına gelen bir şeyden olduğu kesinleşti. Ben doğuştan olduğuna inanıyorum .Bu da annesinin hamilelik sürecinde üzerinde yapılan insanları devleştirme deneyinin sonucu olabilir. Punk Hazard'tan beri önümüze gelen şeker ve devleştirme deneyleri ilişkisi buraya bağlanır herhalde

- Yaruru 345 yaşında bu olaylar 63 yıl önce gerçekleşiyor . 345+63=408 , 402 yıl önce de Montblanc Norland Jaya adasına ulaştı . Burada bir şeyin peşinde mi Oda merak ettim .

Oda, Brogy ve Dorry'ye bağlamayabilirdi konuyu. Onları Elbaf'ın güç bakımından zirvesi yapıp, bizi nasıl devlerin güçlü olduğuna inandırmayı bekliyor Oda anlamıyorum...
Adamlar Bm 5 yaşındayken 30 senedir kapışıyolarmış.Luffylerle karşılaştığında 100 sene geçmiş aradan.LA sen 100 metre koşşan yığılır kalırsın 5 dakikada. :flaugh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık