Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 841: Doğu Mavi'ye

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Patlar diye umut ediyordur. Saldırdıkça saldırmıştır. Yani bu şu işe benziyor ;
Marineford savaşında " Dikkatli olun Ace logia ona işlemez bla bla " denilip ısrarla kurşun sıkan askerlerin şaşırmasına.
Bu tarz sahneler var One Piece'de.
Haki kısmı açıklıyor bence. Kolunu kesebiliyordu ve Luffy'İn karşılaştığı en sert hakiye sahip.
Korkması gereken veya çekinmesi gereken kişi Luffy. Hatta dua etsin sadece meyve tabanlı vursun.
Luffy'nin planı zaten adamı bu şekilde dövüştürmek üzerine. Luffy bundan çekinmiyor ki. Aslında tam tersine 11 saattir bu tutumda dövüşerek sanki çekindiğini gösteren isim Cracker gibi duruyor.

Edit: Bak bak meyve gücünü kullanıp Zoro'yu yenmeye çalışan gerektiğinde kayasının içine saklanan adam kaçmış oluyor da Cracker meyve gücünü kullanıp askerleri önüne çektiği zaman kaçmamış oluyor.

Aizen

Luffy'nin planı zaten adamı bu şekilde dövüştürmek üzerine. Luffy bundan çekinmiyor ki. Aslında tam tersine 11 saattir bu tutumda dövüşerek sanki çekindiğini gösteren isim Cracker gibi duruyor.
Ben bir inatlaşma görüyorum. Meyve yeteneğinin bu şekilde luffy tarafından yenilmesini hakaret saymış olabilir.
Veya gururuna yedirememiştir. Sürekli saldırıp patlatmak istiyordur.
Saplantı yapmış olabilir. Aksi halde gördük ya dostum. Kolunu g4 gibi haki taşan bir modda kesmiyor muydu ?
Kendisi söyledi zaten hakisinin sertliğini. Çekinmesi için bir sebep yok.

Öncelikle ''Luffy fanları'' mevzusunu bu kadar kolay dile getirmeyelim, ben Luffy fanı değilim ama Luffy'yi savunuyorum, çünkü Luffy ''ana karakter'' ve seri içerisinde belirli bir öneme ve ağırlığa sahip, belirli bir derinlik yaratılmış bir karakter. Bu sebepten diğer karakterlere kıyasla saygıyı hak eder. Hele ki tutupta Zoro gibi Luffy'nin her türlü altında olduğu net çizgilerle belirlenmiş, ve Luffy'ye adeta tapan bir emir eri ile kıyaslanınca buna cevap vermek gerekli hale geliyor. Bu Kid ile Killer'ı kıyaslamak, ya da Roger ile Rayleigh'i, Blackbeard ile Shiryu'yu kıyaslamaya benziyor, ''Luffy fanlığı'' dan ziyade ''Zoro fanlığı'' sıkıntı oluyor bu sebeple.

İkinci konuya gelirsek, Luffy bir korsan, tabii ki ondan kaçak dövüşmesini beklerim ve hatta bunu sık sık yapmasını bile isterim. Ama karşısındaki rakip sanki G4 ile kafa kafaya dövüşecek fiziksel güce sahipte, Luffy ona denk olamadığı için kaçıp saklanıyor gibi belirli bir Zoro fanı tarafından bir algı yaratıldı.

Halbuki Cracker dövüşün başından beri aynı şekilde kaçak dövüşüyor, bisküvi askerinin içinden sinsice saldırıp Luffy'nin kolunu kesiyor, beklemediği bir anda. Daha sonra askerlerinin arkasında bekleyip Luffy saldırdığı sırada açık vermesini bekliyor ve o esnada saldırı yapıyor, ardından tekrar bisküvi üretip, askerlerinin arkasına saklanmaya devam ediyor.

Olay iki taraflı, haliyle Luffy'nin bu stratejisi, yani her zaman aptal olarak görülen Luffy'nin yaptığı bence son derece yerinde bir hareket, halk arasında öyle başa böyle tarak derler.
Önce baştan şunu söyleyeyim, senin neredeyse her mesajın kavga arar nitelikte. Bu konuda kimseye laf etmeye hakkın yok. Bundan önce Karolla'ya verdiğin cevabın üslubu ortada, burada bile tapmak falan tarzı yakışıksız şeyler yazmışsın. Uğraşacak birilerini arıyorsun kısaca.

Luffy'nin ana karakter olması sorgulanamayacağı anlamına gelmiyor ya da kişilik olarak diğer karakterlerden üstün olduğu anlamına da gelmiyor. Kaldı ki, bu üstünlük kişiden kişiye değişir.

Sanji mevzusu olduğu için ben de Luffy'yi haklı buluyorum ve savundum. Ancak ortada bu tarzda önem teşkil eden bir mesele olmasaydı Luffy'yi eleştirirdim.

Cracker'in G4 ile kapışabilecek fiziksel güce sahip olup olmadığını bilmiyoruz. Olabilir de, olmayabilir de. Ancak bu bir şeyi değiştirmez. Adam yeteneğini kullanıyor. Kaçtığı falan da yok. Cracker'in başta yaptığı hareket de Luffy'yi gafil avlamaya yönelikti. Luffy'nin o saldırıyı beklememesi ve tamamen zırha konsantre olması Luffy'nin eksikliği. Şuanda da adam ortada duruyor. Bir yere kaçtığı yok. Ben Luffy'yi eleştirmiyorum ama Cracker üzerinden Luffy'yi aklamak mantıksız. Luffy'yi içinde bulunduğu durumu açıklayarak aklayabilirsin. Benim yaptığım da bu zaten. ''Cracker askerlerinin arkasına saklanıyor'' demenin, bir amirali logia gücünü kullandığı için eleştirmekten farkı yok.

Yani olay iki taraflı falan değil ama Luffy'nin yaptığı zekice ve bu şartlar altında doğru bir hareket. Çünkü başka türlü Sanji'yi kurtaramayacak.

Benim o mesajım da direk Luffy fanlarına yönelikti. Dolayısıyla bir sıkıntı yok.

Ben benzetemiyorum. Çünkü;

• Pica ile Zoro arasındaki güç farkı çok fazlaydı. Pica'nın kaçma sebebi buydu. Luffy ve Kraker arasında böyle bir güç farkı yok.
  • Pica herhangi bir şekilde klon üretmiyor. Kimsenin dövüş stilinin de kaçmak üzere kurulduğu görülmemiş seride. Bu sebeple kendi yeteneğini kullanan bir adamı Pica'ya benzetmek doğru olmaz.
  • Pica kaçıyordu ancak Kraker savaş alanından 1 kere olsun ayrılmamış. Kaçamak dövüşen Luffy. Kraker yeteneğine dayanarak dövüşüyor.
  • Pica kaçtığında Zoro gücünü sürekli yenilemiyordu. Burda da tam tersi bir durum var.
Yani dediğim gibi, Pica vs. sinden çok Jack vs. sine daha uygun olan bir dövüş var ortada. İrade mirade hikaye kısacası. Olay @Monkey D. Dragon'un da dediği gibi;

Fazlasıyla benzer, fark yok. Kendi ağzınla dediğimi doğrulamışsın. Pica ile Zoro arasında güç farkı vardı da öyle yapıyordu. Peki ya Kraker? Öyle bir fark da yok. Niye yapıyor? Hatta hakisi sayesinde baskı bile kurabilir. Lakin buna rağmen bisküvi ardından dövüşmüş. Ha dövüşebilir, adamın yeteneği o, tıpkı Pica'nın da yeteneği olduğu gibi.

Mesele 11 saat boyunca işe yaramadığı halde aynı taktiğe devam etmesinde. Güçlü adamsan ve meyven pek bir şey yapamıyorsa savunmayı bırakıp saldırıya geç öyleyse. Kaldı ki Luffy yiye yiye fazlasıyla hantal ve büyüyüp hedef haline gelmiş. Al işte handikap.

Neyse, çok tartışıldı bu konu bugün. Benden bu kadar. Keyifli tartışmalar sizlere.

Nami de yardım ettiyse ve luffy hala yenemiyorsa çıksın köyüne dönsün. Sonraki manga bölümü göreceğiz. Son 5 bölümdür luffy fanları neye inanacağını şaşırdı :D
Şu adamı nasıl yenecek bir görelim ondan sonra bakarız 2Y'den sonra luffyi en çok zorlayan adamla karşı karşıyayız kafalar o yüzden dediğin gibi karışık
dişlerine de haki basmıştır:alkis:
Olabilir :oleyo2:

Cracker orada Luffy'i tutsa zaten yeter. Adam niye acele etsin ya da bodoslama dalsın. Gücü varsa dalsın denemez. Karşısındaki adam en güçlü novalardan biri sonuçta. Kibrin alemi yok, yavaş yavaş görüyor işini. Acelesi olan Luffy.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık