Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 841: Doğu Mavi'ye

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MDL_Roronoa

Bölümün özeti:

loser sanji
Aho Luffy

Bu arada yonjinin yapıp sanjinin yapabileceği bir şeyin olması imkansız la. Yok deneymiş, şuymuş buymuş. Adam evvelden beri indiriyormuş işte yonji'yi.

Sanji'nin olayı çok iyiymiş. Annesini ve Reiju'yu çok sevdim. Bu arc'ta ki favori karakterlerim arasına girdiler. Annesinin ölümü ve ardından babasının sözleri ve Sanji reyizin kaçısı her şeyiyle çok iyi ve duygusal bir bölümdü. Zeff'de Sanji'nin gerçek babasıdır. Yalnız garibime giden bir şey oldu. O kadın Judge'ye nasıl bakmış?

Sanji'nin de yine tam dövüşecekken kendini bıraktığı da Reiju'nun sözleriyle iyice belli oldu. All blue ve aşçılık olayını iyi bir şekilde oturtmuş.

Ayrıca çoğu kişi Luffy'nin Crackerleri yiyerek enerji depoladığını söylemiş. Bölümde buna yönelik bir şey görememe rağmen Luffy'nin o krakerleri yemekten hoşnut kalmadığını daha net bir şekilde göstermiş gibi duruyor.

@Aizen

Şu an bölümü okudum. Dediğin gibi bir inatlaşma var gibi duruyor. O yüzden bu konuda şu an için dediğin gibi olaya bakacağım. O yüzden sonraki bölümü bekleyelim. Belki de dediğin gibi olup sabrı taşar ve fiziksel olarak dövüşmeye başlar. Ama yine de bazı söylediğim fikirlerim değişmedi. Hala daha başından beri olayaı bu şekilde inatlaşmaya sürekleyecek kadar bu şekilde dövüşmeleri de ayrı bir soru işareti olarak duruyor? Her durumda ulaşmaya çalışan kişi Luffy.

Son düzenleme:
Bomboş Luffy kaçtı, kaçmadı tartışmalarını geçin bence artık, bölüm her yönüyle güzeldi bence.
Sanji'nin annesinin adını öğrenmedik değil mi bu bölüm? Merak ettim.

Önce baştan şunu söyleyeyim, senin neredeyse her mesajın kavga arar nitelikte. Bu konuda kimseye laf etmeye hakkın yok. Bundan önce Karolla'ya verdiğin cevabın üslubu ortada, burada bile tapmak falan tarzı yakışıksız şeyler yazmışsın. Uğraşacak birilerini arıyorsun kısaca.

Luffy'nin ana karakter olması sorgulanamayacağı anlamına gelmiyor ya da kişilik olarak diğer karakterlerden üstün olduğu anlamına da gelmiyor. Kaldı ki, bu üstünlük kişiden kişiye değişir.

Sanji mevzusu olduğu için ben de Luffy'yi haklı buluyorum ve savundum. Ancak ortada bu tarzda önem teşkil eden bir mesele olmasaydı Luffy'yi eleştirirdim.

Cracker'in G4 ile kapışabilecek fiziksel güce sahip olup olmadığını bilmiyoruz. Olabilir de, olmayabilir de. Ancak bu bir şeyi değiştirmez. Adam yeteneğini kullanıyor. Kaçtığı falan da yok. Cracker'in başta yaptığı hareket de Luffy'yi gafil avlamaya yönelikti. Luffy'nin o saldırıyı beklememesi ve tamamen zırha konsantre olması Luffy'nin eksikliği. Şuanda da adam ortada duruyor. Bir yere kaçtığı yok. Ben Luffy'yi eleştirmiyorum ama Cracker üzerinden Luffy'yi aklamak mantıksız. Luffy'yi içinde bulunduğu durumu açıklayarak aklayabilirsin. Benim yaptığım da bu zaten. ''Cracker askerlerinin arkasına saklanıyor'' demenin, bir amirali logia gücünü kullandığı için eleştirmekten farkı yok.

Yani olay iki taraflı falan değil ama Luffy'nin yaptığı zekice ve bu şartlar altında doğru bir hareket. Çünkü başka türlü Sanji'yi kurtaramayacak.

Benim o mesajım da direk Luffy fanlarına yönelikti. Dolayısıyla bir sıkıntı yok.
Kavga mı arıyorum ? Güldürme. :) Benim neden o şekilde cevap verdiğim çok açık zannediyordum, ama açık olmamış galiba, Zoro ile Luffy kıyaslanamaz, evet bu konuda kesin konuşuyorum, Zoro Luffy'ye tapan bir adam, onun emir eri. Bunun yakışıksız bir tarafı yok, bir adam kendi hayalini ve hayatını hiçe sayıp başkalarına yalvarıp, secdeye yatıyorsa o kişi ona tapıyordur net. Zoro bunu önce Kuma'ya yaptı, sonra Mihawk'a yaptı. Luffy Korsan Kral olsun diye kendi hayalinden kolayca vazgeçebilecek bir durumda, ona saygısız davranıldığını gördüğü an (Water7'de Usopp'a yaptığı gibi) herkese karşı çıkabilecek bir konumda, onu tamamen kaptan olarak benimsemiş durumda, benim cevap verdiğim mesajda Karolla'nın her zaman yaptığı gibi konulara Zoro ile Luffy kıyasını dahil etmesiydi, Karolla tarzında Zoro fanlarına o şekilde konuşurum, hiçte çekinmem, şayet bunu sende yapıyorsan sende gözümde aynı olursun önce buna açıklık getireyim.

Yok ben Zoro fanıyım, ama Zoro'nun Luffy karşısındaki konumunu iyi biliyorum, ve ikisini kıyaslamam dersen saygı duyarım, orasıda ayrı.

Cracker'in yaptığı farklı bir olay. Cracker'in askerleri, bir saldırı çeşidi değil, Doffy'nin paraziti ve klonu gibi araya girip saldırıya karşı kendi başına tepki verebilen bir şey. Gördük ki Cracker'in yaptığı bisküvi askerler başka bölgelerde bile dolaşıp aktif olabiliyor. Haliyle bu Logia saldırılarından farklı bir şey.

Amirallerde sürekli bir bölgeye güçlerini yükler ve kendilerini dövüşten uzak tutar ve G4 ile karşılaşmayı göze almazlarsa aynını söylerim. Ama böyle bir işe giriştiklerini daha önce görmedik. Kizaru, direk olarak Rayleigh ve WB karşısında durdu, Akainu aynı şekilde, Aokiji aynı şekilde, Fujitora da aynı şekilde. Cracker ise bildiğin araya askerlerini sokup, avantaj sağlamaya çalışıyor. Örnek aşağıda.

http://mangastream.com/r/one_piece/838/3649/13

''Advance'' yani ''ileri'' derken askerlerine emir veriyor, yani bunlar diğer şeytan meyvesinden farklı, emir ile hareket edebilen bir nevi klon bunlar.

Cracker'in zaten ileri seviyede Haki kullanabildiği biliniyor, madem öyle, Bisküvi askerlerini kullanmasına gerek yok, Cracker'in bunu yapmasının tek sebebi Luffy'nin açık vermesini beklemek ve fırsatten istifade saldırmak. Cracker, Luffy ile kafa kafaya dövüşmüyor, araya sürekli kendi emiri ile hareket eden bisküvi askerlerini sokuyor.

Amirallerin daha önce böyle dövüştükleri görülmedi, şayet onlarda aynısını yaparsa, aynı şeyleri onlar içinde söylerim.

Kavga mı arıyorum ? Güldürme. :) Benim neden o şekilde cevap verdiğim çok açık zannediyordum, ama açık olmamış galiba, Zoro ile Luffy kıyaslanamaz, evet bu konuda kesin konuşuyorum, Zoro Luffy'ye tapan bir adam, onun emir eri. Bunun yakışıksız bir tarafı yok, bir adam kendi hayalini ve hayatını hiçe sayıp başkalarına yalvarıp, secdeye yatıyorsa o kişi ona tapıyordur net. Zoro bunu önce Kuma'ya yaptı, sonra Mihawk'a yaptı. Luffy Korsan Kral olsun diye kendi hayalinden kolayca vazgeçebilecek bir durumda, ona saygısız davranıldığını gördüğü an (Water7'de Usopp'a yaptığı gibi) herkese karşı çıkabilecek bir konumda, onu tamamen kaptan olarak benimsemiş durumda, benim cevap verdiğim mesajda Karolla'nın her zaman yaptığı gibi konulara Zoro ile Luffy kıyasını dahil etmesiydi, Karolla tarzında Zoro fanlarına o şekilde konuşurum, hiçte çekinmem, şayet bunu sende yapıyorsan sende gözümde aynı olursun önce buna açıklık getireyim.

Yok ben Zoro fanıyım, ama Zoro'nun Luffy karşısındaki konumunu iyi biliyorum, ve ikisini kıyaslamam dersen saygı duyarım, orasıda ayrı.

Cracker'in yaptığı farklı bir olay. Cracker'in askerleri, bir saldırı çeşidi değil, Doffy'nin paraziti ve klonu gibi araya girip saldırıya karşı kendi başına tepki verebilen bir şey. Gördük ki Cracker'in yaptığı bisküvi askerler başka bölgelerde bile dolaşıp aktif olabiliyor. Haliyle bu Logia saldırılarından farklı bir şey.

Amirallerde sürekli bir bölgeye güçlerini yükler ve kendilerini dövüşten uzak tutar ve G4 ile karşılaşmayı göze almazlarsa aynını söylerim. Ama böyle bir işe giriştiklerini daha önce görmedik. Kizaru, direk olarak Rayleigh ve WB karşısında durdu, Akainu aynı şekilde, Aokiji aynı şekilde, Fujitora da aynı şekilde. Cracker ise bildiğin araya askerlerini sokup, avantaj sağlamaya çalışıyor. Örnek aşağıda.

http://mangastream.com/r/one_piece/838/3649/13

''Advance'' yani ''ileri'' derken askerlerine emir veriyor, yani bunlar diğer şeytan meyvesinden farklı, emir ile hareket edebilen bir nevi klon bunlar.

Cracker'in zaten ileri seviyede Haki kullanabildiği biliniyor, madem öyle, Bisküvi askerlerini kullanmasına gerek yok, Cracker'in bunu yapmasının tek sebebi Luffy'nin açık vermesini beklemek ve fırsatten istifade saldırmak. Cracker, Luffy ile kafa kafaya dövüşmüyor, araya sürekli kendi emiri ile hareket eden bisküvi askerlerini sokuyor.

Amirallerin daha önce böyle dövüştükleri görülmedi, şayet onlarda aynısını yaparsa, aynı şeyleri onlar içinde söylerim.
Bence yakışıksız. Sence değilse devam et. Bu konuda tek diyeceğim tapan adam yanlışları görüp karşı gelmez, hatalarını düzeltmez. Neyse ben senin düşünce yapını biliyorum. Mevki, ünvan muhabbetlerine çok takılan birisisin. Fikrin şimdiye kadar değişmedi. Şu saatten sonra da zor değişir. O bahsettiğin hareketler zaten benim Zoro'yu sevme sebeplerimden. Ancak bunların kimseye tapmakla alakası yok. Dostlukla, saygıyla alakası var.

Hangi anlamda kıyastan bahsediyorsun? Kişilik mi, güç mü, konum mu? Mevzu yine konumsa şayet, Zoro zaten Luffy'yi kaptanı olarak kabul etmiş. Bunun tartışılacak bir tarafı yok. Onun dışındaki şeyler tartışılabilir.

Cracker'in yaptığının bir farkı yok. Adamın posteri bile kendisi değil, zırhı. Yani bu Luffy dövüşüne özgü bir şey değil. Luffy'den korktuğu için öyle yapmıyor yani. :)
Kizaru'nun uzaktan ışın atmasına da laf et o zaman. Cracker de Luffy'e en az iki kere direk saldırdı ayrıca. Birisinde kolunu kesti, diğerinde Luffy savuşturdu.

Adada gezen kuklalar Big Mom'un kontrolünde sanırım. Aynı diğer cansız olması gereken varlıkların canlı olması gibi. Big Mom ruh koymuş.

Luffy ile Cracker'in yaptığı bir değil. Ne zaman Cracker savaş alanından ayrılır o zaman aynı olur. Açık bir şeyi daha fazla tartışmak istemiyorum.

Berke

Adam iki hamlede g4 e zarar verdi şimdi ne olduda 11 saatte yemek yiyen luffye hasar veremedi anlamadım dof mu cracker mı güçlü şu sorunun cevabını doğru düzgün alamayacağız sanırım düşmanı yemek nedir yine kaçak oynuyo oda inşallah dövüşün devamını güzelce çizer ve sonlandırır bir iki bölüme... Bence luffy klonları kolayca g4 ile indiriyo ardından g4 den çıkıp yiyor bu sırada cracker klonlarla hasar veremiyo kendi bedeni ile saldırmayıysa riskli buluyo olmalı.Luffynin hali hal değil bu arada bu şişkinlikle doğru düzgün g4 e geçebiliyormu ?

Adam iki hamlede g4 e zarar verdi şimdi ne olduda 11 saatte yemek yiyen luffye hasar veremedi anlamadım dof mu cracker mı güçlü şu sorunun cevabını doğru düzgün alamayacağız sanırım düşmanı yemek nedir yine kaçak oynuyo oda inşallah dövüşün devamını güzelce çizer ve sonlandırır bir iki bölüme... Bence luffy klonları kolayca g4 ile indiriyo ardından g4 den çıkıp yiyor bu sırada cracker klonlarla hasar veremiyo kendi bedeni ile saldırmayıysa riskli buluyo olmalı.Luffynin hali hal değil bu arada bu şişkinlikle doğru düzgün g4 e geçebiliyormu ?
Yediklerini form değiştirip eritme ihtimali var. Yüzde 90 da böyle olur. G-4'e geçip, kuklaları yok edip tekrar yemeye başlıyor işte, Cracker bittiğinde son hamle yapacak. Sürekli yiyip, yiyip, vur kaç yapmış zaten öyle yazıyor.

Bölümü şimdi okudum. En son konuşulacak şey Luffy'nin stratejisiymiş. Reiju'ya ve annesine aşık oldum. Sanji'yi iyice sevmeye başladım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık