Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 866: Doğuştan Yıkıcı

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    168
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu sahneye kadar BM çok güçsüz, şansa Yonkou olmuş izlenimi veriyordu fakat bu bölümde tam bi azman dedi resmen. En güçlü ırkın köyünü daha 5 yaşında yakıyor. Gücünü vurguladı net olarak. Yani şu bölümü görüp de en güçsüz Yonkou BM diyemez kimse.
Aynen öyle. Kesin olmamakla birlikte en sağlamları belli (Kaido) fakat diğerleri için sıralama yapmamız imkansız.

Hakuba'dan kaynaklı korsan olduğu doğru, fakat kaçma gibi bir durumu yok.
Cok da onemli bir konu degil de bana garip geldi sadece. Prens olarak dogdugunu mu dusunuyorsun? Eger oyleyse cok guzel bir hikaye cikar aslinda oradan. Ulkenin prensi, guzel cocuk ama geceleri vampir gibi ortaligi yakip yikiyor ve sonucunda ulkesinden ayrilmak zorunda kaliyor. Simdi ise bir sekilde tekrar ulkesine donup prens pozisyonunu aliyor hatta ulkede o kadar populer ki Cavendish'i kapma umuduyla hic bir kiz evlenmemis bile.

Cok da onemli bir konu degil de bana garip geldi sadece. Prens olarak dogdugunu mu dusunuyorsun? Eger oyleyse cok guzel bir hikaye cikar aslinda oradan. Ulkenin prensi, guzel cocuk ama geceleri vampir gibi ortaligi yakip yikiyor ve sonucunda ulkesinden ayrilmak zorunda kaliyor. Simdi ise bir sekilde tekrar ulkesine donup prens pozisyonunu aliyor hatta ulkede o kadar populer ki Cavendish'i kapma umuduyla hic bir kiz evlenmemis bile.
Rommel ve Bluegois komşu krallıklar olabilir. Hakuba olayı sadece Cavendish Rommel'deyken olduğu için olaydan onun sorumlu olduğu anlaşılıyor. Bence her zaman prensti. Adamın lakabı bile Korsan Prens, başta tuhaf gelmişti bu lakap bana, ama şimdi anlaşılır oldu.

BM'ın yanındaki erkek dev ile ilgili bir teori göremedim. Millet dikkat etmemiş bile. Bu arada devlerle BM arasındaki sorun sonradan halledilmiş. Loki ile kızını evlendirecekti. Demek ki bir şekilde işler halledilecek.

Devleri de ezmeyin. Orası bir köy ve en güçlüleri 2 yıl önce bizim tayfanın tek atabileceği güçteler. Loki zaten bir başka kalede doğmuş. Bunun krallık ailesi, özel savaşçıları falan var.

Balıkadam adasının efsane korsanlarından birisi Arlong, birisi de Jinbei'ydi. Jinbei tekliyordu Arlong'u. Elbet devlerde de sağlam birileri vardır. BM'ın çok güçlü doğma ihtimali de var. Belki de kadın o yaşta direkt bir shichibukai gücündeydi? Bilemeyiz. Ortalama dev savaşçılarını yenmek çoğu kişinin yapabileceği bir iş zaten. Bir sonraki bölümde gücü belli olur 5 yaşındaki BM'ın.
Ek olarak Jack de balıkadamdı.
5 yaşındaki bir kız çocuğunun koskoca Elbaf Adasında bir köyü yok etmesine mi yanayım? Yoksa o kızın Luffy'ler tarafından indirileceğine mi yanayım?

Mantık sınırlarını gittikçe zorlamaya başlıyor Oda.
Sadece köyün meydanını ateş almış, ki Caramel'in evi falan duruyor. Yerde yatan 3-5 dev ile tüm köyü kıyaslamak şimdilik yetersiz çıkarım, hem Şelalesakal da duruyor ayakta. O yatan devlere fiziksel olarak zarar vermemiş bile olabilir, h.haki diye bir güç var sonuçta.

Rommel ve Bluegois komşu krallıklar olabilir. Hakuba olayı sadece Cavendish Rommel'deyken olduğu için olaydan onun sorumlu olduğu anlaşılıyor. Bence her zaman prensti. Adamın lakabı bile Korsan Prens, başta tuhaf gelmişti bu lakap bana, ama şimdi anlaşılır oldu.
Beyaz ata da uyuyor bi yerde.

Korsan Soylu değil miydi lakabı? Ben mi yanlış hatırlıyorum.

Aynen öyle. Kesin olmamakla birlikte en sağlamları belli (Kaido) fakat diğerleri için sıralama yapmamız imkansız.
Musti, animede Jack, İnu ve Neko'nun saldırılarına acımadı ki diyordu. Muhtemelen de bu şekilde oldu. Bak Jack diyorum, kaptanını hesap et.

Mom'ın en büyük esprisi sertliği ama onda dahi en tepe noktada olduğunu sanmıyorum. Shanks kadar haki ve hız? Sanmam. Kaido kadar sertlik ve dayanıklılık? Sanmam. WB'ninki kadar iyi meyve? Yok. WB kadar dayanıklılık? Sanmam.

Saldırı gücü desen WB'nin vuruşu malum, Kaido zaten şu anki en güçlü, Shanks'ın o hakiyle yapacağı keşiş mi ateşli yumruk mu? Bence Shanks'ın kesişi daha güçlüdür.

Savunma desen WB hantal ama gura gura savunması muazzam,havaya vurup magmadan korunuyor. Shanks hızlı, en üst düzey kılıç ustası ve muazzam haki ile birleşince kolay kolay ulaşamazsın. Kaido, muhtemel en sert adam ve üstüne kuvvetle muhtemel en sağlam b. haki eklenince...

Teach desen iki meyvenin savunmasını söylemeye gerek yok. Dayanıklılığı da sağlam, saldırı deprem ile zaten sağlam olur. Bir de karşısındaki meyve kullanıcısı ise avantajı iyice artıyor.

Mom, en zayıfları yakında daha net göreceksiniz.

Yonkouların arasında shichibukailer gibi çok farkın olması Oda'nın mantığına aykırı olur.

Akainu vs Aokiji açılsa %90 oranla Akainu oy alırdı vs'den önce. Bin tane Akainu tekler, uğraşmaz, yakar geçer yorumu görürdük. Ama Oda gitmiş 10 gün dövüştürmüş. Öyle ikisinin de karizmasını çok çizmemiş. Aralarındaki ufak farkı göstermiştir.

Forumda herhalde bazı kişiler Kaido'nun BM ile top gibi oynayacağını falan sanıyor. Oda 1 ay dövüştürür denk şekilde bunları. Ama bizim foruma kalsa Kaido teqler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık