Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 841: Doğu Mavi'ye

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nihayet okudum.

Bölüm tek kelimeyle inanılmazdı. Benim için serinin en güzel bölümlerinden biriydi. Bildiğin gözlerim doldu ya mükemmel işlemiş hikayeyi :agla::agla:

Ve son sayfada gözlerin doluyken kahkaha attırıyor ulen Oda ne adamsın.

Sanji'nin annesine çektiği belliydi de yav o ne kadar iyi bi insan melek gibi :D Ve Reiju tam annesi, bu karaktere hiç bu kadar ısınmamıştım.

Oda'nın Sanji için çizdiği, tasarladığı geçmişe 10 üzerinden 10 veriyorum. Hayalini, aşçılığını hatta ailesini açıklamayışını da hepsini mantıklı bir nedene dayandırmış oldu.
Geriye bir tek kadınlara olan ilgisi ve centilmenliği kaldı, ama açıkçası bunu ayrıca işlemezse de umrumda olmaz. Karakterine uygun sonuçta, ille bir şey yaşaması gerekmiyor. Ama yine de bir şeyler yaşamış da olabilir hala bilmediğimiz.

Luffy dövüşü hiçbirimizin beklemediği şekilde 11 saattir devam ediyormuş :) Dövüş, kaç, ye kısır döngüsü :D
Yine Luffy'nin yenileceğini sanmıyorum ama bunun dışında olayların ne şekilde gelişeceğine dair bir fikrim yok merakla bekliyorum :)

Ek olarak bu arkı çok sevdim. Çoğu kişi gibi BM temasından çok etkilenmemiştim ama Germa'nın tasarımı, teması harika. Zaten şu gemileriyle birleşerek ülkeyi oluşturduklarında vurulmuştum :D

Kapakta da rahmetli reyiz var :a: Keçileri kaçırmış :oleyo: Sengoku geldi direkt aklıma.

Yorumları okuyayım dedim de ben şu serinin yazarı/çizeri olsaydım ve tartışılan meseleleri görseydim kahrolurdum be. Bölüm bildiğin Dünya Klasiği bir eser kadar kaliteli hikaye işliyor ama insanların ilgisini sadece son sayfadaki baş karakterin kaçıp kaçmaması çekiyor. Ya da Sanji'nin birilerini dövüp dövmemesi falan. Enteresan.

Sanji'nin annesi, Sanji henüz serbestken ölüyor. Dikkatli bakın resimlere.
________
Geçen hafta trollere, aşikar olanı reddedenlere yaptırım uygulanacak diyordu. Şimdi tam zamanı.
________
Güzel bölümdü. Hafyata da erken gelecekmiş bölüm. 11 saat dövüş çizse Oda, Dressrosa Arcı-Kolezyum dövüşleri gibi arcı iki katına çıkarırdı. Bırakın bisküvi yediğini de görmeyelim.
_________
Nami, homieleri kontrol altına almış sanırım. Ağacın ağzının içinde ama güvenli diye tercih etmiş muhtemelen. Haber de gitmesine izin vermiyor. Brulee'yi unuttu Oda. Onu da gösterseymiş iyidi.

Yorumları okuyayım dedim de ben şu serinin yazarı/çizeri olsaydım ve tartışılan meseleleri görseydim kahrolurdum be. Bölüm bildiğin Dünya Klasiği bir eser kadar kaliteli hikaye işliyor ama insanların ilgisini sadece son sayfadaki baş karakterin kaçıp kaçmaması çekiyor. Ya da Sanji'nin birilerini dövüp dövmemesi falan. Enteresan.
Herkes senin gibi oda süper helal müthiş çiziyon bakış açısına sahip olmak zorunda değil.
Bu olaylar benim gram ilgimi çekmıyor mesela.

Kraker kaçmıyor. Luffy ise kaçıyor. Krakerin meyvesi sona erse kacsa o da korkaktır. Ama luffy bildiğin kaçıyor. Ancak korkaklar kaçar. Usop treboldan kaçınca taktik olmuyor luffy kaçınca taktik oluyor :)
Ayni sey mi bilader? Ne bu luffy karalamasi anlamadim. Op luffy etrafinda donuyo sabri olmayan mangayi okuyup animeyi okumasin.

Sanji'nin flashback beklediğim gibi etkileyici ya. :/ Özellikle şu sahne üzdü;
Anneye ne oldu acaba? Ölmüş evet de, bu Vinsmoke tarafına nasıl yansımış olabilir? Judge'nin Sanji'ye böyle davranmasında hiçbir mantık bulamıyorum ya, ya cidden Sanji'nin iyiliği için falan yapıyor, annenin gidişinden sonra Sanji'nin de güçsüzlüğünden dolayı ölmesini istemiyor falan. Ya da gerçekten güçsüz gördüğü için bu kadar üvey evlat muamelesi yapmış, başarısız bir deney olduğu için. Başka türlü bir anlam getiremiyorum. :(
Şu sahneyi görür görmez kafamda Mother Sea Ost çalmaya başladı. :(

Bazen keşke olaylar daha hızlı ilerlese demiyor değilim ama, böyle yavaş yavaş gitmesinin de bir güzelliği var.
Luffy konusuna gelince, Oda'nın klasik Luffy dövüşlerindeki trollüğü. :/ Kaçmak için mi, zaman kazanmak için mi, ne için yaptığı konusunda şimdilik bir yorumum yok. :D
Annesi olmemis olabilir mi cunku robin bisey soruyo diye hatirladim vinsmoke annesi mi babasi mi demisti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık